Domů » Bleskovky » Reklamy nelhaly. OnePlus 5T je nejrychleji nabíjejícím se smartphonem

Reklamy nelhaly. OnePlus 5T je nejrychleji nabíjejícím se smartphonem

Společnost OnePlus před nedávnem zveřejnila dvojici reklam vyzdvihujících technologii rychlého nabíjení Dash Charge (více informací). Současný vlajkový model OnePlus 5T v nich rozdrtil veškerou konkurenci, avšak v podmínkách, které mu byly ušity na míru. Jak si ale vede OnePlus 5T v rovném souboji?

To se snažili zjistit redaktoři Tom´s Guide, kteří proti sobě postavili OnePlus 5T, nejnovější iPhony, Google Pixel 2, Samsung Galaxy Note8 a LG V30. Všechny telefony byly otestovány s rychlonabíječkami, v případě iPhonů je bylo nutné dokoupit, neboť je Apple do základního balení nepřidává.

recenze iPhone X

Výsledek potvrdil to, co firma OnePlus tvrdila v reklamě – smartphone OnePlus se za půl hodiny dobil z nuly na 59 procent, na druhém místě se umístilo LG V30 s 53 procenty. Z testované sedmičky dopadl nejhůře Samsung Galaxy Note8, který se za 30 minut dobil pouze na 35 procent. Pořadí zůstalo stejné i po hodině, kdy byl OnePlus 5T dobit na 93 procent, poslední Galaxy Note8 na 74 procent. Výsledek OnePlus 5T je o to působivější, že ze všech testovaných telefonů má jeho akumulátor největší kapacitu – stejně jako Galaxy Note8 a LG V30 má 3 300 mAh, nejnižší kapacitu mají akumulátory u iPhonů.

Jablečné telefony by v testu zcela propadly, pokud by k dobíjení byly použity nabíječky obsažené v balení. Výroční iPhone X by se kupříkladu za 30 minut nabil pouze na 17 procent, za hodinu na 37 procent. iPhone 8 si vedl lépe, jeho akumulátor má však kapacitu pouze 1 821 mAh.

Podtrženo sečteno – OnePlus 5T je nejrychleji dobíjejícím se smartphonem současnosti, nejpomaleji dobijete trojlístek iPhone 8, 8 Plus a X, pokud si odmítnete připlatit za rychlejší nabíječku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

16 komentářů

 1. No jo jenže OP 5T má FHD+ kdežto LG V30 QHD+ takže LG je rychlejší než OP 5T.

 2. Bylo by vhodne otestovat evropsky model galaxy note8 s exynosem u meho s8 se nabije z nuly za pul hodinky na 58%

 3. Zapoměli jste na mate 10 pro !

 4. A tom má 4000 mAh

 5. Nejrychleji nabijeny smartphone po boku huawei mate 10 pro zapomneli dodat.

 6. Je to hezké, místo hledání řešení delší vydrže baterií , soutěž o co nejkratší dobu nabíjení. Změřil někdo co to udělá s běžnou baterií za několik let? Mě to jedno není, nejsem závislák co musí mít každý rok nový top model mobilu. Životnost baterie je pro mne důležitější než rychlé nabíjení.
  Zejména když výměna baterie je složitý a drahý špás.

 7. Presne tak, mate 10 by určite neskončil horšie ako na druhom mieste.

  • Presne tak, Huawei Mate 10 Pro by bol minimálne rovnako rýchly…problém je, že má akumulátor s vyššou kapacitou a teda je možné, že by OnePlus 5T vyhralo…Ale inak v tomto teste Mate 10 Pro fakt chýbal…A keď niekto povie o Mate 10 Pro, že to je „nýmand“, tak to môžeme rovno vyhlásiť, že „nýmand“ je i LG, OnePlus, Samsung…Huawei je či chceme, alebo nie už celkom renomovaný výrobca Smartphonov a nielen ich…Číňania už ani zďaleka niesú to čo kedysi, alebo ich aspoň netreba hádzať všetkých do jedného vreca…Môj subjektívny názor. ;-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).