Domů » Bleskovky » Rozborka odhaluje: iPhone SE má zřejmě stejný fotoaparát jako iPhone 8

Rozborka odhaluje: iPhone SE má zřejmě stejný fotoaparát jako iPhone 8

V tomto týdnu začal Apple prodávat svůj nejnovější iPhone SE, který je zajímavý především svojí nízkou cenou. Apple s ním udělal stejný trik jako před čtyřmi lety u jeho předchůdce – vzal existující tělo staršího iPhonu a vložil do něj modernější komponenty. V případě nového iPhone SE pochází schránka z iPhone 8, a jak ukazují první rozborky, téměř identicky vypadá i rozmístění součástek uvnitř.

iphone se 6

iPhone SE: prakticky stejné vnitřnosti jako iPhone 8

Vstup do telefonu se nijak nezměnil, je nutné odstranit dva šroubky obklopující Lightning port a poté za pomocí horkovzdušné pistole oddělit displej od těla. Displej je propojen se základovou deskou několika flex kabely, a podle zjištění iFixit je zaměnitelný se zobrazovačem iPhone 8. Levnou výměnu rozbitého panelu ze staršího modelu (např. s bílými rámečky) si ale raději rozmyslete – nebude vám fungovat technologie TrueTone, a také si budete muset ponechat původní černé domovské tlačítko.

Velký prostor uvnitř zabírá akumulátor, a to i přes svoji podprůměrnou kapacitu 1 821 mAh. Parametrově je baterie stejná jako u iPhone 8, avšak vzájemně prohodit nejdou – Apple totiž u novější použil jiný konektor, který je k vidění u řady iPhone 11.

Po představení iPhone SE se hojně spekulovalo, jaký používá fotoaparát. Papírově by se mohlo jednat o snímač z iPhone 11, ve skutečnosti Apple ale pravděpodobně ponechal ten z iPhone 8. V rámci obou telefonů jsou fotomoduly zaměnitelné, i tak se dá ale počítat s tím, že iPhone SE bude pořizovat lepší fotografie. Díky výkonnějšímu čipsetu Apple A13 a novým algoritmům pro zpracování fotografií Apple dokáže i ze staršího snímače vymáčknout lepší snímky a video.

iphone se 2 1

Zaměnitelná je i přední kamera a několik dalších komponent, např. šuplík na SIM nebo Taptic Engine. Zkrátka Apple ořezal skutečně náklady na vývoj opravdu na minimum a do těla iPhone 8 umístil „pouze“ nový čipset a zaměnil akumulátorový konektor za novější.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments