Domů » Bleskovky » Remix Mini: Miniaturní androidí počítač z Kickstarteru se začal prodávat na českém trhu

Remix Mini: Miniaturní androidí počítač z Kickstarteru se začal prodávat na českém trhu

Společnost Satomar začala na českém trhu distribuovat miniaturní počítač Remix Mini s operačním systémem Android. Po úspěšné crowfundingové kampani na Kickstarteru vznikl mini počítač, který rozhodně působí originálně a pro komunikaci s uživatelem využívá graficky upravené prostředí operačního systému Android. Sympatická je také cena, která byla stanovena na 2 490 Kč včetně DPH.

Zařízení běží na Androidu 5.1 s českou lokalizací a samozřejmě obsahuje i obchod s aplikacemi Google Play. Uživatelské prostředí je ale kompletně předělané. Díky tomu je například možné spouštět aplikace v samostatných oknech, které je možné řadit vedle sebe, minimalizovat či maximalizovat. Celé prostředí částečně připomíná systém Windows a podobně se s ním i pracuje. Oproti standardním PC s Windows má být hlavním lákadlem výrazně nižší pořizovací cena.

 

Zařízení má poměrně kompaktní rozměry – 124 × 88 × 26 mm a važí jen 133 gramů. Díky HDMI počítač propojíte přes s klasickým monitorem a bezdrátově (či přes USB) připojíte myš či klávesnici. Konektivitu doplňuje pochopitelně Ethernetový port, dva USB 2.0 porty, konektor pro sluchátka a slot pro microSD karty. Součástí balení je kromě Remixu Mini také HDMI kabel, napájecí adaptér a návod.

Hnacím motorem se stal čtyřjádrový procesor AllWinner s taktem 1,2 GHz, který doplňují 2 GB RAM. Kapacita interní paměti je 16 GB a dále ji lze rozšířit díky slotu na microSD kartu. Výbavu uzavírá WiFi 802.11 b/g/n a Bluetooth: 4.0.

  

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
32 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments