Domů » Bleskovky » Reklamy nelhaly. OnePlus 5T je nejrychleji nabíjejícím se smartphonem

Reklamy nelhaly. OnePlus 5T je nejrychleji nabíjejícím se smartphonem

Společnost OnePlus před nedávnem zveřejnila dvojici reklam vyzdvihujících technologii rychlého nabíjení Dash Charge (více informací). Současný vlajkový model OnePlus 5T v nich rozdrtil veškerou konkurenci, avšak v podmínkách, které mu byly ušity na míru. Jak si ale vede OnePlus 5T v rovném souboji?

To se snažili zjistit redaktoři Tom´s Guide, kteří proti sobě postavili OnePlus 5T, nejnovější iPhony, Google Pixel 2, Samsung Galaxy Note8 a LG V30. Všechny telefony byly otestovány s rychlonabíječkami, v případě iPhonů je bylo nutné dokoupit, neboť je Apple do základního balení nepřidává.

recenze iPhone X

Výsledek potvrdil to, co firma OnePlus tvrdila v reklamě – smartphone OnePlus se za půl hodiny dobil z nuly na 59 procent, na druhém místě se umístilo LG V30 s 53 procenty. Z testované sedmičky dopadl nejhůře Samsung Galaxy Note8, který se za 30 minut dobil pouze na 35 procent. Pořadí zůstalo stejné i po hodině, kdy byl OnePlus 5T dobit na 93 procent, poslední Galaxy Note8 na 74 procent. Výsledek OnePlus 5T je o to působivější, že ze všech testovaných telefonů má jeho akumulátor největší kapacitu – stejně jako Galaxy Note8 a LG V30 má 3 300 mAh, nejnižší kapacitu mají akumulátory u iPhonů.

Jablečné telefony by v testu zcela propadly, pokud by k dobíjení byly použity nabíječky obsažené v balení. Výroční iPhone X by se kupříkladu za 30 minut nabil pouze na 17 procent, za hodinu na 37 procent. iPhone 8 si vedl lépe, jeho akumulátor má však kapacitu pouze 1 821 mAh.

Podtrženo sečteno – OnePlus 5T je nejrychleji dobíjejícím se smartphonem současnosti, nejpomaleji dobijete trojlístek iPhone 8, 8 Plus a X, pokud si odmítnete připlatit za rychlejší nabíječku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments