Domů » Bleskovky » Redmi chystá levný smartphone na platformě Android Go. Známe parametry

Redmi chystá levný smartphone na platformě Android Go. Známe parametry

Od osamostatnění značky Redmi z čínského gigantu Xiaomi bylo jasné, že nově vzniklá značka bude navazovat na svou tradici kvalitních a dostupných zařízení s Androidem. Stejně jako řada Mi, která nadále zůstává pod Xiaomi, má své smartphony na platformě Android One, tak ani Redmi nemohlo zůstat pozadu. V jeho přípravě je první chytrý telefon na platformě Android Go, která se vyznačuje převážně nízkými nároky na hardware přístroje.

Konečně pořádný smartphone s Androidem Go?

Kromě úsporného systému, který bude přítomný ve verzi 8.0 Oreo, se má pod 5″ LCD displejem s rozlišením 1280 x 720 pixelů a barevným gamutem 72 % NTSC ukrývat procesor Qualcomm Snapdragon 425, grafika Adreno 308 a baterie o velikosti 3 000 mAh. Paměťová varianta bude pouze jediná, která by měla obsahovat 1 GB RAM a 8 GB vnitřní paměti, kterou lze rozšířit až o 128 GB pomocí microSD karet.

Hardwarové parametry Redmi Go
Systém: Android 8.1
Rozměry: 140,4 x 70,1 x 8,4 mm, Hmotnost: 137 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 425, quad-core 1,4 GHz Cortex-A53
RAM: 1 GB, Interní paměť: 8 GB, Pam. karta:
Displej: IPS LCD, 5", HD, 720 × 1280 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 5 Mpx, f/2.2
Bluetooth: 4.1, Wi-Fi: 802.11 b/g/n, NFC:
, GPS:
, Konektor: microUSB
Baterie: 3000 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

V polykarbonátovém těle Redmi Go se ukrývají také fotoaparáty, z níž přední disponuje 5 megapixely a světelností f/2.2, což by mělo zajistit poměrně slušná selfie. Na zadní straně je poté primární fotoaparát s rozlišením 8 megapixelů se světelností f/2.0, přisvětlovací LED diodou a podporou pro HDR. Redmi Go bude dostupný ve dvou barevných variantách – modré a černé za blíže nespecifikovanou cenu. Každopádně se již nemůžeme dočkat čistého systému a jistě rozumné cenovky.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).