Domů » Bleskovky » Ředitel OnePlus v rozhovoru s fanoušky. Dostane příští model bezdrátové nabíjení?

Ředitel OnePlus v rozhovoru s fanoušky. Dostane příští model bezdrátové nabíjení?

Šéf společnosti OnePlus Pete Lau se na oficiálním fóru společnosti pustil do rozhovoru s fanoušky, ve kterém prozradil několik zajímavých detailů o chodu firmy a jejích produktech.

OnePlus X nebyl úspěšný model

Společnost OnePlus vyrábí od svého počátku smartphony se špičkovou výbavou a velice atraktivní cenou, díky čemuž si našla cestu k mnoha fanouškům. Jedinou výjimku v portfoliu značky tvořil model střední třídy OnePlus X z roku 2015, svého nástupce se však nedočkal. Podle šéfa firmy bylo u modelu OnePlus X cílem vytvořit nejlepší produkt ve své třídě, a přestože se komunitě zalíbil, většina preferovala vlajkové sourozence. Telefon se s komerčním úspěchem nesetkal, což rozhodlo o tom, že se OnePlus bude nadále věnovat svým vrcholovým modelům a střední třídu zcela přenechá konkurenci.

Naopak nečekaně úspěšným produktem se údajně stala sluchátka Bullet Wireless, tedy první Bluetooth sluchátka, která společnost vyrobila. Bohužel kvůli podceněným očekáváním se tento produkt potýká s omezenou dostupností, avšak v OnePlus dělají vše, aby vytvořili adekvátní skladové zásoby.

Čeká se na bezdrátové dobíjení bez kompromisů

Lau také v rozhovoru prozradil, že návrh nového telefonu údajně trvá zhruba 8 až 9 měsíců, přičemž některé prvky jsou pak ještě pilovány v následujících měsících. Naopak pilování samotného softwaru prý nikdy nekončí.

OnePlus se zavazuje: dva roky aktualizovaný systém, třetí rok bezpečnostní záplaty

Jestliže v minulosti bylo pro OnePlus nedostižným cílem vytvořit telefon s vysokým poměrem plochy displeje vůči samotnému telefonu, nyní je podle šéfa firmy technologicky nemožné přijít s rychlým bezdrátovým nabíjením. V OnePlus by údajně rádi tuto funkci do svých telefonů integrovali, avšak zatím je to o kompromisech – implementace cívky zvyšuje tlouštku telefonu a navíc dochází k velkému zahřívání během nabíjení, které navíc není tak rychlé jako dobíjení kabelem. V OnePlus nicméně stále bezdrátové nabíjení testují a testovat hodlají.

Lau také ohodnotil obtížnost pozice šéfa OnePlus 9 z 10, neboť stále vidí cestu ke zlepšení. Sám používá jako hlavní telefon OnePlus 6, a to v obou barevných variantách, přičemž na jedné z nich běží OxygenOS, na druhém HydrogenOS. Údajně kvůli testování uživatelské zkušenosti u obou produktů. K telefonům se Lau dostává v prototypové fázi, jakmile projdou EVT (Engineering Verification Test), který byl údajně u některých zaměstnanců přejmenován na „Pete Test“.

Recenze OnePlus 6: krůček od dokonalosti

Rozhovor s šéfem OnePlus je na fóru označen jako Part I, je tedy možné, že se brzy dočkáme dalších zajímavých otázek a odpovědí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. je to skoda – oneplus x mam, az na 16gb interni pameti (pri pouzivani jako dualsim) jsem spokojeny. jestli prestane fungovat, tak nevim co koupit – dualsim, mensi rozmery a stredni trida neni.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).