Domů » Bleskovky » Rýsuje se nová spolupráce? Acer a Asus se údajně nebrání možnému spojení

Rýsuje se nová spolupráce? Acer a Asus se údajně nebrání možnému spojení

Acer a Asus jsou společnosti, které se dnes nachází v složitější situaci. Jejich počítače nejsou špatné, ale mobilním zařízením se příliš nedaří. Za rok obě společnosti dodají tolik telefonů, kolik Apple prodá za první víkend. Samozřejmě, že se obě snaží inovovat, Acer umí krásné zařízení, například notebook Aspire S7, a Asus nabízí hybridní zařízení PadFone a Transformer, ale stačí to, aby mohly společnosti fungovat samostatně?

 

Podle serveru Unvired View, který čerpá z článku v magazínu China Times, jsou vedení společností otevřeny k možnému spojení sil. Obě společnosti sídlí na Tchaj-wanu, obě mají stejné konkurenty, obě potřebují trochu pomoci. Spojení těchto firem by mohlo prospět trhu a ohrozit producenty jako Samsung a Lenovo. Tchaj-wan poskytuje výborné zázemí pro výrobu mobilních zařízení. Mají továrny, vyrábějí komponenty, mají vzdělanou pracovní sílu. K tomu nebude složité přetáhnout schopné lidi ze skomírajícího HTC.

David Podzimek

10 komentářů

 1. Jeden krám horší než druhej. Pokud se dva nekvalitní výrobci spojí, bude to dvojnásobně nekvalitní?

  • Myslím, že už to dávno neplatí. Obě firmy produkují krom laciného spotřebáku i vysoce kvalitní výrobky..

  • Tak obecně to říci nelze. Asus-PC komponenty špička, PDA/tablety/telefony-špička (no ty telefony….).

   Acer-jednoznačné zaměření na cenu. Jak PDA, tak NB, atd.

   Tedy do spojení má Asus co přinést po stránce kvality, Acer má zase lépe vybudovanou distribuční síť. MOHLO by z toho něco být, ale to zaleží především na sladění interního ducha spolupráce, což je to nejtěžší a obě společnosti do dnes vyznávají jiný přístup k věci, což není dobrý základ.

  • MCEZA:

   Pro me byl Asus vzdy synonymem kvalitnejsich vyrobku, ale Acer NIKDY!!! Acer je pro me neco jako Lenovo (neplest si s IBM to byla opravdova kvalita). Je pravda, ze od Aceru vcelku dobre a spolehlive pusobi jejich rada W510 (klavesnice vsak udajne porad zlobi i po posledni aktualizaci) a W700, ale porad jsem k tomu skepticky. Jinak Lenovo pro me = Acer v jinych barvach tzn. neskutecne zmetky i v nejvyssich/nejdrazsich radach…

  • Přesně jak píše MIMONAUT, a hlavně to platí u Aceru, ten už je dávno někde jinde než býval.

  • Peete: To nic nemění na pozici v žebříčku:-) Před časem se docela nastartovali Timeline produktovou řadou, ale nějak to zase ztratili. Ale jinak je to prostě lowend, tím neříkám, že je to špatně, někdo to dělat musí (už jen pro to, abychom si vážili kvalitních věcí:-) ), s tím to samozřejmě přináší dané vlastnosti. Ale mají i prémiovou řadu (Ferrari?), ale o ní také není už nějak moc slyšet. Pro takovou značku je obtížné budovat prestižní podvědomí.

 2. Filip (neregistrovaný)

  Ja som si tie značky aj tak mýlil :D

  • Tak to by se mi NIKDY stat nemohlo :D Stejne jak by se mi tezko mohlo stat, abych si spletl treba Fiata s bavorakem :D

  • to by ma zaujimalo kto z Asus/Acer je v tvojom pripade fiat a kto BMW ?? :D

   pretoze u mna BMW neni ani jedno z nich

  • Je pravda, ze Asus by soutez o nejlepsiho vyrobce vsech dob nevyhral, ale to, ze vyrabi kvalitni vyrobky, se o nem rict da. Zato o Aceru se tohle rict neda ani nahodou (mozna maji nejake vyjimky, ale Acer porad zustava Acerem)…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).