TOPlist

Recenze Honor Magic 7 Pro: sázka na umělou inteligenci a fotoaparáty

Honor Magic 7 Pro v podrobné recenzi
  • Nejnovější vlajkový model od Honoru rád kouzlí s umělou inteligencí
  • Výbava zahrnuje špičkový Snapdragon 8 Elite, voděodolné tělo, 3D skener obličeje i kvalitní fotoaparáty
  • V Česku se prodává v 512GB verzi a ve dvou barevnách variantách za cenu 27 990 Kč

Honor se v posledních letech etabloval jako silný hráč na poli prémiových smartphonů a model Magic 7 Pro je dalším ambiciózním pokusem konkurovat těm nejlepším. Sází na design inspirovaný kosmem, výkonný hardware a inovativní technologie, které mají oslovit náročné uživatele i technologické nadšence.

Na domácím čínském trhu je Magic 7 Pro dostupný od začátku listopadu, na český trh novinka dorazila 15. ledna. Zatímco u předchozí generace byla prodejní cena 30 990 Kč, letos se bohužel zdražovalo. Zatímco pro loňský model byla sleva 5 000 Kč, díky čemuž vás telefon vyšel na 25 990 Kč, u Magicu 7 Pro je sleva 4 000 Kč a výsledná cena tak klesne na 27 990 Kč včetně DPH. Meziročně vlajkový Honor zdražil o dva tisíce. Za zdražení může nejen kurz eura vůči koruně, ale také použitý čipset Snapdragon 8 Elite, za který si Qualcomm účtuje vyšší poplatky.

V této recenzi se podíváme na to, jak si Magic 7 Pro vede v reálném používání – od výkonu a kvality displeje přes fotoaparáty až po výdrž baterie a software. Stane se opravdovým konkurentem vlajkových lodí od Samsungu, Vivo nebo Apple, nebo mu něco zásadního chybí? To zjistíme v následujícím testu.

Proč můžete důvěřovat SMARTmanii?   Každý produkt nebo službu, kterou testujeme,   prověřujeme v reálném provozu po dobu minimálně jednoho až dvou týdnů.   Přípravě recenze věnujeme maximální pozornost a snažíme se v ní vždy objektivně zhodnotit všechny klady a zápory daného produktu.

Design a konstrukce

Honor Magic 7 Pro navazuje svým vzhledem na své předchůdce, přesto má unikátní a dospělejší rysy, které jsou dle výrobce inspirovány vesmírem. Řeč je zejména o modulu s fotoaparáty, kde samotné sklo kryjící objektivy je kruhové, ale je ohraničeno elegantně řešeným kovovým rámečkem. Nicméně fotomodul poměrně výrazně vyčnívá (cca 3 milimetry) a je také poměrně těžký, takže při držení telefonu v ruce má horní část tendenci převažovat.

Honor Magic 7 Pro v ruce redaktora

Jinak je ergonomie poměrně dobrá, byť je nutné počítat s tím, že se jedná o poměrně velký telefon. Rozměry činí 162,7 × 77,1 × 8,8 mm a hmotnost se zastavila na 223 gramech. Pevnost telefonu je velice dobrá, za což může masivní kovový rám. Na mě působily rovné boky možná až příliš robustně, a bohužel na nich docela dost ulpívají otisky prstů – určitě by byla lepší matná úprava.

Naopak záda matná jsou, za což telefon chválím. Zařízení je k dispozici ve dvou barevných variantách: v námi testované černé a stříbrné s texturou. Zadní strana je kryta blíže nespecifikovaným sklem, avšak u displeje se výrobce chlubí sklem NanoCrystal Shield, které od švýcarské společnosti SGS obdrželo pětihvězdičkovou certifikaci hned v několika kategoriích.

Kvalitní zpracování a hlasité reproduktory

Magic 7 Pro se pyšní hned dvěma stupni krytí: IP68 a IP69. Tato kombinace nebývá úplně běžná – v případě druhého standardu výrobce uvádí, že jde o zvýšenou odolnost vůči stříkající horké vodě. Celkově hodnotím dílenské zpracování velmi dobře. Na kovových bocích naleznete všechny tradiční prvky, za zmínku stojí infraport a kvalitní stereo reproduktory (doplněk k hlavnímu reproduktoru obstarává telefonní sluchátko, které má svůj výdech i na horní straně).

Na poměry smartphonů hrají reproduktory velmi hlasitě a výrazná je i basová složka. Už při méně než poloviční hlasitosti začínáte cítit chvění zadní strany a na maximální hlasitost už jde o pořádné basové dunění. Výrobce tuto zvukovou soustavu nazývá Honor Surround Sub-woofer, která má mít až 10× větší reproduktorovou komoru než je běžné. I zde SGS udělilo 5 hvězdiček za výkon a prostorovost. S tímto hodnocením mohu plně souhlasit – Magic 7 Pro umí vytvořit opravdový randál, nicméně některé konkurenční smartphony sice nehrají tak hlasitě, ale zato vyváženěji a kvalitněji.

Fantastický displej

Honor Magic 7 Pro disponuje velkým 6,8″ OLED displejem s rozlišením Full HD+ (1 280 × 2 800 px) a jemností 453 ppi. Přední stranu vyplňuje z 89,9 %, což je pěkná hodnota, i když rámečky rozhodně nepatří k těm nejtenčím. Displej je na všech čtyřech stranách mírně zakřivený, což také nemusí každému vyhovovat. Nechybí však adaptivní adaptivní obnovovací frekvenci, která se může pohybovat v rozsahu 1 až 120 Hz.

Honor Magic 7 Pro má displej se skvělými parametry i vlastnostmi
Honor Magic 7 Pro má displej se skvělými parametry i vlastnostmi

10bitový panel nabízí technologii HDR Vivid, syté barvy a vynikající zobrazovací vlastnosti. Nechybí ani podpora Dolby Vision. Maximální jas činí pouze 1 600 nitů, což je méně než u hlavních konkurentů, jako jsou Pixel 9 Pro XL nebo Vivo X200 Pro. Nicméně dočasný maximální jas (HDR peak) dokáže dosáhnout hodnoty až 5 000 nitů. Škoda, že zde není nějaká antireflexní vrstva pro eliminaci odlesků.

Funkce Always On

I tak kas dostačuje i na přímém slunci a naopak ve tmě se umí displej výrazně ztlumit. Zajímavou funkcí je AI oční ochrana, která upravuje barevné tóny pro příjemnější sledování a využívá 4320Hz PWM stmívání bez blikání. Samozřejmě nechybí ani funkce Always On.

3D skener obličeje i čtečka otisků prstů

Výřez displeje ukrývá pokročilou technologii pro trojrozměrné skenování obličeje. Odemykání tímto způsobem je velmi pohodlné, poměrně rychlé a spolehlivě funguje i v noci. Přesto na Face ID od Applu ne vždy stačí. Popravdě bych tuto funkci klidně oželel ve prospěch pouhého kruhového „průstřelu“ pro selfie kamerku, ale proč ne.

Kromě toho displej obsahuje ultrazvukový snímač otisků prstů, který prokázal vysokou rychlost i přes nalepenou fólii. Čtečka má ideální umístění a odemykání s ní je bleskurychlé.

Hardwarová výbava

Magic 7 Pro je skutečný vlajkový model, a proto nabízí prakticky ten nejlepší hardware, který je aktuálně k dispozici. Najdeme zde 3nm čipset Qualcomm Snapdragon 8 Elite (2× 4,32GHz Oryon V2 Phoenix L a 6× 3,53GHz Oryon V2 Phoenix M), grafiku Adreno 830, 512GB úložiště (bez možnosti rozšíření) a 12 GB RAM. Tento smartphone má zkrátka výkonu na rozdávání – v benchmarku AnTuTu (v10) dosáhl 2 768 000 bodů.

Honor Magic 7 Pro v černé variantě

Honor navíc k čipu přidal účinný chladicí systém, který se skládá z 3D výparníkové komory z nerezové oceli, vrstvy grafitu a vrstvy chladicího gelu – celková plocha chladicího systému činí 30 000 mm². Chválím, že se díky tomu telefon při náročných úlohách nijak zvlášť nezahřívá.

Hardwarové parametry Honor Magic 7 Pro

Systém, čipset a konstrukce

Operační systém: Android 15, čipset: Qualcomm Snapdragon 8 Elite, octa-core, 2× 4,32 GHz Oryon V2 Phoenix L + 6× 3,53 GHz Oryon V2 Phoenix M, GPU: Adreno 830, RAM: 12 GB, interní paměť: 512 GB, pam. karta:
Rozměry: 162,7 × 77,1 × 8,8 mm, hmotnost: 223 g, zvýšená odolnost: ne

Displej, konektivita a baterie

6,8", LTPO OLED, rozlišení: FHD+, 1280 × 2800 px
5G: , NFC: , Bluetooth: 5.4, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac/6e/7, GPS: , konektor: USB-C
Baterie: 5270 mAh, rychlé nabíjení: , bezdrátové nabíjení:

Fotoaparáty

Hlavní: 50 Mpx, f/1.4-2.0, 23mm, 1/1.3", 1.2µm, dual pixel PDAF, OIS, druhý: 200 Mpx, f/2.6, 60mm, 1/1.4", PDAF, OIS, 3× optický zoom, třetí: 50 Mpx, širokoúhlý, f/2.0, 12mm, 122˚, 1/2.88", 0.61µm, dual pixel PDAF, selfie kamera: 50 Mpx + TOF 3D, f/2.0, 22mm, 1/2.93", 0.6µm, 4K video

Slot na spodní straně telefonu pojme dvě nanoSIM, avšak lze využít i eSIM. Je však nutné počítat s tím, že systém umožňuje maximálně dvě aktivní telefonní čísla. To znamená kombinace nanoSIM + nanoSIM, nanoSIM + eSIM enbo eSIM + eSIM. Spolehnout se můžete na rychlé připojení přes 5G síť, Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4 a využívat můžete také infraport, NFC nebo USB-C 3.2.

Dobrá výdrž baterie a bleskové nabíjení

Křemíko-uhlíkový akumulátor nabízí slušnou kapacitu 5 270 mAh. Zajímavé je, že globální varianta disponuje 5 850 mAh. I tak se jedná o nadprůměrnou hodnotu, i když na Vivo X200 Pro stále nestačí. Smartphone podporuje ultrarychlé 100W drátové nabíjení a také bezdrátové nabíjení s výkonem 80 W, což je dechberoucí hodnota. K tomu je však nutné zakoupit speciální nabíjecí podložku. Nechybí ani 5W reverzní nabíjení pro dobíjení jiných zařízení.

Naměřená rychlost nabíjení 100W adaptérem
Úroveň 30 % 50 % 80 % 100 %
Čas 6 minut 11 minut 22 minut 33 minut

Pomocí 80W bezdrátového nabíjení by měl být smartphone schopen nabít se na 100 % za 44 minut. Výdrž baterie je mezi současnými vlajkovými smartphony spíše nadprůměrná. Bez větších problémů jsem se bez nabíječky obešel dva dny. Při větší zátěži – při častějším focení, sledování videí a hraní her – jsem se dostal na jeden den. Celkově jsem byl s výdrží nadmíru spokojený.

Android 15 s MagicOS 9.0

Roli operačního systému zastává Android v nejnovější verzi 15. Honor použil svou vlastní nadstavbu MagicOS 9.0, která se od čistého Androidu liší vzhledem a několika extra funkcemi. Prostředí je poměrně intuitivní a oproti předchozím verzím se výrazně nezměnilo. Stále jde o klasické Huawei/Honor rozhraní – někomu vyhovuje, jiní ho příliš v oblibě nemají. Systém však běží plynule a bez větších zádrhelů.

Už standardem se stalo rozdělení horní lišty na dvě části – vlevo oznámení, vpravo rychlá tlačítka. Honor také přidal svou alternativu k Dynamic Island od Applu – v horní části displeje se objevuje „pilulka“, která se po rozkliknutí rozšíří do interaktivního banneru. Tato funkce funguje u několika aplikací, včetně těch od třetích stran.

Samozřejmostí je přítomnost umělé inteligence Gemini a hlasového asistenta v češtině. Bohužel AI překlady zpráv a překlady v reálném čase jsou zatím dostupné jen pro několik světových jazyků, takže podpora češtiny je nepravděpodobná – ale kdo ví, třeba se Honor v budoucnu rozhodne ji přidat. Na domovské obrazovce si můžete pomocí AI nechat zobrazit návrhy aplikací na základě vašich zvyků a situací.

Telefon také dokáže sledovat pohyb vašich očí, což lze využít například pro automatické snížení hlasitosti vyzvánění nebo udržení stále zapnuté obrazovky. Nechybí ani vzdušná gesta rukou, která známe ze starších modelů. Velký displej oceníte i díky podpoře plovoucích oken nebo klasického rozdělení obrazovky pro dvě aplikace. Chytrý panel se zástupci aplikací a nástrojů lze vyvolat potažením prstu z okraje displeje. Funkce Magic Portal pak umožňuje rychlé přenášení obsahu mezi aplikacemi – například označený text nebo obrázky lze přetáhnout přímo do poznámek, e-mailu apod.

Fotoaparáty patří ke špičce

Smartphony Honor v posledních letech navazují na úspěchy fotomobilů Huawei a patří mezi nejlepší na trhu. Ani Magic 7 Pro není výjimkou. Na zadní straně se nachází masivní fotomodul s třemi čočkami, laserovým autofokusem a duálním LED bleskem. Fotosoustava je následující:

  • hlavní fotoaparát s 50Mpx rozlišením, velkým 1/1,3″ (velikost pixelů 1,2µm), vícesměrovým ostřením PDAF a opticky stabilizovaným objektivem s variabilní clonou f/1.4–f/2.0 a ohniskem 24 mm
  • širokoúhlý 50Mpx snímač o velikosti 1/2,88″ (0,61µm pixely) s PDAF (makro režim) a optikou s ohniskem 12 mm, úhlem záběru 122˚ a dobrou světelností f/2.0
  • 200Mpx teleobjektiv s 1/1,4″ čipem (pixely 0,56 µm), vícesměrovým ostřením PDAF a opticky stabilizovaným objektivem s ohniskem 24 mm, světelností f/2.6 a 3× optickým přiblížením (72 mm)

Aplikace fotoaparátu

Ve výřezu displeje se ukrývá 50Mpx selfie kamerka se širokým záběrem (21 mm), ideální pro skupinová selfie. Světelnost f/2.0 zajišťuje slušné výsledky i v horších světelných podmínkách. Překvapením je 200Mpx rozlišení teleobjektivu, díky tomu lze využívat nejen trojnásobného optického zoomu, ale i šestinásobného hybridního nebo až 100× digitálního přiblížení.

Aplikace fotoaparátu a AI guma

Aplikace fotoaparátu je přehledně zpracovaná a nabízí mnoho režimů a funkcí. Můžete si vybrat mezi třemi fotografickými profily – Autentický, Jasný (výchozí) a Přirozený. V portrétním režimu jsou navíc dostupné tři umělecké filtry inspirované ateliérovou fotografií: Harcourt jasný, Harcourt barevný a Harcourt klasický.

V galerii je k dispozici AI guma, která slouží k odstraňování nežádoucích objektů z fotografií. Podobnou funkci již delší dobu nabízejí smartphony Samsung nebo Google Pixel, které i nadále mají tuto funkci lepší.

Při testování mě překvapilo, když jsem chtěl odstranit nevzhledné kontejnery, umělá inteligence je nahradila velkými květináči s keři. Perfektně odhadla proporce, perspektivu i roční období (keře byly bez listí). Dokonce automaticky odstranila i auta v pozadí, ovšem místo nich opět doplnila nějaký podivný kontejner. Když jsem se pokusil odstranit i nové květináče, AI se „postavila na hlavu“ – neustále je vracela zpět a jen je vizuálně vylepšovala.

Hlavní 50Mpx fotoaparát s variabilní clonou

Variabilní clonu jsme v minulosti mohli vidět u smartphonů Samsung Galaxy S10 a S10+, u nichž šlo volit mezi f/1.5 a f/2.4. Vylepšení přišlo u Huawei Mate 50 Pro, kde šlo plynule měnit od f/1.4 po f/4.0. Zde jsou bohužel v režimu Pro dostupné pouze hodnoty f/1.4 a f/2.0.

Clona slouží k lepší kontrole množství světla, které dopadá na snímač, a tím ke zlepšení kvality fotografií v různých světelných podmínkách. Při nízké úrovni světla umožňuje široká clona (f/1.4) zachytit více světla, což vede k jasnějším snímkům s nižším množstvím šumu.

Naopak při dostatečném nebo silném osvětlení, například venku za slunečného dne, se užší clona (f/2.0) používá k omezení množství světla, čímž se zabrání přeexponování snímků, zlepší se hloubka ostrosti i samotná ostrost. S větším clonovým číslem si lze pěkně hrát i se sluníčkem, kdy můžete lépe vytvořit tříštící se paprsky. To samé platí i u dalších světelných zdrojů – například lampy v noci vypadají perfektně.

Dobré světelné podmínky

Hlavní fotoaparát pořizuje vynikající snímky, ale za dobrého světla rozdíl oproti konkurenci téměř nepoznáte – tedy až na specifické podání slunečních paprsků. Fotografie jsou detailní, ostré a barevně přirozené, avšak u scén s velkým dynamickým rozsahem může úprava působit až příliš agresivně. Stíny bývají silně prosvětlené a světlé části naopak ztlumené, což ne vždy vypadá přirozeně.

Honor se zaměřil na barevnou kalibraci všech tří objektivů, což jako první před lety přinesl Apple. Ve srovnání s iPhonem si ale Honor stále vede o něco hůře, zejména u širokoúhlého fotoaparátu, kde jsou barvy kontrastnější a sytější. Přesto výsledky rozhodně nejsou špatné. Musím vyzdvihnout rychlé a přesné ostření, takže prakticky vždy jsem pořídil zaostřené a detailní snímky.

Hlavní objektiv ostří od vzdálenosti přibližně 10 cm, ale pro makro snímky je vhodnější širokoúhlý objektiv, který disponuje automatickým ostřením už od 2,5 cm. Jeho kvalita je však nevyrovnaná – některé makro snímky jsou detailní a ostré, jindy naopak méně povedené. V tomto ohledu má konkurence stabilnější výsledky.

Portrétní režim funguje spolehlivě, a to jak na hlavním fotoaparátu, tak na teleobjektivu. Akorát jsem nepochopil, proč jsou portrétní snímky v jiném formátu. U selfie kamerky však občas dochází k nepřesnému oddělení subjektu od pozadí. Taktéž HDR u selfie fotoaparátu má tendenci snímky barvit do jiného tónu.

„Šíro“ a 200Mpx teleobjektiv

Širokoúhlý fotoaparát podává velmi dobré výsledky. Snímky jsou dostatečně detailní a relativně ostré i při okrajích. Šum se objevuje při nedostatečných světelných podmínkách. Při nedostatku světla se ale začíná objevovat šum. Dynamický rozsah je slušný, ale při přímém protisvětle, například když do objektivu svítí slunce, tmavé oblasti zůstávají méně prosvětlené. Celkově se jedná o lepší průměr.

Teleobjektiv s 3× optickým přiblížením nabízí velmi slušnou ostrost a minimální šum za dobrých světelných podmínek. Při horším osvětlení už dochází ke ztrátě detailů a horší ostrosti. Pokud má snímač dostatek světla, jsou fotografie velice povedené i při hybridním 6× přiblížení.

Více než 30× digitální přiblížení už nemá praktické využití, protože smartphone silně dopočítává detaily a výsledek je použitelný maximálně pro čtení vzdáleného textu. V této oblasti stále vede Samsung Galaxy S25 Ultra a nejlepší výsledky nabízí Vivo X200 Pro.

Vylepšení pomocí umělé inteligence

Při focení na delší vzdálenost se může automaticky nabídnout funkce AI Super Zoom, která je v češtině přeložena pod poněkud úsměvným názvem AI Super Lupa. Tuto funkci lze využít při digitálním přiblížení v rozsahu 30 až 100×, přičemž systém sám detekuje, zda má AI vylepšení v dané scéně smysl, a podle toho vám nabídne jeho aktivaci.

Jak ukazují přiložené snímky, v některých případech AI vylepšení skutečně pomůže, jindy ale snímek promění ve velmi nepřirozený výsledek, který spíše než fotografii připomíná pastelově laděnou malbu. Umělá inteligence si tedy občas ráda „vymýšlí“ detaily, které ve scéně ve skutečnosti nejsou.

Nevýhodou je, že funkce nefunguje přímo na zařízení, ale vyžaduje připojení k internetu. Naštěstí se data odesílají na evropské servery, nikoliv do Číny, což může některé uživatele alespoň částečně uklidnit.

Focení za horších světelných podmínek

Při focení v noci lze využít noční režim, který zachytí ostřejší, detailnější a kontrastnější snímky. I v automatickém režimu se scéna fotí s delší expozicí, ale post-processingové úpravy nejsou tak razantní. Ve většině případů je tedy jedno, zda fotíte v nočním nebo automatickém režimu – rozdíl poznáte až při bližším zkoumání detailů.

Tip: všechny testovací snímky v plném rozlišení naleznete zde

Největší rozdíly jsou u širokoúhlého fotoaparátu a teleobjektivu, kde noční režim výrazně vylepšuje kvalitu snímků. Celkově jsou fotografie za horších světelných podmínek povedené, šum je příjemně vyhlazený a v nočním režimu jsou snímky ostré a detailní. V automatickém režimu se někdy detaily lehce slévají, ale v souhrnu jde stále o nadprůměrné výsledky.

Záznam videa

Video lze nahrávat v maximálním rozlišení 4K při 60 snímcích za vteřinu. Ani u tohoto formátu nechybí možnost přepínání mezi fotoaparáty (0,5×, 1× a 2,6×) během natáčení nebo záznam v 10bitovém HDR.

Nechybí funkce pro super stabilní záběry, i když i bez ní mi stabilizace přijde velice účinná. Přítomný je i režim super makro pro zachycení nejmenších detailů u blízkých předmětů. Pro tuto funkci se využívá širokoúhlý objektiv a lze využít jakékoliv přiblížení.

Celkově musím říct, že záznam videa není špatný. Kamera pohotově ostří, záběry jsou ostré i přirozeně barevné a vcelku dobrý je také dynamický rozsah. Trochu horší záznam podává širokoúhlý fotoaparát, a bohužel někdy elektronická stabilizace obrazu působí nepřirozeně – obraz „plave“. Nemůžu se ani zbavit pocitu, že konkurenční smartphony mají lépe vypadající video.

Závěrečné hodnocení

Honor Magic 7 Pro je pravý vlajkový smartphone, který se může pochlubit špičkovým hardwarem, vysokým výkonem a prémiovým designem. Displej nabízí kvalitní podívanou s vysokou obnovovací frekvencí, vysokým maximálním jasem, i když mu schází antireflexní vrstva. O zabezpečení se postará rychlá čtečka otisků prstů i přesný 3D sken obličeje. Výkon telefonu je bezchybný díky čipsetu Snapdragon 8 Elite, dostatečné paměti RAM a efektivnímu chlazení. Potěší také ultra rychlé 100W drátové i masivní 80W bezdrátové nabíjení, které patří k nejrychlejším na trhu. Výdrž baterie je nadprůměrná a i při intenzivním používání zvládne jeden celý den bez problémů.

Honor Magic 7 Pro v ruce redaktora

Fotografická výbava patří mezi silné stránky telefonu, především hlavní 50Mpx snímač s variabilní clonou a 200Mpx teleobjektiv nabízejí velmi kvalitní snímky. Noční režim je dobře optimalizovaný, ale automatické zpracování HDR může někdy působit příliš agresivně. Úpravy AI také občas působí divoce, ale u některých scén dokáží kvalitu výrazně posunout. Videozáznam je na vysoké úrovni, i když elektronická stabilizace někdy není tak plynulá jako u konkurence, která natáčení zvládá s vyšší kvalitou. Funkce umělé inteligence, včetně AI guma nebo Super Zoom, jsou zajímavým doplňkem, ale občas se projeví jejich limity v přesnosti a realističnosti úprav.

Honor Magic 7 Pro katalog
Výhodná cena od 857 Kč měsíčně
Koupit na

Celkově je Honor Magic 7 Pro skvělou volbou pro ty, kteří hledají výkonný a dobře vybavený smartphone s kvalitním fotoaparátem a moderními technologiemi. Přestože nenabízí žádnou zásadní inovaci, drží krok s konkurencí ve většině klíčových kategorií. Pokud jste zvyklí na prostředí MagicOS, nepotřebujete nejlepší možnou kvalitu videa a nevadí vám mírně agresivní post-processing fotografií, jedná se o výborný telefon. Nicméně s cenou 31 990 Kč, respektive 27 990 Kč (se slevovým kódem magic7pro) za 512GB variantu to mezi konkurenčními vlajkovými modely nebude mít vůbec jednoduché. 256GB verze se na českém trhu vůbec neprodává.

Honor Magic 7 Pro

Honor Magic 7 Pro katalog
9

Design a zpracování

8.6/10

Výkon a optimalizace

9.5/10

Hardwarová výbava

9.2/10

Kvalita fotografií a videa

9.0/10

Výdrž baterie

8.8/10

Klady

  • kvalitní zpracování, voděodolnost
  • dobrá výdrž, superrychlé nabíjení
  • výborný 120Hz displej
  • hlasité stereo reproduktory + basy
  • vysoký výkon a 512GB úložiště
  • kvalitní fotoaparáty a AI vychytávky
  • Android 15, odladěný systém
  • ultrazvuková čtečka otisků prstů i 3D sken obličeje

Zápory

  • sebevědomá cena
  • displeji by neškodila antireflexní vrstva
  • na kovových bocích se drží otisky
  • horní strana se lehce převažuje
  • vystupující fotomodul
  • chybějící adaptér v balení
Autor článku Petr Uhlíř
Petr Uhlíř
Student ČVUT, Fakulty elektrotechnické a studijního programu Softwarové inženýrství a technologie. Milovník mobilních zařízení a nových technologií. Mezi mé záliby patří grafika a florbal. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku