Domů » Články » Rychlý internet AIM

Rychlý internet AIM

[sponzorovaný článek] Během posledních několika let se stal internet nedílnou součástí mnoha domácností. S trochou nadsázky bychom mohli říct, že jen málokdo si dnes z domova nepřečte e-mailovou zprávu, nebo nějaké ty novinky za světa. Nejen dostupnost, ale také samotný způsob připojení k internetové síti prošel velkými změnami a uživatelé dnes vyžadují co nejrychlejší a hlavně nejspolehlivější připojení. Jestliže v roce 2005 bylo nejrozšířenější technologií vytáčené připojení a používaly jej téměř dvě třetiny domácností, v roce 2010 je 91 % (téměř 2,1 milionu) domácností připojeno vysokorychlostně.

Nejčastěji využívanou technologií je bezdrátové připojení, následuje ADSL a připojení prostřednictvím kabelové televize. Bezdrátové wi-fi připojení, lidově řečeno „wifina“, je sice stále nejrozšířenější mezi uživateli internetu, z hlediska spolehlivosti připojení se však jedná o jedno z nejméně stabilních řešení. Existuje mnoho faktorů, které mohou toto bezdrátové spojení přerušit na dlouhou dobu. V případě špatného počasí, nepříznivých povětrnostních podmínek nebo silného deště, může být výpadek internetu i několikadenní. Tento výpadek prakticky znemožní jakoukoliv on-line komunikaci a oprava bývá časově i finančně náročná.

Ať se jedná o firmu, nebo o domácnost, je dobré zvážit, který spolehlivý internet lze využít v prostoru firmy, ale i v bytě. A tam, kde nejsou dostupné sítě, lze využít některý z DSL tarifů. Internet přes kabel (DSL či optika) je vysoce spolehlivý. Navíc s sebou přináší daleko vyšší rychlosti. Majitel takového připojení si může užívat sledování kvalitních filmů v HD kvalitě, sportovních přenosů, videokonferencí nebo hrát náročné počítačové hry.

Pokud se tedy stěhujete, nebo si pořizujete nové internetové připojení, není od věci porozhlédnout se i po jiných možnostech, než je bezdrátové připojení. A jestliže si sami nejste jisti tím správným výběrem, vždy se můžete obrátit na odborníky, kteří mají na českém trhu dlouholeté zkušenosti.

AIM je rodinná firma, která má mnohaleté obchodní zkušenosti. Celý tým od obchodníků po servisní techniky je sehraná parta, kterou práce baví, rádi poradí a pomohou. AIM je proto nejrychleji rostoucí poskytovatel internetu a internetové televize v Praze. Internet od této firmy je vysoce stabilní díky vlastním optickým sítím, které po Praze buduje. AIMu nejsou lhostejné potřeby lidí v jednotlivých městských částech, proto pro každou buduje internetové stránky. Tyto poskytují zasíťovaným lokalitám aktuální informace s možností nezávazné poptávky internetu a televize. Jako příklad můžeme uvést internet stodůlky, nebo internet háje.

Na telekomunikačním trhu AIM působí od roku 2007, a do dnešní doby využilo a stále využívá služeb AIM více než 20 000 domácností v Praze, Mělníku a Neratovicích. Poskytování kvalitních internetových služeb je podmíněno vybudováním odpovídající infrastruktury od poskytovatele technologií, až do domácnosti uživatele. Firma AIM věří, že optická vlákna jsou budoucností telekomunikací, a proto buduje sítě s využitím tohoto přenosového média. Dalším důležitým kritériem je nezávislost z pohledu technologií, vývoje služeb či zákaznického servisu, což umožňuje firmě AIM pružně reagovat na potřeby zákazníků. Profesionální přístup je totiž založen na potřebách zákazníků, nikoliv na pohodlnosti a neochotě ze strany dodavatele. Služby AIM se díky funkcím s přidanou hodnotou přizpůsobí a dokážou tak uspokojit individuální potřeby všech, a to bez nutnosti kompromisů.

Dalším projektem AIM je internetová televize Kuki, kterou společnost vytvořila ve spolupráci s brněnskou společností Smart Comp. a.s. pro své zákazníky na základě jejich požadavků, a která automaticky zpětně nahrává celý televizní program. Každý milovník televizních pořadů tak může sledovat svůj oblíbený pořad či film, prakticky kdykoliv. Kuki je kompatibilní s libovolnou televizí a má velmi jednoduché ovládání, kdy si uživatel vybírá pořad z grafického TV programu a kterýkoliv si může pustit. Zároveň zde má k dispozici Kino, ve kterém si může vybrat libovolný film či seriál v češtině. Je jednoduchá na obsluhu a nabízí hned z několika variant tarifů.

AIM pro čtenáře SMARTmanie připravil Vánoční soutěž o hodnotné ceny. Chcete-li vyhrát Samsung Smart TV nebo IPhone SE, vyplňte anketu https://www.a1m.cz/pruzkum.

PR článek

Tento text má charakter PR článku. Jedná se o reklamní sdělení – komerční článek. V případě, že máte zájem o spolupráci či publikaci PR článku, kontaktujte nás na e-mailu reklama@smartmania.cz.