Domů » Bleskovky » Restaurace v San Franciscu servíruje specialitu na iPadech místo talířů

Restaurace v San Franciscu servíruje specialitu na iPadech místo talířů

Tablety zaujímají u mnoha uživatelů jakýsi mezischod mezi chytrým telefonem a notebookem. Díky velkému displeji je dobře vidět na obsah a bez hardwarové klávesnice je také pohodlný například v křesle, při čtení knihy či zpráv. Některé restaurace pak používají tablety k objednávání jídla, jiné, jako například ta v San Franciscu, našla i jiné, bizarnější využití.

truffles-on-ipads-2

Restaurace Quince, oceněná třemi Michelinskými hvězdami, nabízí pokrm zvaný „A Dog in Search of Gold,“ tedy „Pes hledající zlato.“ Konkrétně se jedná o lanýžové krokety a iPad, na kterém je jídlo servírováno, přehrává labužníkům video psa, který drahou houbu hledá. Zda tento způsob servírování pomáhá k většímu požitku z jídla nevíme, mnoho diskutujících však vzneslo, nutno zmínit, že oprávněné, obavy ohledně následného umývání iPadu před dalším servírováním. Celý koncept by měl podle šéfkuchaře přilákat do restaurace více mladých klientů.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

3 komentářů

  1. Nějak mi to připomíná „Kostku ve skluzu“. :-)))
    Ale je to v Americe, takže čemu se divím?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).