OnePlus se zavazuje: dva roky aktualizovaný systém, třetí rok bezpečnostní záplaty

Společnost OnePlus je s námi už pět let a za tu dobu přinesla několik zajímavých smartphonů. Dosud však neměla stanovenou jednotnou aktualizační politiku; například OnePlus 2 z roku 2014 přišel na trh s Androidem 5 Lollipop a dočkal se pouze jedné systémové aktualizace na Android 6 Marshmallow. U novějších modelů bude situace o poznání veselejší.

Čínská firma se nově zavazuje, že bude pro svoje smartphony poskytovat dvě fáze softwarové údržby:

  • po dobu dvou let od představení budou dostávat nové verze systému Android a každé dva měsíce nové bezpečnostní záplaty
  • třetí rok bude pokračovat ve vydávání bezpečnostních záplat

Tato praxe se týká i smartphonů OnePlus 3, 3T z roku 2016. Ty budou dostávat pravidelné OTA aktualizace až do listopadu letošního roku, poté mají ještě zajištěný jeden rok bezpečnostních záplat. O rok déle budou udržovány modely 5 a 5T, o dva pak nedávno představený OnePlus 6.

Recenze OnePlus 6: krůček od dokonalosti

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

  1. Jan (neregistrovaný)

    Tak to teda nic moc

  2. Max (neregistrovaný)

    Apple kolem updatů nedělá žádné halo a jednoduše se stará i o 5 let staré modely. Viz nyní iOS na můj stařičký ipad mini 2…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel