Domů » Bleskovky » Rychlý růst WhatsAppu pokračuje: Měsíčně jej využívá přes 350 milionů uživatelů

Rychlý růst WhatsAppu pokračuje: Měsíčně jej využívá přes 350 milionů uživatelů

Během úterní konference Nokia World zveřejnil CEO společnosti WhatsApp Jan Koum informaci o tom, že jejich služba měla za poslední měsíc 350 milionů aktivních uživatelů. To je nárůst o padesát milionů za pouhé dva měsíce. WhatsApp nadále roste velmi rychle, poslední informace zveřejnil v srpnu, kdy oznámil 300 milionů aktivních uživatelů za měsíc a zpracování více než 31 miliard zpráv za den.

  

Koum mluvil i o partnerství se společností Nokia. Oznámil, že WhatsApp bude dostupný na nových telefonech řady Asha a fotografie půjdou sdílet rychle přímo z aplikace fotoaparátu a galerie. Nokia je zřejmě klíčovým partnerem pro WhatsApp, jelikož Koum zmínil, že k jejich službě se přidá každý den 250 tisíc uživatelů telefonů od Nokie, do kterých se počítají zařízení se systémy Symbian, Asha a Windows Phone.

David Podzimek

15 komentářů

 1. Recept na úspěch? Multiplatformita…

 2. Osobne dáko neviem týmto aplikáciam prísť na chuť. Možno je to tým, že v rámci paušálu mám neobmedzene sms + mms.

 3. Martin P. (neregistrovaný)

  Osobně taky WhatsApp moc nechápu.

  Pro všechny platformy zadarmo není. „Zdarma“ je pouze první rok. Vzhledem k tomu že SMS posílám v rám paušálu a na ostatní používám IM a mail. Tahle aplikace mě nic neušetří a myslím, že rozhodně nejsem jediný.

  • Já používám WhatsApp několik let a ještě jsem nikdy neplatil. Vždy jsem přešel na jiný OS a tak to po mě peníze nechtělo. Ale až to bude 99 centů chcít, tak s tím nemám problém.

   Ty píšeš, že používáš IM klienty – a co je WhatsApp? Je to multiplatformní klient, který funguje na téměř všech současných mobilních platformách. Má na všech podporovaných zařízeních stejnou funkčnost a stejnou podporu.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   No jenže WhatsApp na některé platformy je placený i samotný program.

   A těma IM klienty myslím zavedené komunikační protokoy Gtalk, MSN , Jabber , Yahoo messenger atd….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).