Domů » Recenze » Recenze HTC One mini: Hliníkový krasavec se stereo reproduktory

Recenze HTC One mini: Hliníkový krasavec se stereo reproduktory

Mini varianty vlajkových lodí jednotlivých výrobců jsou stále více populární a po Samsungu se přidává i HTC. Hliníkový bráška modelu One nabízí slušný hardware zabalený v hliníkovém těle. Pozor ale na vyšší cenu ve srovnání s konkurencí.

Minulý rok představilo HTC vedle tehdejší vlajkové lodi One X (recenze) také dva hůře vybavené sourozence s označeními One S a One V. Letos jsme si však zprvu museli vystačit pouze se špičkově vybaveným HTC One (recenze), jeho levnější a především menší verze byla představena až o několik měsíců později.

Oproti své předloze nabídne HTC One mini o něco horší výbavu, kompenzuje to však přijatelnějšími rozměry a nižší hmotností. Místo čtyřjádrového procesoru na frekvenci 1,7 GHz tu máme slabší dvoujádro taktované na 1,4 GHz, navíc se slabším grafickým akcelerátorem.


HTC One mini na první pohled vypadá stejně jako jeho výkonnější a větší bráška

Paměť RAM se z 2 GB smrskla na polovinu a oželet budeme muset i několik další funkcí, jako třeba NFC nebo infračervený port. Úhlopříčka displeje se ustálila na hodnotě 4,3 palce a rozlišení bylo sníženo na 1280 x 720 px, což je však stále solidní hodnota, a to zejména v porovnání se Samsungem Galaxy S4 mini (recenze), který nabídne pouze qHD rozlišení 960 x 540 px.

HTC One Mini lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Klady (+)

 • kvalitní displej s HD rozlišením
 • hliníková unibody konstrukce
 • dobře optimalizovaný systém
 • stereo reproduktory
 • kvalitní zvukový výstup do sluchátek
 • slušná sluchátka v základním balení

Zápory (-)

 • absence NFC
 • průměrný fotoaparát
 • vyšší cena
 • tlačítko odemykání na horní straně vlevo
 • chybí slot na paměťové karty

Obsah balení: Standard se skvělými sluchátky

Do redakce nám zařízení dorazilo v předprodejním balení a krabička tak neměla žádný potisk. Její obsah by však měl být totožný, jako u prodejní verze. Stran samotného telefonu, uvnitř tudíž naleznete nabíječku s oddělitelným microUSB – USB kabelem (velmi chválím tvar trafa, který u podélných prodlužovaček neznemožňuje použití vedlejších zásuvek), drobný plíšek k vysunutí šuplíčku na microSIM kartu a špuntová sluchátka.

- - -

Kvalita zvuku nás velmi mile překvapila a méně nároční posluchači již nebudou muset investovat dalších několik stokorun do sluchátek. Výhodou je i plochý kabel, který zajistí, že se téměř nikdy nezamotá. U něj je jen škoda, že není alespoň o 10 centimetrů delší, což by používání výrazně usnadnilo.

Videopohled na HTC One mini

Konstrukce a design: Hliníkové tělo podruhé

Oproti své předloze HTC One mini neztratil potenciální výhodu v podobě hliníkové unibody konstrukce; plastový je pouze rámeček okolo telefonu a malá část zadní strany. Kvalita zpracování je na prvotřídní úrovni, nikde nic nevrže, neskřípe a nenarazili jsme ani na žádné nedokonalosti ve slícování. Přístroj by tak měl bez problému vydržet i nějaký ten pád, ale pozor je potřeba dávat především na displej.

- - -

Samotný povrch přitahuje nečistoty a leštění zadní strany se občas nevyhnete, to však nic nemění na skutečnosti, že HTC One mini je jedním z nejkrásnějších telefonů, který se mi kdy dostal do rukou. Design je samozřejmě subjektivní záležitostí, naprostá většina lidí v mém okolí ale na vzhled reagovala obdobně a tak si troufám tvrdit, že po této stránce patří One mini opravdu mezi nejvydařenější kousky na trhu.

- - -

- -

Rozměry telefonu činí 132 x 63,2 x 9,25 milimetrů (vs. 124,6 x 61,3 x 8,9 milimetrů u Samsungu Galaxy S4 mini) a ručička váhy se zastavila na 122 gramech (vs. 107 gramů u Galaxy S4 mini). Z těchto čísel je patrné, že se o úplně kompaktní zařízení nejedná. Na vině jsou především stereo reproduktory, jež přidávají zejména na výšku pěknou řádku milimetrů. Je celkem úsměvné, že zařízení s úhlopříčkou displeje 4,3″, která ještě kdysi patřila „velkým“ telefonům, dnes patří na zařízení, která mají označení „mini“ v názvu.

- - -

- - -

Nepochválíme umístění vypínacího tlačítka na levé horní straně. Díky velikosti telefonu se nejedná o takový problém jako u většího One, přesto by ale pravý bok tlačítku slušel více. Na tom naleznete alespoň dvě tlačítka pro ovládání hlasitosti. Líbí se nám, že klávesy jsou vyvedeny taktéž z hliníku, což dodává na dobrém pocitu z konstrukce. Pod displejem se nachází dvě senzorová tlačítka, jmenovitě zpět a domů. Dvojitým stiskem domů otevřete nabídku multitaskingu, podržením spustíte aplikaci Google Now.

- - -

Displej: Jemný obraz s výbornou čitelností

HTC One mini nabídne 4,3palcový displej s HD rozlišením 1280 x 720 px, což znamená jemnost 341 ppi. Použitý Super LCD 3 panel se vyznačuje velmi dobrým barevným podáním a pochválíme i čitelnost na přímém světle. Výborné jsou i pozorovací úhly a celkově nás zobrazovací panel mile překvapil.

- - -
Displej nás mile překvapil a rozhodně je jedním z lákadel modelu One mini

Při srovnání se Samsungem Galaxy S4 mini hraje právě displej do karet modelu One mini, a to především díky jemnějšímu rozlišení (HD vs. qHD). Nechybí ani čidlo automatické regulace jasu, pokud by vám však jeho služby nevyhovovaly, lze si úroveň svítivosti displeje nastavit ručně.

Baterie a výdrž: Jeden den bez problému, více už ne

Baterie v One mini má nepříliš oslnivou kapacitu 1800 mAh. Při běžném používání zahrnujícím hodinu prohlížení internetu střídavě přes 3G/WiFi, dva synchronizované účty na Gmailu, hodinu poslouchání hudby, několik SMS a pár minut volání, by telefon měl vydržet přibližně den a půl. Důležité je, že i při náročném používání se zařízení dožije večera.

  

Provedli jsme také standardizovaný test výdrže zahrnující přehrávání fullHD videa s maximálním jasem, zapnutou WiFi, vypnutou synchronizací a poloviční hlasitostí s připojenými sluchátky – telefon dosáhl vcelku obstojné hodnoty 5 hodin a 44 minut.

Hardwarová výbava: Lepší střední třída

Srdcem HTC One mini se stal dvoujádrový procesor Qualcomm Snapdragon 400 na frekvenci 1,4 GHz, kterému sekunduje grafický akcelerátor Adreno 305 a 1 GB operační paměti. Tato kombinace v praxi bohatě stačí pro plynulý běh systému a problémem nebude ani s některými náročnějšími hrami. Bohužel, třeba populární závody Real Racing 3 nebo Grand Theft Auto: Vice City jsou podle Obchodu Play se zařízením nekompatibilní, zřejmě kvůli grafickému akcelerátoru.

Vyzkoušeli jsme alespoň závody Asphalt 7, které sice byly plynulé, avšak akcelerometr nefungoval správně a závodit se tak nedalo. Z toho tedy vyplývá, že na hraní raději zvolte jiný model, avšak možná je to způsobeno pouze tím, že máme k dispozici předprodejní verzi a aktualizace problémy vyřeší. Kapacita interní paměti je 16 GB, z toho je po prvním spuštění volno přibližně 11 GB. Bohužel, na paměťové karty se zapomnělo, takže tato hodnota je konečná.

Výsledky z benchmarků

 • AnTuTu: 11 098 bodů
 • Quadrant: 5 979 bodů
 • 3D Mark: 4 934 bodů (standardní test)

Operační systém a bonusové aplikace

Operačním systémem se stal Android ve verzi 4.2.2 doplněný o nadstavbu Sense 5.0. Potěšila nás velmi dobrá optimalizace systému, telefon reaguje okamžitě a snad jen některé animace nejsou vždy úplně plynulé. Výsledný dojem je nicméně výborný a na většinu běžných úkonů nebudete čekat.

  

Tahem odspoda na horu odemknete obrazovku a dostanete se na základní plochu. Tam si můžete přidat některý z ohromné nabídky widgetů či zástupce aplikací, kontaktů nebo záložky. Na ploše úplně vlevo se nachází BlinkFeed, kde se sdružují zprávy a události z různých zdrojů. Ty si vyberete podle svého gusta a v tuto chvíli mezi nimi nechybí ani SmartMania.cz (více informací). Velké náhledy mají za následek, že na jednu stránku se vejdou pouze tři zprávy, i přes tento drobný neduh se mi funkce zalíbila a používal jsem ji denně.

  

V základním nastavení je velikost mřížky v nabídce aplikací 3x4, což má za následek až komicky velké ikony. Naštěstí nechybí možnost přepnout na rozvržení 4x5, čímž se tento neduh odstraní. Zaujme návrat k vertikálnímu listování místo horizontálního, jak bývá zvykem u většiny dnešních smartphonů s Androidem.

V základu naleznete několik doinstalovaných aplikací, jako je třeba praktický SoundHound rozpoznávající hudbu, TuneIn Radio určené pro poslouchání internetových rádií či Dropbox, jedno z nejpopulárnějších cloudových úložišť. K tomu navíc zdarma dostanete 25 GB prostoru s platností na dva roky.

  

Za zmínku stojí ještě kancelářský balík Polaris Office v plné verzi umožňující vytváření textových či tabulkových dokumentů. Chválíme přítomnost jednoduché aplikace Světlo pro ovládání LED diody pod hlavním fotoaparátem. Líbilo se nám také, že aplikace byly shromážděny do složek a nemáte tak ihned po vybalení v menu zaplněné tři stránky. 

Telefonování, zprávy, konektivita a prohlížení internetu

Aplikace pro telefonování je rozdělena do pěti záložek. Zleva jsou to seznam hovorů, telefon, oblíbené položky, lidé a skupiny. Názvy kategorií asi mluví za své a nijak podrobněji je popisovat nemusíme. Seznam kontaktů je velmi přehledný a ukazuje, že v jednoduchosti je krása. SMS jsou tradičně rozděleny do konverzací, avšak nechybí zde možnost mazat jednotlivé zprávy. Pochválím klávesnici od HTC, na níž jsem psal od začátku prakticky bez překlepů. Při telefonování jsem volajícího díky kvalitnímu sluchátku slyšel bez problému a ani protistrana si na kvalitu hovoru nestěžovala.

One mini nabídne poměrně standardní nabídku připojení a nechybí tak WiFi, Bluetooth 4.0 nebo GPS. Zajít chuť si musíme nechat na NFC nebo infračervený port, LTE taktéž chybí. Citlivost GPS je průměrná a fixace ve srovnání s konkurencí trvá o něco déle, jako navigace se ale telefon použít dá bez problémů. Jako lehce podprůměrnou pak hodnotím WiFi. Tam, kde jindy mívám dvě čárky, jsem s One Mini obvykle měl jednu. Na vině bude nejspíše hliníková konstrukce, nijak katastrofální ale situace není. Nejvíce nás mrzí absence technologie NFC, která už dnes u telefonů střední třídy bývá samozřejmostí, ale v HTC na ni z nějakého důvodu zapomněli. Tak snad příště.

 

K dispozici jsou dva webové prohlížeče – jeden standardní od HTC a Chrome od Googlu. Jako lepší se zdál být ten první a to i díky skutečnosti, že podporuje Flash (ten je předinstalovaný v základu). Pohyb po stránkách či přibližování bylo nicméně naprosto plynulé u obou jmenovaných. Díky dostatečně jemnému displeji se na obrazovku vejde hodně obsahu a prohlížení internetu je tak velmi pohodlné.

Multimédia a přehrávání hudby

Předinstalovány jsou dva přehrávače hudby. Prvním je Hudba Play volně stažitelná z Google Play a druhým aplikace přímo od HTC. Ten překvapí velmi vydařenou grafikou a je také velmi dobře použitelný v praxi. Po nahrání hudby si okamžitě stáhl chybějící data a obrázky alb. Zajímavé jsou také vizualizace, které si můžete při přehrávání spustit. Pochvalu zaslouží kvalita zvukového výstupu, jež byla na velmi slušné úrovni.

  

Hlasité stereoreproduktory na přední straně podávají solidní výkon a lepším telefonem po této stránce je snad už jen velké HTC One. Vestavěný přehrávač videa nemá problém se záznamem ve fullHD, na externí titulky nicméně zapomeňte a lepší bude sáhnout po nějaké alternativě z Obchodu Play.

Fotoaparát a video

Stejně jako větší sourozenec, se i One Mini chlubí fotoaparátem s tzv. Ultrapixely. Idea je taková, že pixely jsou větší, než normálně = utrapixely, a snímač tak zachytí až o 300 % světla více, než běžné mobilní fotoaparáty. To má za následek rozlišení pouze 4 Mpx, avšak souhlasíme s výrobcem v tom, že tato hodnota je obvykle používána jen jako marketingový trik. V praxi je rozdíl za horších světelných podmínek trochu znát, nicméně nepočítejte s tím, že ve tmě vyfotíte nějak dechberoucí snímky. Kazí je mimo jiné také velká hladina šumu.

- - -

- - -

Za bílého dne nás nicméně kvalita fotografií vcelku mile překvapila, hloubka ostrosti je slušná, avšak kontrast je na nízké úrovni a barevné podání tak nepatří mezi nejlepší. Nechybí také funkce HTC Zoe umožňující zachytit několikavteřinové animované fotografie, v praxi nám ale přijde lepší rovnou nahrát video. Celkově nás fotoaparát příliš nepotěšil a rozhodně jsme očekávali lepší výsledky.

- - -

Kvalita nahrávaného fullHD videa je v rámci možností dobrá, jakmile ale nemáte dostatek světla, jde dolů, i když ve srovnání s konkurencí je záznam v horších světelných podmínkách lepší. Na optickou stabilizaci (OIS) si nechte zajít chuť, spokojit se budete muset pouze s tou softwarovou. Zvuk nás příliš nepřesvědčil a nepočítejte s tím, že s One mini pořídíte dobrou zvukovou nahrávku třeba při koncertě nebo na festivalu, v tomhle směru má telefon velké rezervy.

HTC One Mini 1080p video samples

Konkurence a závěrečné zhodnocení

Zmenšený One mini v nás zanechal velmi dobrý dojem a vytknout mu lze jen málo věcí. Oproti očekávání není ani výdrž baterie nijak katastrofální a radost vám bude dělat jemný displej, dobře optimalizovaný systém či kvalitní zvukový výstup. Mezi klady zařadíme také elegantní vzhled a povedenou hliníkovou konstrukci. Pokud bychom měli telefonu něco vytknout, pak nám chybí NFC a tlačítko odemykání mohlo také zaujmout pozici na lepším místě, než vlevo nahoře. Lepší by mohla být i kvalita fotografií.

Vzhledem k ceně bychom pak rádi viděli o něco modernější hardware a 16 GB paměti v kombinaci s absencí slotu pro paměťové karty taktéž není nijak oslnivou hodnotou. Obávali bychom se také podpory ze strany výrobce, která je u ostatních modelů velice pomalá.

 
Největším konkurentem pro HTC One mini je Samsung Galaxy S4 mini

Hlavním konkurentem bude Samsung Galaxy S4 Mini (recenze). HTC One Mini nad ním vede v oblasti displeje, který u Samsungu nabídne nižší rozlišení 960 x 540 px a hliníková konstrukce nás taktéž přesvědčila více, než plasty u Galaxy S4 mini. Korejský výrobce ale nezapomněl na slot pro paměťové karty a NFC, což bude pro mnoho zájemců představovat velkou výhodu a podpora od výrobce bude nejspíše taktéž na vyšší úrovni. Od Samsungu by mohla zaujmout ještě loňská vlajková loď Galaxy S III (recenze), která nabídne větší displej, výkonnější hardware, podporu paměťových karet a o chlup lepší fotoaparát. Opět ale mluvím o zcela plastovém telefonu, One mini nabídne také o něco lépe optimalizovaný systém.

HTC One Mini lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Zaujmout může také Sony Xperia SP. Ta nabídne větší, avšak horší displej, výkonnější hardware a rozšířitelnou paměť. HTC One mini oproti ní nabídne kvalitnější fotoaparát, hliníkovou konstrukci a kompaktnější rozměry. Za zmínku stojí ještě novinka ze stáje čínského výrobce Huawei s označením Ascend P6. Ta opět nabídne rozšířitelnou (ač menší) paměť, kvalitní konstrukci, velmi tenké tělo a dvojnásobnou operační paměť RAM. Není-li vám po chuti Android, podívejte se na Nokii Lumii 920 (recenze). Ta nabídne větší displej, lepší fotoaparát, větší interní paměť, nižší cenu a kvalitnější podporu ze strany výrobce. Oproti One mini je ale Nokia o pořádný kus větší a těžší a z hlediska vzhledu HTC také nejspíše přesvědčí více lidí. Připlatit si můžete i za Lumii 925, ušetřit naopak můžete při nákupu staršího modelu HTC 8X (recenze), u kterého nedávno výrazně spadla cena.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

38 komentářů

 1. Ta lišta přepínačů pomocí dvou prstů je dokonalá ! :)

 2. lx (neregistrovaný)

  skoda, skoda, ze opravdu nadejny kousek zabili podprumernym fotakem a trosku i ochudili design velkyho one , sice se ty plasty nad reprakama odlupujou ale vypadaj lip nez ted s tim okrajem … nj tak snad za rok :)

  • Tamarev (neregistrovaný)

   Pockej na update na One to pomohlo. Soused ukazoval foto na PC a pres DLNA na TV a parada.

 3. one (neregistrovaný)

  Mobil bude zřejmě podobně neopravitelný, jako jeho vzor HTC One…

  [odkaz]

  • Tony (neregistrovaný)

   iba ak si ho budeš opravovať sám.

  • fixit (neregistrovaný)

   Very, very difficult (possibly impossible?) to open the device without damaging the rear case. This makes every component extremely difficult to replace.

  • Tony (neregistrovaný)

   a čo akože?? V iFixit ukazujú ako si opraviť mobil doma, bez špeciálnych nástrojov. V servise na to používajú iné metódy, to by si ale musel hľadať alebo pýtať sa.

  • Ty neco vypravej o servisu,ani jsi v nem nikdy nepracoval.Ani servisni nastroje u HTC One nezarucuji nedeformaci nekterych dilu.One je lepena skladacka na nic,je to jako kdysi papirove fotaky,na jedno pouziti,hold soucasne modernosti v podobe lepenych bastlu ala HTC.

  • Tony (neregistrovaný)

   Aha zaujímavé, že One sa vracia zo servisu s nepoškodeným krytom a že by HTC malo 4 hodiny vyrábané kryty na rozdávanie, to tiež nie. Ale ty si určite pracoval v Poľskom servise HTC. Áno ja som tam nepracoval, ale problémy s poškodenou konštrukciou po oprave nie sú.

  • Dily se musi menit za nove a meni se za nove,je to nerozebiratelny kram jaky dlouho HTC nevyrobilo + plytvani.

  • Tony (neregistrovaný)

   ja hovorím o kryte, ten ak nepoškodia sa nemusí meniť a nato ako veľa reklamácií HTC má, tak toľko krytov na každú výmenu nemá, ešte keď musí vyrábať aj pre nové zariadenie.

  • Pokud se leze k zakladni desce,baterii,pomalu temer ke vsemu, vanicka tj. cele unibody se vzdy nekde poskodi a tudiz se musi menit a take meni.

  • Je to nejhorsi a nejhure resena konstrukce,kde se ani HTC nedari(i to priznalo) drzet mezery a kvalitu zpracovani.A jak se nam na zacatku kasalo technologii Zero Gap.

  • Tony (neregistrovaný)

   Ako ktoré, u One X/X+ sa vždy nemenilo. Ale potom prečo ťa to štve, keď sa vždy zo servisu kryt vráti v novom stave?? Ako vidíš opraviť sa dá a podľa mňa menia iba boky, zadný kryt nemusia vôbec meniť.

  • Tony (neregistrovaný)

   Teraz sa im to už darí viz. červený One ;)

  • Nemlz,dobre vis,ze se bavime HTC One,tak sem najednou nemotej One X,jako vzdy presedlas na neco jineho,aby jsi odvedl diskuzi..I tak HTC obecne,jejich telefony jsou lepene krabicky,kde se musi pri servisovani menit spousta dilu – HTC One je prikladem zatim toho nejhorsiho,strasne plytvani a neschopnost vyrobit normalne rozebiratelne zarizeni.Nedivim se,ze HTC jde postupne do kytek.Poruchovost desek je take vysoka.

  • Tony (neregistrovaný)

   Ty si sem začal písať o unibody konštrukcii, u One X sa to nemuselo meniť, lebo sa nepoškodilo.

   Tak ako minule daj odkaz, kde som presedlal na niečo iné, fakt si nespomínam.

   „HTC One je prikladem zatim toho nejhorsiho,strasne plytvani“ – áno to HTC ktoré plytvalo rovnako ako Nokia, ktorá ich chcelo zažalovať za rozloženie komponentov vnútri. Aspoň si tu nevymýšľaj sračky.

   Neviem čo tu riešiš, každý vie, že HTC nemáš moc v láske(teraz ma možno budeš presviedčať o opaku) Nikdy sa nestalo, že by sa HTC One vrátil zo servisu s poškodeným krytom, ak ho menia, tak tým lepšie pre zákazníka, i keď si myslím, že nemenia, keďže nemajú ich toľko.

   Poruchovosť súhlasím, tá je u HTC vysoká a netýka sa to iba dosiek.

   Už tu hlavne prestaň mlieť dookola o tom istom, hovoríš tu o probléme, ktorý vlastne pre zákazníka problém nieje, možno pre HTC, ale ako vidíš to zvláda, čo sa týka krytov.

  • Celou dobu se bavime o konstrukci unbody zejmena u HTC One,pokud jsi to az do ted nepochopil sedis si celkem slušně na vedeni,nebo si hrajes na hloupeho.Ale kdyz jsi nacal One X a jakekoliv jine HTC i tam se obcas musis menit unibody pro defekt pri rozebirani.HTC ONE tam se musi menit pokazde.HTC konstrukce nezvlada,umi akorat vse slepit,rozlepit bez poskozeni uz stezi.Dale umi HTC slusne krast komponenty,jako mikrofony apod.,ulhana firma bez napadu s pokulhavajici kvalitou v celem portfoliu telefonu.

  • Tony (neregistrovaný)

   „Pokud se leze k zakladni desce,baterii,pomalu temer ke vsemu, vanicka tj. cele unibody se vzdy nekde poskodi a tudiz se musi menit a take meni.“ Táto veta vyznie všelijak a ja som to pochopil tak, že to myslíš všeobecne, ale dobre.

   Ja sa tu už nebudem s tebou hádať, ja som začal s tým, že HTC ti zo servisu vráti kryt v rovnakom stave ako predtým, zákazník to nemusí riešiť, ale ty tu budeš stále kecať o tom ako je zlepený a nedá sa rozobrať, tak čo je toto potom za diskusiu?? Tieto komentáre píš HTC a nie mne, zákazníkovi.

   Komponenty nebudem riešiť, mikrofóny bola jasná chyba STM(stále čakám na odkaz, kde sa zahraničný redaktori zhodli na tom, že je to chyba HTC, hlavne sem nedávaj odkaz z WP strániek)

   „mikrofony apod.“ rád by som poznal to „apod.“ ak vôbec nejaké je alebo to píšeš iba preto lebo už ti nič nenapadlo resp. už nič nieje??

  • Ta veta nezni vselijak ,kdyz od zacatku i od predchozich diskutujicich se pise o unibody a rozebirani HTC One.Pro priste lepe cti a chapej,ikdyz vim,ze si rad hrajes „na hloupeho“ a stacis diskuzi jinam v kazdem tematu kde si piseme.

  • Tony (neregistrovaný)

   Milujem jak ty zas dôkazy ktoré máš predložiť ignoruješ, napr. odkaz na diskusiu, kde som odbočil, stránky, kde sa zhodli, že je to chyba HTC, tie ďalšie komponenty. A celkovo mám rád keď hľadáš problém, tam kde pre ZÁKAZNÍKA nieje. Tak snáď nabudúce nebudeš reagovať iba na to na čo vieš.

  • V minulosti jsem ti predlozil nekolik dukazu,kdyz jsi na nejakou konkretni vec pozadoval a vzdy jsi si nasel skulinky a prevedl vse jinam,akorat to diky tobe „zanese“ diskuzi.Kdyz ti clovek da odkaz,vyrobis milion vymluv,ztrata casu..

   Pro zakaznika to pruser je,je jich dost,co si telefon nechavaji i po zaruce nebo dele nez 2 roky,tam uz to bude pekna palka na penezenku.Jak uz jsem napsal na pocatku,zarizeni na jedno pouziti,pouzit a zahodit.

  • Tony (neregistrovaný)

   Žiadny odkaz, žiadny dôkaz, aspoň keby si napísal názov článku alebo o čom to bolo.

   Napr. výmena batérie stojí stále 40€ ako pri One X, ostatné som nekontroloval. Čiže rovnaký problém ako keď si kúpim starší One X, ostatní výrobcovia majú tiež podobné ceny, každý sa snaží na servise zarobiť.

  • Tony: Výměna baterie HTC Desire Z stojí i třeba 4€, docela brutus rozdíl, co? A to si nejsem jist, jestli ty tam přičítáš náklady na dopravu, já cca nemusím.

  • Tony (neregistrovaný)

   Veľmi by ma zaujímalo odkiaľ berieš tie 4€?? ja vidím 300kč to je 12€ aj s dopravou, ak kupuješ cez net, neoficiálne mi sem nepíš. [odkaz]

   V tých 40€ je aj doprava, keď zistíš, že samotná batéria stojí 20-25€ + doprava 2€, tak HTC má na tom 18-13€ a nehrozí ti, že budeš mať neoriginálnu.

  • Pokud chceš, dáš si do telefonu, u kterého očekáváš, že ho brzo nahradíš nebo prostě odejde neorig. baterii za 4€, u věci, kde ti ji musí smluvní servis tuhle prkotinu (tedy výměna baterie v mobilu) s něčím podobným kalkulovat nemůžeš, odtud ten obrovský rozdíl 4 vs 40.

  • Tony (neregistrovaný)

   U nás kúpiš za podobnú cenu neoriginálne – 8€, na ebayi asi lacnejšie. Ale potom neplač, že nemá udávanú kapacitu alebo keď ti vybuchne mobil. ;)

  • Tony: Nevybuchují kvůli bateriím ale kvůli nabíječkám:-) Celou dobu kritizuji stupiditu lidí se snahou ušetřit doslova pár drobných u tak zásadní věci, byl jsem za tento názor kamenován už v době (i zde), kdy nebyly vybuchující mobily tak medializované.

  • Tony (neregistrovaný)

   No to je možné, ale prečo to Samsung zhodil na batériu a nie na nabíjačku?? Ale to je jedno, pri neoficiálnych ti zas hrozí, že nebude mať udávanú kapacitu, ale už to neriešme, je to iba na zákazníkovi, či ten risk podstúpi.

  • Jo neřešme, samozřejmě oba víme, co co znamená. Jen obhajovat 40€ jako výhodu fakt nejde. Kvůli pindům, že se jinak nezaručí IPx (které One ani ke všemu nemá) a kdesi cosi. Prostě neadekvátní argument .

  • Tony (neregistrovaný)

   Ja to tu neuvádzam ako výhodu, len píšem, že ťa to bude stáť o cca. 20€ drahšie, ak porovnávame s SGS4. Čo nie je taká „pálka“ pri 600€ mobile. A tie ceny sú podobné aj u ostatných výrobcov s nevymeniteľnými batériami, je to blbosť riešiť, to už je na človeku či chce nevymeniteľnú alebo vymeniteľnú. Či zaplatí viac alebo menej.

  • Tak 600€ stojí nyní, za rok bude 400 a za dva roky 300, takže se ty poměrové nůžky zmenšují. Navíc stále nejsem přesvědčen o tom, že zahrnuješ obousměrné dopravné. A v případě orig/neorig se nebavíme o rozdílu 20€ ale násobku 10x.

   A upřímně, pokud vyrazím do bazaru pro foun a první, co si natěšeně s novým telefonem počnu je zabalit a poslat do servisu pro renovaci akumulátoru…. tak to fakt ne:-) To si radši připlatím 10-20€ a odejdu rovnou s náhradním akumulátorem v kapse.

  • Tony (neregistrovaný)

   Za 2 roky sa už nebude predávať, už teraz sa One X/X+ pomaly nepredáva a to má iba rok. Rozdiel je tam 20€(áno je tam zarátané poštovné – tam a späť), nepíš mi tu o Desire Z ale o konkurentovi – SGS4 a tú kúpiš za 20€ s udávanou kapacitou. Takže je to vážne 20€ rozdiel. A keď už hovoríš o bazáre čo ak sa ti náhodou pokazí, aj tak ho dáš do servisu a ak chceš lepšiu výdrž, tak to proste pár dní vydržíš. Ja viem, že to nieje pohodlné, ale väčšine ľuďom to nevadí, dokonca veľa ľudí čo má vymeniteľnú batériu si aj tak tú batériu nevymení, zvlášť u ženského pohlavia. Takže je to nezmysel riešiť, každý vie čo obnáša mať nevymeniteľnú batériu, už len si povedať či ti to bude vadiť. A to isté máš aj s bazarových ntb a tabletov.

   Ľudia sú/boli zvyknutý na vymeniteľné batérie u mobilov, preto to aj tak teraz niektorým vadí, o pár rokov, to už skoro nikomu nebude vadiť, teda ak Sasmsung neovládne 99% trhu.

  • Já osobně provozuji tablet a founa, takže zátěž rozděluji na dva akumulátory, i tak je patrný rozdíl v kapacitě po roce (a to v telefonu točím dvě baterky), Kdybych vše provozoval jen na jednu baterii, kterou budu muset min. 1x ročně měnit přes servis a tedy nemít danou věc k dispozici i třeba 2-3 týdny, uf, to fakt ne:-) Ale jak píšeš, někdo tu placku ani kloudně neutahá a už kupuje novou.

   Tak NB neberu až tak v potaz, zde to většina lidí tak jako tak provozuje na napájení doma na stole. Tablety-to je jiná, tam se jedná o pandořinu skříňku, resp. u Apple je několik společností, které ze zabývají výměnou, u jiných značkových to bude složitější (jé, „teď zrovna“ není baterie v ČR a kdesi cosi), u neznačkových se jedná prakticky jen o fotorámeček na nabíječce do poličky, ale elektro odpadu z nich bude hromada.

 4. Vybíral jsem 4,3″ telefon a HTC one mini u mne propadlo právě pro chybějící SD slot, NFC a horší CPU. Takže jsem koupil plasťák S4 mini a celkem spokojenost, tedy až na chybějíci notifikjační LED, ale to snad brzy vyřeší BLN kernel. Hlavně už mi S4 mini spadlo na zem, ale naštěstí zádama napřed a mám prvních pár zářezů na zadním krytu, takže to že to je rozebiratelný plasťák je vlastně výhodou, až toho bude víc, tak poškrábaný kryt jednoduše vyměním….

  Ale HTC mini je krasavec a trochu mu ten design závidím :-)

 5. kiklop (neregistrovaný)

  Pro ty, kteří chtějí vzájemně porovnat recenzovaný HTC One Mini se Samsungem Galaxy S4 Mini mohou navštívit [odkaz] kde najdou srovnání obou smartphonů. V každém případě nelze jednostranně říct, který z mobilních telefonů je lepší – vždy záleží na preferencích uživatele.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).