Domů » Bleskovky » OnePlus se zavazuje: dva roky aktualizovaný systém, třetí rok bezpečnostní záplaty

OnePlus se zavazuje: dva roky aktualizovaný systém, třetí rok bezpečnostní záplaty

Společnost OnePlus je s námi už pět let a za tu dobu přinesla několik zajímavých smartphonů. Dosud však neměla stanovenou jednotnou aktualizační politiku; například OnePlus 2 z roku 2014 přišel na trh s Androidem 5 Lollipop a dočkal se pouze jedné systémové aktualizace na Android 6 Marshmallow. U novějších modelů bude situace o poznání veselejší.

Čínská firma se nově zavazuje, že bude pro svoje smartphony poskytovat dvě fáze softwarové údržby:

  • po dobu dvou let od představení budou dostávat nové verze systému Android a každé dva měsíce nové bezpečnostní záplaty
  • třetí rok bude pokračovat ve vydávání bezpečnostních záplat

Tato praxe se týká i smartphonů OnePlus 3, 3T z roku 2016. Ty budou dostávat pravidelné OTA aktualizace až do listopadu letošního roku, poté mají ještě zajištěný jeden rok bezpečnostních záplat. O rok déle budou udržovány modely 5 a 5T, o dva pak nedávno představený OnePlus 6.

Recenze OnePlus 6: krůček od dokonalosti

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Tak to teda nic moc

    • Ano, je to smutné vychloubat se něčím, co by mělo být normální…

  2. Apple kolem updatů nedělá žádné halo a jednoduše se stará i o 5 let staré modely. Viz nyní iOS na můj stařičký ipad mini 2…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).