Domů » Bleskovky » Ředitel společnosti Sharp potvrzuje: Příští iPhone bude mít OLED displej

Ředitel společnosti Sharp potvrzuje: Příští iPhone bude mít OLED displej

OLED (Organic Light-emitting Diode) displeje jsou na trhu už pěkných pár let. Vůbec poprvé s touto technologií přišla firma Eastman Kodak v roce 1987 a od té doby se ledacos změnilo. Podle Samsungu je právě v OLED displejích budoucnost a podobně to cítí i cupertinský gigant Apple, který se chystá příští rok poprvé sáhnout po těchto panelech.

První iPhone byl představen téměř před deseti lety a společnost Apple se podle dostupných informací chystá na rok 2017 přichystat něco velkolepého. Ať už bude příští iPhone jakkoliv pokrokový, jisté je, že alespoň jedna z verzí bude mít OLED displej.

iphone-8-concept-13-1

Zprávu do světa vypustil prezident společnosti Sharp Tai Jeng-wu, který potvrdil, že bude společnost Apple odebírat jejich OLED displeje, které hodlá použít u další generace jablečných telefonů. Foxconn, který pro Apple iPhony vyrábí/kompletuje, společnost Sharp koupil v únoru letošního roku za 6,2 miliardy dolarů (cca 148,8 miliard korun), takže bude mít Apple vše pěkně pod jednou střechou.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).