Zdroj: Michael Chrobok

Recenze Tesla Smart Power Strip: i prodlužovačka může být chytrá

  • Tesla Smart Power Strip je chytrý prodlužovací kabel pro každou domácnost
  • Překvapí nejen svým povedeným designem, ale i několika vychytávkami
  • Cena 1 090 Kč může být pro někoho až příliš vysoká

Značka Tesla Smart vzala české domácnosti svými chytrými zařízeními za rozumnou cenu útokem. Tuzemští zákazníci si tak mohou své příbytky vybavit například chytrým polštářem, kamerovým systémem, robotickým vysavačem, příslušenstvím pro mazlíčky nebo vypínači. Poměrně zajímavým a užitečným produktem se jeví také chytrá prodlužovací šňůra, která nabízí hned několik vychytávek.

Z hlediska designu vás Tesla Smart Power Strip na zadek rozhodně neposadí. Jedná se na první pohled o vcelku standardní „prodlužku“, která je vyrobena z bílého plastu, a až na své trochu větší rozměry nikterak nevybočuje z davu. K dispozici máte tři standardní zásuvky s uzemněním (každá 230 V/16 A), čtveřici USB-A portů (každé 2,4 A), ovládací tlačítko a stavové diody. Přívodní a poměrně tuhý kabel do elektrické sítě je dlouhý 1,8 metru a maximální zátěž prodlužovacího kabelu je 3 680 W.

Pokud nechcete využívat chytré funkce, lze prodlužovací šňůru využívat rovněž jako běžné „hloupé“ souputníky, což by ale byla velká škoda. Ovládacím tlačítkem lze nejen rychle vypnout a zapnout přívod energie, ale také po podržení provést spárování s mobilní aplikací.

S aplikací dostává nový rozměr

Ve spojení s doprovodnou aplikací, která je k dispozici jak pro Android, tak pro iOS, se vám otevřou mnohem širší možnosti používání. V aplikaci lze vypnout či zapnout konkrétní zásuvky a také USB porty, byť u nich je bohužel možné vypnout a zapnout pouze všechny najednou, nikoli jednotlivě.

Tesla Smart Power Strip 8
Z aplikace můžete nejen ovládat až 7 zařízení, ale i sledovat jejich spotřebu

Prodlužovací šňůru můžete ovládat prakticky odkudkoli a nastavit si můžete také časování vypnutí/zapnutí, a to včetně pokročilých rutin, ať už skrze ekosystém Tesla Smart (respektive Tuya), tak s pomocí chytrých asistentů od Googlu a Amazonu.

Ti spořivější z nás mohou sledovat celkovou spotřebu v kilowatthodinách, napětí, výkon a proud. Tady mě jen zamrzelo, že nelze sledovat spotřebu konkrétních zásuvek. Nechybí ani možnost dětského zámku (aby si dítě nemohlo vypnout či zapnout zásuvky samo) či vypnutí stavových diod, které mohou například v ložnici rušit při spaní. Vypnutí diod se nicméně týká pouze té hlavní v okolí vypínacího tlačítka, nikoli menších u samotných zástrček.

Tesla Smart
Tesla Smart
Cena: zdarma
  • Tesla Smart Screenshot
  • Tesla Smart Screenshot
  • Tesla Smart Screenshot
  • Tesla Smart Screenshot
  • Tesla Smart Screenshot
‎Tesla Smart
Cena: zdarma

Se zapojením automatických rutin se otevírají široké možnosti využití. Nastavení zapínání a vypínání jednotlivých zástrček podle předem daných pravidel umožní značnou část činností spolehlivě automatizovat a proměnit i hloupá zařízení v chytrá. Nastavit si lze vypínání/zapínání, časový odpočet, nebo třeba dětský zámek, a to při změně počasí, vaší polohy a stavu zařízení, nebo plánovaně.

Závěrečné hodnocení

Pokud ve vaší domácnosti či firmě potřebujete mít plnou kontrolu nad prodlužovacími šňůrami, pak jistě Tesla Smart Power Strip oceníte. Možnost vypínat si jednotlivé zásuvky manuálně, časovaně či s přednastavenými rutinami vám dává kontrolu nad vašimi spotřebiči. Z těch hloupějších (například z lampy či LED pásku) dokonce udělá chytré. Ocenit musím též možnost sledování spotřeby.

Tesla Smart Power Strip 1
Tesla Smart Power Strip je zařízení pro specifické použití, které si své zájemce určitě najde

Trochu mne zamrzela nemožnost ovládání konkrétních USB-A portů a sledování spotřeby u konkrétních zásuvek. To spolu s cenou 1 090 Kč může nejednoho zájemce spolehlivě odradit, nicméně se jinak jedná o vcelku povedený produkt, který sice nutně nepotřebujete, ale své místo si (nejen) v rámci chytré domácnosti určitě najde.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku