Domů » Bleskovky » Redmi 7 Note přežil pád ze stratosféry. Fotil tam naši planetu

Redmi 7 Note přežil pád ze stratosféry. Fotil tam naši planetu

Marketingová oddělení výrobců smartphonů chtějí zaujmout za každou cenu. Značka Redmi, která se počátkem letošního roku odštěpila od mateřského Xiaomi, zvolila k propagaci svého prvního smartphonu Redmi Note 7 (recenze) poměrně neobvyklou cestu – vyslala tento telefon do vesmíru, pořídila obrazový materiál naší planety a pak jej nechala spadnout na zem.

Redmi Note 7 In Space For Photography and Durability Test

Redmi Note 7 za hranicemi našeho světa

Kampaň je založena na mottu, že Redmi Note 7 je zařízení zpoza hranic našeho světa. Z tohoto důvodu jej výrobce nechal vynést na speciální konstrukci připevněné k vodíkovému balonu do nadmořské výšky nad 35 tisíc metrů, kde musel ustát teplotu -58°C (vnitřní teplota telefonu klesla na -4°C). Telefon ve stratosféře pořídil několik snímků.

Po dosažení atmosferického tlaku 1 KPa balon prasknul a celá jednotka se na padáku snášela k zemi, kde dopadla doprostřed pole. Telefon se po dopadu vypnul, ale po zapnutí fungoval bez potíží dál, dokonce s poměrně vysokou úrovní nabití baterie.

Hardwarové parametry Redmi Note 7
Systém: Android 9.0
Rozměry: 159,2 x 75,2 x 8,1 mm, Hmotnost: 186 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 660, Octa-core 4x 2,2 GHz Kryo 260, 4x 1,8 GHz Kryo 260
RAM: 3/4/6 GB, Interní paměť: 32/64 GB, Pam. karta:
Displej: IPS LCD, 6,3", Full HD+, 1080 x 2340 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 13 Mpx, Full HD video, HDR
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 4000 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Celý test má demonstrovat kvalitu 48Mpx fotoaparátu a hlavně celkovou odolnost telefonu. Tu Redmi u tohoto telefonu vyzdvihovalo již dříve, avšak v testu youtubera JerryRigEverything Redmi Note 7 pohořel.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Vcelku nápadité, důvěryhodnost celého experimentu snižuje fakt, že za hranici vesmíru se obvykle považuje výška 100 km. Oni dosáhli 35 km. Nechci být hnidopich, ale krapet ještě chybí.

  2. Tomu nevěřím, to musel být iphone.

  3. Jakube, co takhle přemýšlet jak dopadne telefon po pádu z 1 m a pak si představit to samé s několika desetitisíci metrů. Samozřejmě nespadl volným pádem na zem, ale byl na padáku.

  4. Starou 3310 by mohli nechat spadnou volnym padem a po slozeni by fungovala, pravda, nic by ale nevyfotili?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).