Domů » Bleskovky » Jak snížit počet opilých řidičů na silnicích? Město v New Jersey vám zaplatí odvoz Uberem

Jak snížit počet opilých řidičů na silnicích? Město v New Jersey vám zaplatí odvoz Uberem

V městečku Evesham v New Jersey bydlí 45 000 obyvatel. Ti nejspíše rádi chodí do barů, a jelikož do nich nezřídka jezdili i auty, na silnici se objevovalo příliš mnoho opilých řidičů, kteří způsobovali dopravní nehody.

 

V reakci na to se město dohodlo s alternativní taxi službou Uber a poskytuje opilým řidičům každý den jízdy domů zdarma, a to mezi devátou hodinou večerní a druhou hodinou ranní. Stačí pouze otevřít aplikaci a stisknout tlačítko, řidič vás poté vyzvedne – stejně, jako při klasickém používání Uberu. 

Jízdy jsou placeny z darů neziskových organizací a podniků ve městě a do iniciativy se zapojilo celkem 19 barů a restaurací. Město Evesham také sponzoruje používání aplikace BeMyDD, tedy službu, kdy pracovník společnosti odveze domů vás, i vaše auto.

 

Tento způsob odvozu opilých lidí byl ve městě poprvé vyzkoušen v září a díky němu poklesl počet řidičů zatčených za řízení pod vlivem alkoholu o 65 %. Tato možnost odvozu bude v Eveshamu dostupná do 2. ledna, poté se vyhodnotí reálný přínos programu a v případě zlepšení situaace se možná rozšíří i do dalších měst.

David Preiss

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).