Domů » Recenze » Recenze Lenovo A820: Čtyři jádra, dvě SIM karty a rozumná cena

Recenze Lenovo A820: Čtyři jádra, dvě SIM karty a rozumná cena

Lenovo A820 nabízí velmi dobré hardwarové parametry v čele s quad-core procesorem a podporou funkce dualSIM. Zaujmou dokáže i povedeným designem a příznivou cenou.

Na českém trhu se začaly objevovat chytré telefony společnosti Lenovo lákajícími především na příznivý poměr ceny a výkonu a podporu dvou aktivních SIM karet. Recenzovaný model A820 je jedním z nich. Zaslouží si vaši pozornost nebo je lepší se mu obloukem vyhnout? Zatímco u nás se telefony od Lenova teprve začínají zabydlovat, v Číně se jedná o jednoho z nejvýznamnějších hráčů.

Jeho rozsáhlá nabídka obsahuje vše od základních telefonů s Androidem až po ty nejvybavenější, jako je třeba Lenovo K900 nebo Vibe X. Ve světě se Lenovo A820 prodává už poměrně dlouhou dobu, nicméně v redakční poště se nám množily žádosti abychom tento model otestovali, a tak jsme se rozhodli mu podívat na zoubek.


Lenovo A820

Dnes recenzovaný model A820 patří z hlediska výbavy do někam na horní okraj nižší střední třídy, cenově je však na úrovni některých low-endů od Samsungu. Výbava Lenova A820 je s přihlédnutím na cenovku kousek přes 4000 Kč opravdu působivá – máme zde 4,5palcový qHD displej, čtyřjádrový procesor od MediaTeku a v neposlední řadě tak podporu dvou zároveň aktivních SIM karet.

Za zapůjčení děkujeme společnosti Mironet, u které si telefon můžete zakoupit

Klady (+)

 • výkonný hardware
 • příznivá cena
 • podpora dvou SIM karet
 • design a zpracování
 • svižné reakce systému

Zápory (-)

 • zbytečně velký rámeček okolo displeje
 • softwarové chyby, nekompletní lokalizace
 • absence přisvětlovací diody u fotoaparátu
 • kvalita fotografií a videa
 • průměrná výdrž při obou aktivních SIM a přehrávání videa


Líbí se vám Lenovo A820? Podívejte se, kde jej seženete nejlevněji…

Obsah balení

Krabička, v níž Lenovo A820 zakoupíte je poměrně velká a tak vzbuzuje naděje, že se uvnitř bude nacházet něco více než jen nabíječka a smartphone samotný. A do určité míry je to pravda – naleznete zde totiž ještě  velmi bídná pecková sluchátka a několik brožur. Na displeji telefonu je nalepena matná folie, nutno ale říct, že během desetidenního používání byla natolik poškrábaná, že bylo lepší ji strhnout.

- - -

Pouzdro nebo paměťovou kartu zde nehledejte, na druhou stranu, vzhledem k ceně se to určitě dá pochopit. Musíme ještě zmínit, že v našem balení se nacházela nabíječka s čínskou koncovkou (+ přibalená redukce). Nu což, aspoň nebudete muset při typické letní dovolené v Číně shánět redukci.

Videopohled

Lenovo A820: Recenze

Design a zpracování: Zbytečně velký rámeček

Na recenzi nám Lenovo A820 dorazilo v bílé barvě, alternativou je pak ještě černo-fialové provedení. Nejkonzervativnější zákazníci požadující výhradně černou tak budou zklamaní, ani v bílé se však nejedná o nějak výstřední zařízení. Vzhledově Lenovo A820 neurazí, ale ani nenadchne. Okolo boků se design snaží oživit stříbrná linka imitující kov, jedná se však pouze o plast, který má tak v konstrukci telefonu výhradní zastoupení.

- - -

Asi největším problémem je zbytečně široký rámeček okolo displeje, který by klidně mohl být poloviční, a to zejména v oblasti tlačítek pod displejem. Výška 135 milimetrů a šířka 68,2 milimetrů jsou tak hodnoty asi o milimetr menší, než u Samsungu Galaxy S4, jenž však nabídne u půl palce větší displej.

-

Tloušťka 9,9 milimetrů pak spadá do průměru a hmotnost 151 gramů taktéž. Poslední dvě jmenované položky však nejsou zdaleka tak na překážku, jako právě výška a šířka. I tak se ale telefon v ruce drží dobře, napomáhá tomu matná povrchová úprava plastu.

- - -

- -  -

Rozmístění ovládacích prvků nijak nevybočuje z řady. Na pravém boku v horní polovině tak naleznete kolébkový ovladač hlasitosti, vypínací tlačítko se pak nachází vpravo na horní straně. Vzhledem k velikosti bychom ho raději viděli na boku, dá se na to ale zvyknout. Své místo našly nalevo od vypínací klávesy také microUSB konektor spolu s 3,5mm jackem.

- - -

Samotná kvalita zpracování je na dobré úrovni, zavrzání se od zadního krytu ozve pouze při cíleně silném zmáčknutí a ten samotný na svém místě drží bezchybně. Vzhledem k ceně považujeme za zdařilí i design telefonu.

- -
Pod zadním krytem najdete akumulátor, dva sloty na SIM kartu a slot na microSD kartu

Hardware a zvuk: Solidní výkon

Srdcem Lenova A820 se stal čtyřjádrový procesor Mediatek MT6589 postavený na úsporných jádrech Cortex-A7. Ta jsou taktována na 1,2 GHz a v kombinaci s grafickým akcelerátorem PowerVR SGX544 nabídnou na danou cenovou kategorii velmi solidní výkon.

Společně s 1 GB operační paměti tak zařízení nabídne dostatečný výkon na ukázkově plynulý běh operačního systému Android 4.1.2 a také na méně náročné 3D hry či přehrávání HD videa (u Full HD se již mnohdy setkáte s nepříliš plynulým přehráváním). Provedli jsme také měření pomocí několika populárních benchmarků a výsledky jsou následující:

 • AnTuTu: 13 447
 • Quadrant: 4 231
 • Smartbench 2012: 2 962/2 643

Mile nás překvapil vestavěný hlasitý reproduktor. Ne, že by podával nějak oslnivé výsledky v ohledu kvality (ačkoliv nijak tragická také není), ale vysoká hlasitost zajistí, že vyzvánění nepřeslechnete ani v hlučnějším prostředí. Zvukový výstup do sluchátek pak spadá do průměru a běžnému posluchači tak bohatě postačí.

Displej: Za málo peněz hodně obrazu

Lenovo A820 láká na 4,5palcový IPS displej s rozlišením qHD (540 x 960 px), což má za následek jemnost 245 ppi. Rastr tak při bližším zkoumání rozeznáte, při běžném použivání vám však rozlišení vrásky na čele dělat nebude. Barevné podání sice není na úplné špici, v dané cenové kategorii však patří k nadprůměru. Potěší široké pozorovací úhly, zklamala nás naopak horší čitelnost na sluníčku.

- -

Celkově použitý panel nesnese srovnání se špičkou, vzhledem k cenovce jej ale lze hodnotit jako podařený. Škoda jen, že místo kvalitního ochranného sklíčka výrobce zvolil jen laciné plastové, zakoupením fólie na displej tak chybu rozhodně neuděláte.

Baterie a výdrž: S jednou SIM zvládne i 2 dny

Kapacita baterie 2000 mAh zní poměrně slibně a při používání jedné SIM karty jsou podobné i výsledky. Telefon bez problému vydrží jeden až jeden a půl dne náročnějšího používání s tím, že mu k večeru zbude něco okolo 15 %. Přes dva dny se však dostanete jen pokud se hodně uskromníte. Při provozu s oběma aktivními SIM kartami má naopak telefon problém zvládnout jeden celý den v zápřahu. Nemusíme asi připomínat, že hraním nebo sledováním videa ve vysokém rozlišení procenta klesají závratným tempem.

 
Mezi bonusovými aplikacemi najdete také správce napájení s několika předdefinovanými profily

To ostatně dokazuje i náš standardizovaný test výdrže zahrnující přehrávání videa v HD rozlišení s vyjmutou SIM, avšak zapnutou Wi-Fi a synchronizací. Do telefonu byla zapojena sluchátka, do nichž proudil zvuk s poloviční hlasitostí, na 100 % pak byl nastaven jas displeje. Lenovo A820 vydrželo 4 hodiny 40 minut, což je podprůměrný výsledek.

Operační systém, bonusové aplikace: Custom ROM v základu? Ano!

Hned v první řadě musíme poukázat na skutečnost, že telefon byl původně určený pro čínský trh a tak na něj čeští prodejci před prodejem nahrávají počeštěnou custom ROM zvanou Lambda ROM postavenou na Androidu 4.1.2 „Jelly Bean“. Ta nabídne trochu pozměněné (barevnější) ikonky a některé prvky prostředí, čímž se odlišuje od čistého Androidu, o nijak rozsáhlých změnách zde však mluvit nemůžeme. Zejména pro méně zkušené uživatele může být problémem nekompletní česká lokalizace systému. Nejen v nastavení najdeme mix českých a anglických překladů, u některých aplikací se pak dokonce objeví i čínština, což považujeme za hrubý nedostatek.

 

V základním nastavení máte pět ploch, na které lze libovolně přidávat zástupce aplikací, kontaktů, záložek nebo widgety. Po prvním spuštění jednotlivé plochy zejí prázdnotou, což je poněkud nezvyklé, jelikož povětšinou na ně výrobce něco přednastaví. Po vstupu do menu vás čeká rozložení 5 x 4 a horizontální posouvání, potěší však přítomná správa spuštěných aplikací.

  

Již jsme se stačili zmínit o tom, že v zařízení je předinstalována custom ROM. V souvislosti s tím je tak telefon již od základu rootnut. To s sebou tak přináší možnosti jako taktování procesoru, potažmo instalování nových ROM, pro nezkušeného uživatele to však může být potenciálně nebezpečné.

  
V systémových nabídkách najdete zajímavý mix češtiny a angličtiny

Bonusové aplikace se zde v podstatě nenachází, přítomen je jen klasický základní balík v podobě kalendáře, kalkulačky, poznámek, správce souborů, přehrávače médií a dalších podobných záležitostí.   Pojďme se tedy pozastavit alespoň u některých z nich. Kalendář je znám z čisté verze Androidu a nabízí základní funkčnost v čele s upozorněním na události, synchronizací s Google účtem nebo denním, týdenním a měsíčním přehledem.

  

Potěšil nás předinstalovaný Správce souborů, který sice nepřekypuje funkcemi, na základní použití však postačí. Hodiny nabídnou především nastavení budíku. Ten lze nastavit opakovaně nebo ho odkládat pomocí ovladače hlasitosti. Tato aplikace ještě obsahuje stopky a možnost sledovat světový čas. Kalkulačka je vyvedena v zajímavém retro vzhledu a po přetočení na šířku nabídne i pokročilejší matematické operace. Zajímavým doplňkem je Lenovo Power Manager, kde si můžete zvolit jedno ze dvou přednastavených schémat šetření baterie, popřípadě vytvořit vlastní.

 

V notifikační liště se nachází čtyři stránky zástupců. První dvě obsahují přepínače různých funkcí jako Wi-Fi, Bluetooth…, ve třetí si pak můžete zvolit jeden z profilů. To je mimochodem další zajímavá funkce, která rozhodně nebývá standardem. K dispozici jsou v základu čtyři a můžete si u nich nastavit  nespočet věcí od vyzvánění a jeho hlasitosti až po zvuky kláves. Čtvrtou položkou v liště upozornění jsou GuestMode (režim hosta) a ChildMode (dětský režim), přes slibné názvy se však po kliknutí na ně nic nestane a v nastavení či menu ony položky nenaleznete. Co dodat, třeba se dočkáme po aktualizaci vestavěné ROM, na dojmu profesionality to však nepřidá. A doufejme, že distributor zapracuje i na lepší české lokalizaci.

Multimédia

Předinstalovaný hudební přehrávač je pouze standardním Android přehrávačem v bílém převleku. Chválíme podporu formátu FLAC, naopak nemožnost se dostat z přehrávací obrazovky jinak, než vyvoláním nastavení a klepnutím na položku knihovna je trochu krkolomné a raději bychom pro tento účel viděli samostatnou ikonku.

Zklamal nás vestavěný přehrávač, který si neporadí ani s titulky, ani s přehráváním Full HD videa. S videem v rozlišení 1920 x 1080 px si telefon v případě doinstalování alternativního přehrávače z Obchodu Play poradí, s perfektní plynulostí ale nepočítejte a je tedy lepší vsázet spíše na klipy v rozlišení HD.

Telefonování, zprávy, DualSIM

Aplikace pro vytáčení čísel, kontakty a posílání zpráv je propojena a pomocí spodní lišty v nich zobrazované mezi nimi můžete přecházet. Jednoduché, elegantní. Chválíme. Jinak nabídnou zcela základní funkčnost, kontakty jsou abecedně seřazené s možností rychlého vyhledávání na pravé straně, zprávy pak rozdělené do konverzací. Ve výpisu hovorů je jednotlivé telefonáty možno třídit dle jejich typu (odchozí, příchozí) nebo SIM, z níž byly uskutečněny. Samotná kvalita hovorů je v pořádku; při telefonování jsem slyšel dobře a nestěžovala si ani protistrana.

 

Tím se dostáváme k jedné ze skvělých funkcí tohoto smartphonu, kterou je podpora dvou zároveň aktivních SIM karet. Obě jsou ve standardním formátu miniSIM, avšak jedna z těch co jsme používali byla microSIM a po správném umístění fungovala bezchybně. Samotné prostředí je pro práci se dvěma SIM připraveno perfektně. Můžete si zvolit, která se bude používat pro data nebo jaká bude aktivní při roamingu. Ať už se chystáte telefonovat či posílat zprávu, vždy dostanete na vybranou, kterou SIM k tomu použít. Pokud telefonujete pomocí jedné z karet, na druhou se v danou chvíli nelze dovolat.

Fotoaparát a video: Raději oprašte starý kompakt

Osm megapixelů je mezi telefony v ceně do pěti tisíc korun poměrně nevídaná hodnota, výsledky vám ale odhalí, že sláva byla marná. Fotografie jsou neostré, barvy mdlé a do toho hromada šumu. Za horších světelných podmínek pak pojem kvalitní fotografie v případě Lenova A820 neexistuje. Zapomnělo se i na hardwarovou spoušť fotoaparátu, to už je ale jev v dnešní době zcela běžný.

- - -

- - -
Další snímky (včetně odkazu pro stažení v plném rozlišení) najdete v naší galerii

O mnoho lepší není situace ani v případě videa pořizovaného v rozlišení 1280 x 720 px. Obrazově se nejedná o takovou pohromu, kvalita zaznamenávaného zvuku je však mizerná. Pro účely focení či natáčení videa tak Lenovo A820 opravdu neposlouží dobře.

- - -

- - -

Samotná aplikace pro focení nabídne základní funkčnost, tedy dvě velká tlačítka pro kameru a focení (natáčení pak musíte potvrdit ještě jednou) a možnost měnit ISO, vyvážení bílé (změny se bohužel projevují až po vyfocení) a další parametry. Během natáčení nelze pořizovat fotografie, vzhledem k jejich výsledné kvalitě nás to ale zas tak moc mrzet nemusí.

Lenovo A820: Camera demo

Konektivita a prohlížení internetu: Naprostý standard

Lenovo A820 je nabídne tradiční trio v podobě Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 3.0 a GPS (digitální kompas bohužel chybí). Nic jako LTE nebo NFC není na pořadu dne, to je však v této cenové kategorii naprosto normální. Samotná Wi-Fi i Bluetooth vynikají dobrou citlivostí a  v našem případě bez potíží fungovala i GPS. U některých kusů nicméně mohou nastat potíže kvůli použitému čipu od MediaTeku, což je známý a dlouhodobý problém.

V základu dostanete klasický Prohlížeč známý jako standard u Androidu 4.0, který přes absenci pokročilejších funkcí odvádí solidní práci. S rychlostí ani stabilitou jsme nezaznamenali žádné potíže a displej je již dostatečně velký na to, aby bylo prohlížení pohodlné.

Konkurence

Hlavní konkurenty nemusíme hledat nijak daleko, Lenovo jich totiž několik má ve vlastních řadách a nejzajímavějším je bezesporu model P770, který láká především na obří 3500mAh baterii. Výbavou je s A820 srovnatelný a liší se pouze v detailech, rozhodnutí tak závisí na tom, jste-li ochotni připlatit několik set korun za takřka dvojnásobně velkou baterii.

 

Pokud nemáte k této značce důvěru, mohlo by vás zaujmout třeba Sony Xperia L. To je o pár set korun dražší, nabídne srovnatelně výkonný dvoujádrový procesor (avšak úspornější) a o 0,2 palce menší displej srovnatelné kvality. Boduje především v oblasti podpory a ačkoliv ani ten nefotí nijak slavně, výsledky jsou stále o řád lepší, než v případě Lenova A820. Dalším ze zajímavých kandidátů může být LG Optimus L5 II, jehož recenzi naleznete zde.

Až podezřele podobně je vybaveno Evolveo XtraPhone 4.5 X4. Mezi přednosti patří přítomnost novějšího Androidu, dvojnásobně velké interní paměti (8 GB) a přisvětlovací diody u fotoaparátu, avšak strádá v oblasti baterie, která je ještě o trochu menší, než u Lenova.

V případě, že netrváte na operačním systému Android, doporučujeme se podívat na nabídku Nokie. Pod pět tisíc korun nyní spadla cena modelu Lumia 625, která sice nabídne horší displej, ale na oplátku zase odladěnější systém či lepší fotoaparát.

Závěrečné hodnocení

V recenzi jsem poměrně často narážel na cenu zařízení a ta také bude hrát roli v závěrečném hodnocení. Hledáte-li smartphone do 4 500 Kč, pak byste Lenovo 820 rozhodně měli zařadit mezi možné kandidáty. Za své peníze dostanete kvalitně zpracovaný, byť zbytečně přerostlý smartphone se solidním 4,5palcovým displejem, relativně výkonným procesorem a plynulým systémem.

Samozřejmě, že má i mnoho nedostatků jako třeba mizerný fotoaparát, chybějící přisvětlovací diodu či drobné chybky v systému a lokalizaci (například nefunkční zástupci Guest Mode a Child Mode), vzhledem k ceně mu je ale ochotně odpustíte.


Líbí se vám Lenovo A820? Podívejte se, kde jej seženete nejlevněji…

Pro méně zdatné uživatele může být problémem nekompletní česká lokalizace a přítomnost rootu. Zkušenější uživatelé jeho přítomnost naopak ocení stejně jako možnost nahradit ROM od distributora jakoukoliv jinou a telefon si tak vyladit přesně podle svých potřeb.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

23 komentářů

 1. Vzhledem k ceně to není špatný přístroj a své kupce si jistě najde.

  • Martin Pavlović

   Naprosto souhlasím, při takovémto rozpočtu je nutno počítat s kompromisy a Lenovo A820 jich nabízí přijatelné množství.

  • Ještě prosím srovnejte s tímto telefonem [odkaz] Papírově je myslím na tom nepatrně lépe, cenově stejně…

  • Papirove mozna,kvalitativne však rozhodne ne.

  • Evolveo chceme otestovat, ale české zastoupení se nějak nemá k jeho zápůjčce, tak jej v lednu zkusíme půjčit z e-shopu.

  • Jej, to bránění se nedělá vůbec dobrou reklamu…Díky za info :)

 2. Klobása1580 (neregistrovaný)

  Zdravím, tento smartphone vlastním. Je to můj první a docela se mi líbí, odemknutej root je pro začátečníky docela nevhodný protože láká na experimenty. Docela se však děsím možného budoucího upgradu na verzi 4.4 KitKat a to z důvodu padnutí záruky. Jinak jsem s ním velmi spokojen, bez problému sem s nim rozjel všechny hry jako call of duty, Dungeon Hunter 4, a bodobné. Nepochopil sem však rozdělení interní paměti na dvě části po 2GB, aplikace se samozřejmě instalují na tu část, kde je android. Je tam volných asi 150 Mb a to je k ničemu. I přese všechno tohle dělo dopuručuju všem co žahnou po maximálním výkonu (i za cenu horšího foťáku atd.) :)

  • Osobně nechápu proč vůbec stále dělají takto malé paměti a ještě je rozdělují. Oficiální stanovisko je, že tu první část máš pro OS + instalované app, druhou pak na fotky a podobně. Stejně většina uživatelů si koupí velkou kartu a chce vše na ni…

   Ideální by byla jedna integrovaná paměť pro vše + možnost instalace app a všeho ostatního i na klasickou koupenou SD kartu.

 3. robo8 (neregistrovaný)

  Ta nevhodne rozdelena pamat sa da zasa zlucit do jednej, existuje na to apka. Pozri androidforum.cz

 4. Zvedak (neregistrovaný)

  Taky jsem si ho pořídil a zatím spokojenost. S foťákem se počítá i při koupi, dalo by se říci, že když člověk hledá, tak se dozví o chybkách tohoto strojku. Ovšem pozitiva vedou.

  Co se týká recenze, nezdá se mi tvrzení o normálním ochranném skle. Lenovo A820 by mělo disponovat sklem Dragontrail Glass, které by mělo být odolné i pružné. Byl to mimo jiné jeden z hlavních faktorů pro výběr telefonu, sklo nesmí být šmejd.

 5. Tak jsem četl tu recenzi a nevím. Já jsem dostal tento telefon kompletně v češtině a ještě jsem se nesetkal s něčím co by se trhalo. Jak nějaká hra tak jakékoliv fullHD video, třeba Samsung Oceanic demo 40Mbit. I ukázky 4K jely bez trhnutí. A to i samsung Galaxy S4 se škubnul. Na foťák jsem si stáhl jinou aplikaci a fotky z něho jsem nechal porovnat s Panasonikem Lumia DMZ T10 a nebyli mě schopni nikdo říct, která fotka je z čeho. Dokonce i v pokoji za slabého světla z lustru se po vyfocení fotka krásně rozjasní až sem čučel. Po vyfocení novin z dálky cca 1m jde fotka přiblížit a noviny jdou krásně přečíst. Jen u videa se nesmí moc rychle mávat s telefonem aby stíhal ostřit. Takže naprostá spokojenost, očekával jsem vše tak o třídu níže. Jo a display má odolné sklo ne plast!!!

  • Iva (neregistrovaný)

   Ahoj, nemohl bys mi prosím napsat jakou aplikaci jsi si stáhl na to focení? Díky

 6. Udělejte prosím recenzi na Lenovo A850 :-).

 7. Krobot875 (neregistrovaný)

  Je lepší tento (A820) nebo A760??

 8. Zvedak (neregistrovaný)

  A820. A760 je slabší bratříček. Ovšem za tu cenu solidní telefon.

 9. Pan Zoufalý (neregistrovaný)

  Dobrý den koupil jsem si tento mobil a byl jsem naprosto spokojený ale nedávno se naskytla jedna nepříjemnost … začala se mi přeplňovat ramka .Odinstaloval jsem tedy složitější aplikace ale ramka zůstala tak jak byla.Štvalo mě to jelikož když jsem zapnul prohlížeč tak mi po 3 minutách spadnul,to samé se děje u her.Odinstaloval jsem vsechny aplikace a ramka je stále vyuzitá na více než 90%.Poraďte mi prosím co stím :)

  • Obnovení do továrního nastavení. Na nějakou dobu to pomůže, časem se to opět zaplní. Bohužel to je Android…

  • mceza: Lepší, že se zaplňuje RAMka, což je věc více méně řešitelná, než jakési „Others“ s často malé interní paměti s kterým se nedá nic dělat (hard reset), to je bohužel WP:-)

  • Slozka others ma sve limitace,zalezi na aplikacich a mnozstvi,celkem logicke,kdyz si koupim telefon s malou pameti ,ze bude brzy nakrmen,treba odkladacim ulozistem bez ohledu jaky OS je v telefonu.

   Stejne zaplnuji odkladaji i jine systemy,takovy reklamosystem navic bobtna nekontrolovatelne a zacne hned lagovat.

  • htcjirka: Tak při pátku pobavil. Prý stejně bobtnají i ostatní OS:-D A i kdyby, je to u jiných aspoň řešitelné jinak než HR…:-)

 10. Milo (neregistrovaný)

  Nepomůže aplikace Memory Booster z Google play?

 11. Michal (neregistrovaný)

  Prosim vas chcel by som vediet ako sa da naspat do telefonu česky alebo slovensky jazyk .

 12. krabakor (neregistrovaný)

  Pokud chcete funkční českou ROM tak mohu doporučit tuto.

  [odkaz] Funguje perfektně. Lokalizace 99,5 %

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).