Retro arkáda, nástroj pro sledování kryptoměn a další zajímavé aplikace a hry zdarma

V dnešním přehledu dočasně zlevněných aplikací a her se podíváme na šest položek pro platformy iOS a Android, které si můžete dočasně stáhnout zcela zdarma, ačkoliv za standardních podmínek jsou placené. Jejich vývojáři se je rozhodli nabídnout po omezený čas bezplatně a vám tak po stažení zůstanou v knihovně označené jako zakoupené i po odinstalaci.

Hodí se připomenout, že doba volné dostupnosti je závislá skutečně jen a pouze na vůli vydavatele a my ji tedy nemůžeme nijak ovlivnit.

iOS

Cryptofolio #1

Cryptofolio #1
Cena: zdarma

Z názvu Cryptofolio vyplývá, k čemu tato aplikace slouží. Jedná se se o šikovný nástroj pro všechny investory a spekulanty s kryptoměnami, kteří potřebují neustále sledovat vývoj jejich cen.

Kryptoměn je podporováno více než 1 000, takže v ní můžete sledovat nejen známá jména jako Bitcoin, Ethereum, nebo Monero, ale také ty poněkud obskurnější měny. Data jsou získávána z API webu CryptoCompare.

Kromě nezbytných grafů vývoje ceny najdete v aplikaci také procentuální ukazatele růstu, aktuální objem na trhu a další potřebné informace. Samozřejmostí je možnost vytvořit si seznam nejoblíbenějších kryptoměn, což lze využít například pro sledování svého portfolia.

Potěší také nastavitelné push notifikace, které vám dají vždy včas vědět o zásadní změně ceny sledované měny, takže budete moci nakoupit či prodat v tu správnou chvíli.

Aplikace nevyžaduje žádnou registraci a je zcela bez reklam, vše by tedy mělo být zcela anonymní.

Space Inversion 2

‎Space Inversion 2.
Cena: 79,00 Kč+
‎Space Inversion 2 HD
‎Space Inversion 2 HD
Autor: merlyn lear
Cena: 99,00 Kč+

Space Inversion 2 je hra vycházející z oblíbeného konceptu retro hry Space Invaders, ale přidává spoustu nových funkcí. Princip střílení po přibližující se vlně mimozemských nepřátel zůstává, ale je různě modifikován několika herními módy.

Klasický mód je pravděpodobně nejpodobnější původní hře a musíte v něm postupovat levely, v nichž likvidujete nebezpečné mimozemšťany. Při tom můžete využívat různých power-upů, jako je zvýšená kadence střelby, ochranné štíty, nebo zpomalení času.

Tomuto režimu je podobný i arkádový mód, který ale není rozdělen na jednotlivé úrovně a mimozemšťané se stále obnovují, vaším cílem bude tedy získat co nejvyšší skóre a vydržet co možná nejdelší dobu.

Opravdu speciální herní módy jsou pak „létající talíř“ a také „roj meteoritů“. Zejména roj meteoritů je příjemným ozvláštněním, protože se v něm musíte vyhýbat různě velkým kamenům, které kolem vás prolétají.

Hra podporuje i ovládání kompatibilními gamepady, nechybí jí HD grafika, achievementy a tabulky skóre, což jsou všechno důvody, proč v USA patří do padesátky nejoblíbenějších placených aplikací.

Tower of Fortune

‎Tower of Fortune
Cena: 25,00 Kč+

Tower of Fortune je skvěle hodnocená hra, jejíž hlavní síla spočívá v její unikátnosti. Jedná se sice o RPG, avšak ve stylu starých herních automatů. To znamená, že velká část úkolů je zajišťována pouze jediným tlačítkem, což hře ale nijak neubírá na zábavnosti a množství obsahu.

Svou postavu – superhrdinu v důchodu hledajícího unesenou dceru – můžete klasicky „levelovat“, nakupovat mu vybavení a sbírat různá vylepšení od prastarých bohů. Ve hře je těchto vylepšení celkem 37, což vám dává opravdu spoustu možností, jak svého hrdinu vybavit.

O nic menší není ani počet nepřátel, s nimiž se budete muset vyrovnat. Téměř čtyřicet druhů protivníků bude po celou dobu vašeho snažení dělat vše pro to, abyste svou dceru nikdy nenašli. Kromě hlavní dějové linky můžete navíc bojovat také ve 39 náhodných questech a vyřešit 12 speciálních úkolů.

Navzdory retro arkádové stylizaci hra sleduje vaše rozhodnutí, která nakonec vyústí v jeden ze tří možných konců. Pokud vás hra po dohrání bude stále bavit, můžete se tak pokusit dohrát ji k jinému závěru.

Hry pozitivně hodnotí nejen uživatelé, ale i herní weby. Od serveru TouchArcade dokonce získala titul Nejlepší arkádová hra roku 2012, takže ji určitě stojí za to vyzkoušet.

Android

Digital Dashboard GPS Pro

Digital Dashboard GPS Pro
Cena: 21,99 Kč

Jak již název napovídá, tato aplikace představuje jakýsi elektronický tachometr, který můžete využít na kole i v automobilu. Pro oba tyto dopravní prostředky totiž vývojář přichystal samostatný přizpůsobený profil, který samozřejmě bere v úvahu zejména dosahované rychlosti.

Na základní obrazovce při jízdě vidíte aktuální rychlost, ujetou vzdálenost, sílu GPS signálu, průměrnou a maximální rychlost, dobu jízdy a současnou výšku. Všechny tyto záznamy navíc mohou být ukládány do GPX souboru, který si lze zobrazit buď přímo v prostředí aplikace, na webu GPXScan, nebo kdekoliv jinde.

Samozřejmostí je tak zobrazení nejrůznějších grafů a ukazatelů, ale také trasy v mapě, což lze potom s jinou aplikací použít třeba k navigaci.

Stickman Revenge 3: League of Heroes

Stickman Revenge 3 je již třetím dílem z oblíbené série akčních her s kresleným panáčkem v hlavní roli. Jako v minulých dílech i zde budete muset se svým hrdinou porážet nejrůznější nepřátele na všemožných mapách, ale přibyla spoustu nových herních prvků a ty stávající byly vylepšeny.

Hrdinů máte nyní k dispozici šest, přičemž každý má svůj unikátní styl boje a jedinečné schopnosti. Ty samozřejmě lze rozvíjet, neboť za vyhrané souboje získáváte body dále podporující schopnosti vaší postavy.

Novinkou je také přítomnost speciálních bossů, kteří vám ukáží, co je to opravdu těžký soupeř. Proto se vám možná budou hodit všemožní „mazlíčci“, které si do boje můžete vzít s sebou. Přítomnost ochočeného pomocníka v boji nejen zvyšuje bodové ohodnocení, ale také vám trochu usnadňuje život, jelikož někteří z nich jsou docela slušní bojovníci.

Co naopak zůstalo zachováno je úchvatná komiksová grafika plná sytých barev a propracovaných animací.

Quick Volume Controls

Cílem této aplikace je usnadnit přepínání hlasitosti nejrůznějších funkcí telefonu tím, že v notifikační oblasti vytvoří jakýsi widget pro ovládání. Jedním kliknutím z něj získáte přístup ke všem typům hlasitosti, jako je vyzvánění, média, nebo budíky. Potěší také možnost nastavovat hlasitost Bluetooth výstupu i tehdy, když není Bluetooth příslušenství připojené, což jinak není zpravidla možné.

Můžete měnit barvu a vzhled widgetu, čímž ho lze sladit se zbytkem systému. Samozřejmostí je také možnost skrytí systémového dialogu zvuku. Pokud chcete měnit hlasitost automaticky podle různých profilů, v menu aplikace najdete odkaz na potřebnou doplňkovou aplikaci od stejného vývojáře, která je taktéž k dispozici zdarma.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku