Domů » Bleskovky » Ředitel Xiaomi se přiznal: průhledná záda jsou podvod!

Ředitel Xiaomi se přiznal: průhledná záda jsou podvod!

Pokud si vzpomínáte na loňský vlajkový model Xiaomi s označením Mi 8, jistě vaší pozornosti neunikla ani speciální Explorer edice, která má průhledná záda. S tím však byl jeden menší problém – nejedná se o průhledný plast, který by dával uživatelům možnost nahlédnout pod pokličku, ale pouze o stylizovanou desku, která má vnitřnosti telefonu pouze imitovat.

Xiaomi nicméně na originální pojetí zad svého vlajkového modelu nerezignovalo, a přinese jej také chystaná novinka Mi 9. Zde je ovšem jeden velmi podstatný rozdíl – zakladatel a generální ředitel Xiaomi Lei Jun otevřeně přiznal, že komponenty na zadní straně budou jen tenká deska z hliníku, která bude svou stylizací připomínat vnitřek telefonu.

Čínské firmě to určitě nemáme za zlé, neboť skutečná podoba vnitřku telefonu zase tak přitažlivá není. Každopádně novou Mi 9 uvidíme již brzy na veletrhu MWC v Barceloně, kde nebude chybět ani naše redakce.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

4 komentářů

 1. Doc. PhDr. Vítězslav Vaculík CSc

  Přece nás nenechají nasísat pod pokličku…..

  • A tam by bylo to stejné, co mají i ostatní, v dnešní době SOC řešení už tam moc elektronických zázraků není

 2. A jako bonus od Xiaomi reklama navic primo v OS a zadarmo.. :-D

 3. To je nadpis, že by se za něj ani v Blesku stydět nemuseli.
  A tomu NEUVEŘÍTE!!! Xiaomi to přiznalo už u loňského modelu! :O :O :O

  Každopádně za mě je ten design parádní a originální. Jakož to technický fanda bych ho hned bral.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).