Domů » Bleskovky » Reklam není nikdy dost. Instagram je brzy přidá do oblíbené funkce

Reklam není nikdy dost. Instagram je brzy přidá do oblíbené funkce

Instagram před několika měsíci představil novou funkci zvanou Příběhy. Tu uživatelé znali již ze Snapchatu, a příběhy, které po 24 hodinách zmizí, jsou tak atraktivní, že je denně využívá přes 150 milionů lidí. To je pro platformu obrovská šance, jak zlepšit hospodářské výsledky, a tak se ani Příběhy nevyhnou reklamním sdělením.

instagram

Ty se během následujících týdnů začnou zobrazovat mezi sledováním uživatelských příspěvků, přičemž maximální délka by měla být 15 sekund. Prvními, kdo budou moci tímto způsobem inzerovat své produkty by měly být společnosti jako Nike, Netflix nebo Maybelline New York. Podle odhadů analytiků dosáhly příjmy Instagramu z reklam za loňský rok ve výši 1,85 miliard dolarů, tato částka by se však měla díky dalšímu místu pro komerční sdělení výrazně zvýšit.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).