Domů » Bleskovky » Rezidence Elona Muska na prodej. Podívejte se, v jakém luxusu bydlel

Rezidence Elona Muska na prodej. Podívejte se, v jakém luxusu bydlel

Majetek Elona Muska je v současnosti odhadován přibližně na 491 miliard Kč. Většinu této částky tvoří jeho firmy, ovšem mezi majetkem najdeme i několik nemovitostí. Jednou z nich je luxusní vila v Los Angeles, kterou se nyní rozhodl nabídnout k prodeji.

Přelomový rozhovor Elona Muska: obavy z AI, elektrické letadlo a zálohování mysli

Z „města andělů“ se Musk rozhodně nestěhuje, pod městem konec konců buduje tunely pro zlepšení dopravy. Domů zde ale vlastní hned několik a tak prodej jednoho z nich rozhodně neznamená, že by Los Angeles přišlo o jednoho ze svých prominentních rezidentů.

Minimalistický design a chytrá domácnost

Dům nacházející se ve čtvrti Brentwood na první pohled zaujme svým designem. Časopis Forbes ho přirovnal k vesmírné lodi, nám připomíná spíše jakýsi bumerang. Prohnutá jednopatrová budova obklopuje velký bazén, ale z venku jinak působí poměrně minimalisticky.

Ani čtyři ložnice nejsou na místní poměry nikterak přehnané, někoho by tak mohla překvapit cenovka 4 499 000 USD, tedy téměř 103 milionů Kč. Cena je však dána zejména polohou, která nabízí jedinečný výhled na město a přitom zachovává soukromí. To pro Muska určitě hrálo významnou roli v rozhodnutí tento dům s nyní již bývalou manželkou v roce 2014 koupit. Elon je totiž znám tím, že dbá na své soukromí a do svého života tak většinou mimo pracovní záležitosti médiím nahlédnout nedá. Prodej domu je tak vcelku jedinečnou příležitostí podívat se, jak si známý vizionář představuje ideální bydlení.

Vzhledem k Muskově oblibě moderních technologií asi nepřekvapí, že je jimi dům protkán. Blíže neupřesněným způsobem lze z mobilního telefonu ovládat v podstatě jakoukoliv část domácnosti, od bezpečnostního systému přes osvětlení, multimediální systémy až po zdánlivou drobnost, kterou jsou závěsy v ložnici.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
tomas
Anonym
tomas
Offline

Načo to je dobre

Pavel
Anonym
Pavel
Offline

Asi na bydlení

Fero Lakatoš
Anonym
Fero Lakatoš
Offline

Budu tam s Jarmilou, jenom co mi napíše.

Nick Cave
Uživatel
Nick Cave
Offline

Děkuji redakci za skvělý tip. Líbí se mi a proto ji ihned kupuji :-)