Recenze Trust Omni: 10 000mAh powerbanka s USB-C a rychlým nabíjením

Na českém trhu postupně přibývají powerbanky s podporou rychlého nabíjení, díky kterým můžete svůj smartphone nakrmit energií podstatně rychleji, což se na cestách může hodit. Nový model od značky Trust disponuje slušnou kapacitou 10 000 mAh, obousměrným USB-C konektorem, klasickým USB výstupem a také podporou technologie Qualcomm Quick Charge 3.0, která slouží právě pro rychlé nabíjení.

Samotná powerbanka je rozměrově nepatrně větší, ostatně její rozměry jsou 138 x 63 x 22 mm; hmotnost je 277 gramů. Tělo je vyrobeno z matného plastu se speciální povrchovou úpravou, která je velice příjemná na dotek. Horní a spodní strana je černá, bokům zůstala šedivá barva.

Na horní ploše kromě loga výrobce nechybí čtyři modré diody, které ukazují aktuální kapacitu. Tu lze snadno zjistit stisknutím tlačítka Power, které v sobě ukrývá ještě jedno kouzlo. Pokud jej přidržíte déle, aktivuje se LED svítilna, takže Omni využijete i jako svítilnu.

Rychlé nabíjení: to je to, oč tu běží

Největším lákadlem je bezesporu rychlé dobíjení skrze USB-C (3A/15W), či Qualcomm Quick Charge 3.0 na klasickém USB portu (max. 18W). Pokud nemáte telefon či jiné zařízení kompatibilní s těmito technologiemi, stále se nabízí klasické pomalé nabíjení (2.4A/12W). Pokud navíc vlastníte výkonnější nabíječku, například 29W USB-C adaptér od MacBooku, můžete rychle nabíjet i powerbanku samotnou.

Výrobce nezapomněl na integraci inteligentního ochranného systému pro bezpečné a rychlé nabíjení a potěšilo mě také, že se v balení nacházel microUSB i USB-C kabel. Powerbanku jsem využíval nejen k dobíjení smartphonů na cestách (Huawei Mate 10 Pro dobije Omni dvakrát naplno, iPhone 8 Plus a iPhone X zhruba 2,5krát, iPhone 8 třikrát). Nabíjet jsem zkoušel také (uspaný) dvanáctipalcový MacBook, který plně nabitá powerbanka zvládne dobít do z nuly na 48 % za 1 hodinu a 35 minut. Při této zátěži se Omni zahřívala o něco více, než když s ní dobíjíte běžný smartphone.

Dobíjíme iPhone X
Dobíjíme iPhone X

Samotné dobití powerbanky skrze USB-C trvá zhruba 3 hodiny a 50 minut. Vzhledem ke kapacitě 10 000 mAh (uvnitř je pět 2 000mAh článků) se nemusíte obávat komplikací v případě, že si ji vezmete do letadla. Stejně jako jiné powerbanky, ani tato nepatří do odbaveného zavazadla, ale na palubu si ji s sebou bez problémů vzít můžete.

Trust Omni se na českém trhu prodává za cenu v rozmezí 850 až 1000 Kč (podívejte se, kde ji seženete nejvýhodněji), což je částka přijatelná. Vy za ni dostanete kvalitního pomocníka, který vás v případě nedostupnosti elektrické energie nenechá ve štychu, a navíc vám telefon velice rychle nabije a ještě poslouží jako svítilna.

Tip: podívejte se na Zboží.cz a zjistěte, kde tento produkt můžete pořídit za nejvýhodnější cenu

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku