Domů » Bleskovky » Revoluce se blíží: Samsung testuje novou generaci smartphonů se zahnutými displeji

Revoluce se blíží: Samsung testuje novou generaci smartphonů se zahnutými displeji

Ačkoliv je Samsung často kritizován, že při vývoji nových zařízení kopíruje svou konkurenci, málokdo si uvědomuje, že tato společnost každoročně investuje astronomické částky do vlastního vývoje. Bohužel většina vzniklých patentů zůstane pouze u skic a do reálných produktů se tak dostává pouze zlomek inovativních řešení.

  

Podle jihokorejských médií se však blýská na lepší časy, jelikož Samsung údajně pracuje na futuristickém smartphonu, který má v dohledné obohatit produktové portfolio. Konkrétně se jedná o chytrý telefon s ohebným Youm panelem, který zasahuje až do boku přístroje. Toto řešení má v budoucnu nahradit zapínací tlačítko a klávesy pro regulaci hlasitosti. Přiložený návrh vychází z již prezentovaného prototypu, který jsme mohli poprvé spatřit na loňském veletrhu CES v Las Vegas.

Zde Samsung naznačil další možná využití v kombinaci s flipovým pouzdrem. Zatímco převážná část panelu bude zakryta, zbylý prostor poslouží pro zobrazování příchozích notifikací či krátký náhled došlých zpráv a e-mailů. Anonymní zdroj blízký výrobci se nechal slyšet, že finální produkt bude zastávat pozici prémiového zboží a zjevně tak budeme muset počítat s jeho omezenou dostupností.

 

Potencionál ohebných OLED displejů je nepochybně obrovský, nicméně jejich masivního nástupu jsme se stále nedočkali. Zřejmě za to můžou technologické nedokonalosti a strach výrobce z reakce konzervativních zákazníků. Doufejme tedy, že veškeré překážky se podaří zdolat v co nejkratším časovém horizontu a na pultech obchodů se brzy objeví nová generace mobilní elektroniky.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

10 komentářů

 1. No nevím, ale pořád se mi více líbí řešení od LG. Ke všemu než se Samsung rozhoupe, za chvilku tu máme LG G Flex 2

 2. Ja stale nevidim zmysel ani v LG G flex 1, som zvedavý ocom bude 2, a ci tá ohybnosť sa bude dať nejako využiť, alebo to bude len zas „aha co dokážeme“

  • Martin (neregistrovaný)

   Že se ti nerozbije display … Maximálně

  • lojzik (neregistrovaný)

   No, nejvetsi vyhoda je v tom, ze to minimalizuje odlesky okolniho svetla a staci mensi jas, aby byl display videt i za jasneho svetla, vice zde: [odkaz]

 3. Lister0 (neregistrovaný)

  Spojení slov „revoluce“ a „samsung“ ve mně vždy probudí smích. Pane Streite, v čem konkrétně je toto řešení přínosné a proč vás napadlo to tak zveličit a nazvat to revolucí? Revolučního na tom nevidím nic a přínosného už vůbec. To, že tam půjdou vidět notifikace s flipovým pouzdrem je úplně přitažené za vlasy. Je to totiž nulový přínos. Na co otáček telefon s pouzdrem na bok, abych na to viděl, když můžu flip otevřít a vidět notifikace plnohodnotně a když budu doma, nebudu mít flip vůbec. Co bude dál, budete vřískat radostí, až samsung připraví speciální klávesnici, na které budete moc psát se zavřeným telefonem přikrytým flipem? Bože…

  • Nechme se prekvapit jak to ve finale bude .)

  • Samsung nepřekvapí, spíše naštve..slušně řečeno.

  • lerion (neregistrovaný)

   Pan Streit je trotiž vzorný novinář a dobře ví, že hloupé slovíčko „revoluce“ v nadpisu přitáhne mnohem více čtenářů… Ty chytřejší to ale akorát naštve a budou si o něm a o kvalitě Smartmanie myslet svoje…

 4. Noname (neregistrovaný)

  Zasekanej samsung už prostě ne !

 5. king125kg (neregistrovaný)

  K čomu je to dobré?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).