Domů » Bleskovky » Revoluční chytré hodinky? IBM chce na zápěstí přenést velký displej

Revoluční chytré hodinky? IBM chce na zápěstí přenést velký displej

Chytré hodinky jsou v současné době prodlouženou rukou chytrého telefonu. Zatímco někteří výrobci se snaží posouvat možnosti nositelné elektroniky směrem k větší nezávislosti na smartphonu, IBM se chystá vydat trochu jiným směrem. Podle patentové přihlášky by hodinky od americké firmy měly zastoupit nejen klasické hodinky a smartphone, či dokonce malý tablet.

Revoluční chytré hodinky? IBM chce na zápěstí přenést velký displej
Revoluční chytré hodinky? IBM chce na zápěstí přenést velký displej

Displej hodinek by měl být skládací, takže jeho velikost bude záviset čistě na potřebách uživatele. Kromě chytrých hodinek je několika rozloženími lze přeměnit na chytrý telefon a dokonce i tablet. Patentová přihláška byla podána ještě v roce 2016, přičemž trvalo tři roky, než byla schválena.

Je libo hodinky, smartphone nebo tablet?

Jestli je tento patent pro IBM ještě stále aktuální, není jisté, nicméně kolegové z LetsGoDigital popustili uzdu své fantazii a ukázali několik grafických návrhů, které zhmotňují patentové představy IBM. Dle nich by se měl software dynamicky přizpůsobovat velikosti úhlopříčky, což dává smysl. Za nás si nicméně myslíme, že maximální rozložení 8 × 12 palců je na zápěstí poměrně nepraktické, ale štěstí přeje odvážným.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

5 komentářů

  1. To by mohl nosit pingl. Jeste tomu ale chybi tiskarna na uctenky

  2. Nic proti pokroku, ale nejdrive at zvladnou udelat se 100% funkcnosti a spolehlivosti tablet z telefonu (coz mi dava IMHO vetsi smysl) a pak at vymysli takovehle ptakoviny. Zase chapu ze nesmi zmeskat vlak jako nokia a microsoft nebo apple, ktery uz davno taky neudava ton v novych technologiich :D

  3. Aha, takže žádné IBM, jen další prokrastinační nesmysl z LetsGoDigital. Okurková sezóna v plném proudu … :-P

  4. Mě by se to líbilo vidím v tom 16:9 displej :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).