Domů » Recenze » Recenze Sennheiser Momentum True Wireless 2: vyšší třída s prémiovým zvukem a hromadou funkcí

Recenze Sennheiser Momentum True Wireless 2: vyšší třída s prémiovým zvukem a hromadou funkcí

Nedávno jsme testovali sluchátka Sennheiser CX 400BT. Nyní se podíváme na jejich dražší a luxusnější alternativu – model Sennheiser Momentum TW 2. Dvojka v názvu značí, že se jedná již o druhou generaci vycházející z modelu Momentum TW.

Design a zpracování

Krabička sluchátek působí na první pohled prémiovým dojmem. Namísto levného plastu je povrch sluchátek pokryt textilií. Ta působí velmi elegantně i příjemně na dotek. Bohužel je krabička poměrně velká a nošení po kapsách tedy není úplně pohodlné. Na její zadní straně najdete USB-C port pro nabíjení a tlačítko s diodou pro zobrazení stavu baterie.

Sennheiser momentum true wireless 2 JPG10
Krabička od sluchátek je větší, ale má velice příjemný povrch

Sluchátka samotná jsou trochu větší, ale vypadají velmi elegantně. Pro nasazení do ucha je potřeba zatlačit a poté každé sluchátko mírně pootočit. Občas je nutné tento postup párkrát zopakovat, poté už ale sluchátka drží v uších celkem bez problému. Vnější strana sluchátek je dotyková a umožňuje tak jednoduché ovládání například v podobě zvýšení hlasitosti nebo přepnutí další skladby.

Sennheiser momentum true wireless 2 JPG11
Na zadní straně najdeme USB-C port pro nabíjení

Pokud sluchátka používáte při práci na počítači nebo za chůze, drží v uchu velmi slušně. Sportovní sluchátka to ale určitě nejsou. Stačí uběhnout pár metrů a z uší se začnou uvolňovat. Ačkoliv Momentum TW 2 disponují krytím proti vodě IPX4, na sportovní použití bych je nedoporučil.

Funkce a parametry

Kvalitní zvukové podání těchto sluchátek zajišťují měniče o průměru 7 mm. Ty jsou stejné jako u levnějšího modelu CX 400BT. Oproti němu se ale Momentum TW 2 mohou chlubit aktivním potlačením okolního hluku (ANC), již zmíněným krytím proti vniknutí vody a také delší výdrží na baterii.

Sennheiser momentum true wireless 2 JPG8
Sennheiser Momentum True Wireless 2

Pro připojení k telefonu slouží Bluetooth ve verzi 5.1 a nechybí ani podpora kodeků SBC, aptX a AAC. Sluchátka zvládají spolupráci se Siri i Google Assistant. Příjemnou funkcí je také automatická detekce vyjmutí sluchátka a zastavení přehrávání. Funguje pohotově a spolehlivě.

Momentum TW 2 disponují funkcí s názvem Transparent Hearing. Díky ní mohou sluchátka propouštět okolní zvuky v případě, kdy potřebujete slyšet, co se ve vašem okolí děje, ale nechcete sluchátka vyndávat z uší. Tato funkce se dá aktivovat dvojím poklepáním na sluchátko nebo přímo v aplikaci Smart Control.

Doprovodná aplikace

Aplikace Smart Control je jednoduchý pomocník pro nastavení a ovládání sluchátek Sennheiser. Nabízí přehled o úrovni nabití sluchátek, možnost zapnutí funkce Transparent Hearing i aktivaci ANC. Dále je k dispozici základní ekvalizér pro frekvenční úpravu zvuku ale i přehledné zobrazení a nastavení dotykového ovládání sluchátek.

MomentumTW2
Mobilní aplikace Smart Control

Ačkoliv aplikace při propojení s modelem Momentum TW 2 nabízí větší množství funkcí a jejich nastavení, než tomu je například u modelu CX 400BT, stále je velmi přehledná a dobře ovladatelná.

Přehrávání hudby a telefonování

Je neuvěřitelné, jak detailní zvuk se zastoupením všech potřebných frekvencí je možné získat z tak malých sluchátek. Zvukové podání je určitě jednou ze silných stránek tohoto modelu. A je jedno, jestli posloucháte Limp Bizkit nebo Ólafura Arnaldse.

Sennheiser stále patří mezi špičku mezi výrobci zvukové techniky a Momentum druhé generace jsou jen dalším potvrzením tohoto faktu. Celkově mi zvuk sluchátek přišel velmi kultivovaný (nemyslím tím ale plochý) a funguje jak v dynamických žánrech, tak i v popovějších stylech hudby.

Sennheiser momentum true wireless 2 JPG20
V uchu Sennheiser Momentum True Wireless 2 drží poměrně slušně

Příjemnému poslechu obzvláště ve venkovních prostorách a dopravních prostředcích napomáhá také ANC. To funguje dobře a k sluchátkům této cenové kategorie určitě patří, nelze od něj ale čekat zázraky. Obecně ANC u špuntů je zatím stále slabý odvar ANC u over-ear i on-ear sluchátek. To jsem si opět potvrdil při srovnání s Beats Solo Pro.

Nejedná se však o výtku k Sennheiserům, jde spíše o rozdíl mezi konstrukcemi sluchátek na trhu, které jsou stále velké.

Sennheiser momentum true wireless 2 JPG9
Srovnání velikosti s Apple AirPods

Levnějšímu modelu CX 400BT jsem vyčítal horší kvalitu telefonních hovorů. Šlo především o nekvalitní zvuk z mikrofonu sluchátek. To se mi u dražšího modelu nepotvrdilo, takže v tomto případě musím hodnotit telefonní hovory jako bezproblémové.

Výdrž na baterii

Ačkoliv jsem na začátku recenze hanil zbytečně velkou krabičku sluchátek, je nutno uznat, že v oblasti výdrže na baterii je to nesporná výhoda. Sluchátka samotná reálně zvládnou nějakých 6 až 7 hodin provozu, ale větší krabička dodá dalších asi 26 hodin výdrže. To zhruba odpovídá katalogovým údajům (7/28 hodin) a rozhodně to není málo.

Sennheiser momentum true wireless 2 JPG4
Sennheiser Momentum True Wireless 2

Při testování mi celková výdrž 35 hodin vystačila často i na celý týden. Sluchátka jsou tedy nachystána na opravdu každodenní použití a i při něm je není potřeba nijak nepříjemně často nabíjet.

Během deseti minut se sluchátka umí nabít na hodinu a půl provozu. Za dalších 90 minut se pak dobijí do plna.

Sennheiser momentum true wireless 2 JPG14
Sennheiser Momentum True Wireless 2

V otázce baterie si nová verze sluchátek značně polepšila. Je nutno zmínit, že první generace Momentum True Wireless nabízela 4 hodiny provozu sluchátek a dalších 12 hodin po nabití z krabičky. Výdrž nové generace je tedy více než dvojnásobná, což bude pro mnohé dobrým důvodem k upgradu.

Závěrečné hodnocení

Druhá generace sluchátek Momentum True Wireless rozhodně má co říct. Na první pohled se jedná o velmi hezky zpracovaný kus techniky. Na druhý pohled pak vyniknou především díky velmi kvalitnímu zvukovému projevu i nadstandardní výdrži na baterii. V neposlední řadě je nutné zmínit příjemné dotykové ovládání, jednoduchou a funkční aplikaci i prémiové funkce, jako je ANC nebo transparentní mód.

Sennheiser momentum true wireless 2 JPG9 1
Sennheiser Momentum True Wireless 2

Nevýhody se zde hledají opravdu těžko. Krabička je objemnější, takže v kapse od kalhot se nenosí moc pohodlně. Nehodí se na sportovní použití a před koupí bych doporučil sluchátka vyzkoušet, protože jsou větší a do malých uší nemusí ideálně sednout. Zároveň bych také nepřikládal tak velký význam funkci ANC. Ačkoliv je funkční, u tohoto typu sluchátek to stále není zásadní parametr.

Aktuální cena těchto sluchátek se pohybuje mezi 7 390 Kč a 7 990 Kč. To sice není málo, Momentum True Wireless 2 za to ale stojí.

Sennheiser Momentum True Wireless 2

9.2

Design a zpracování

9.1/10

Kvalita zvuku

9.4/10

Výdrž baterie

9.5/10

Funkce

9.3/10

Pohodlí nošení

8.6/10

Klady (+)

 • špičkový zvuk
 • jednoduchá a funkční aplikace
 • dotykové ovládání
 • ANC
 • krytí IPX4
 • výdrž baterie

Zápory (–)

 • poměrně velká krabička
 • vyšší cena
 • pro sport se příliš nehodí

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

3 komentářů

 1. Sennheiser Momentum True Wireless 2
  Prostě 7 hodin ani omylem.
  Testuji už třetí kus po sobě jdoucí.
  Hlasitost cca 30%
  Equalizer v neutrálu
  Funkce High-end je vypnutá.
  ANC rovněž deaktivováno.
  Už tenhle set up je mimo pro klasickou hudební produkci. Bohužel i v tomhle nastavení sluchátka vydrží maximálně 4h a 20m.
  Jakmile vše aktivuji ,nastavím na sennheiser equalizeru víc basy a hlasitost dám na cca 70%, což je takové optimum i do MHD, tak vydrž sluchátek je 3:20
  A krabička?
  Ta dobije pouze 3x. U čtvrtého dobíjení je kontrolka už jen rudá.
  ZVUK je boží, ale vše ostatní je jen reklamní lež, bohužel.
  Čtvrtý kus k testu dorazí zítra a nečekám žádné překvapení.

  • realna vydrz sluchadiel na plnu hlasitost 3 hod,na polovicnej hlasitosti 4 hod..

 2. Momentum od Sennheiseru:
  Ano Sennheiser umí vyrobit dobá, kvalitní a i špičková sluchátka. Pár typů od nich mám.
  Ale momentum určitě špičkové nejsou.
  Mizerně drží v uchu, dynamika dost omezená, zvláště pak v pozici alt rejstříku brzo zní „divně“.
  ANC funkce mne teda moc nenadchla, možná jsem čekal něco víc.
  Pravdou je, že nešumí.
  Co se tejče baterie, tak papírovou výdrž nedosáhly a to ani teoreticky, max 3 až 4 hodinky provozu. Hodně závisí na žánru a halsitosti.
  Nicméně patří mezi sluchátka, kde se těžko hledá a musí v nastavení „neutrální“ poloha, kdy pokud možno nijak neovlivňují zvuk. Tj pro vyznavače různých žánrů si lze zvuk „naštelovat“ dle libosti (téměř).
  Otázkou je, zda zvuk naráží na limity „bezdrátového“ přenosového standartu, nebo na limity sluchátek (jako měniče). V každém případě ty sluchátka, které mám (a všechny drátové) hrají o poznání jemněji a čistěji (neutrálněji) s větší dynamikou. (IE ROO, HD 25, HD 280) ano jsou to suchátka na jiný použití, než který srovnávám. Tj na nějaký to poslouchání z mobilu asi dobrý. Lepší jak často předražený „kousky“ co prodávají výrobci telefonů pod „svými“ značkami.
  Já už asi zůstanu věrný tomu kousku drátu, co mne spojuje se zdrojem muziky.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).