Revoluce se blíží: Samsung testuje novou generaci smartphonů se zahnutými displeji

Ačkoliv je Samsung často kritizován, že při vývoji nových zařízení kopíruje svou konkurenci, málokdo si uvědomuje, že tato společnost každoročně investuje astronomické částky do vlastního vývoje. Bohužel většina vzniklých patentů zůstane pouze u skic a do reálných produktů se tak dostává pouze zlomek inovativních řešení.

  

Podle jihokorejských médií se však blýská na lepší časy, jelikož Samsung údajně pracuje na futuristickém smartphonu, který má v dohledné obohatit produktové portfolio. Konkrétně se jedná o chytrý telefon s ohebným Youm panelem, který zasahuje až do boku přístroje. Toto řešení má v budoucnu nahradit zapínací tlačítko a klávesy pro regulaci hlasitosti. Přiložený návrh vychází z již prezentovaného prototypu, který jsme mohli poprvé spatřit na loňském veletrhu CES v Las Vegas.

First Look at Samsung's Youm flexible display tech

Zde Samsung naznačil další možná využití v kombinaci s flipovým pouzdrem. Zatímco převážná část panelu bude zakryta, zbylý prostor poslouží pro zobrazování příchozích notifikací či krátký náhled došlých zpráv a e-mailů. Anonymní zdroj blízký výrobci se nechal slyšet, že finální produkt bude zastávat pozici prémiového zboží a zjevně tak budeme muset počítat s jeho omezenou dostupností.

 

Potencionál ohebných OLED displejů je nepochybně obrovský, nicméně jejich masivního nástupu jsme se stále nedočkali. Zřejmě za to můžou technologické nedokonalosti a strach výrobce z reakce konzervativních zákazníků. Doufejme tedy, že veškeré překážky se podaří zdolat v co nejkratším časovém horizontu a na pultech obchodů se brzy objeví nová generace mobilní elektroniky.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku