TOPlist

Recenze bezdrátové nabíječky CubeNest: nabije iPhone, hodinky i sluchátka

CubeNest S310 recenze

Apple s integrací bezdrátového nabíjení do iPhonů dlouhé roky otálel, změnilo se to až s příchodem iPhonu 8, který tuto technologii nabídl. S příchodem loňského iPhonu 12 jsme se dočkali vylepšení v podobě technologie MagSafe, která nabíjení bez kabelu kombinuje s magnetickým uchycením.

Díky MagSafe vzniklo obrovské množství příslušenství, a to nejen toho oficiálního od Applu, ale také od výrobců třetích stran. V dnešní recenzi se podíváme na praktickou bezdrátovou nabíječku CubeNest S310, která zvládne nabíjet až tři zařízení současně. Klidně tak na ni můžete umístit iPhone, Apple Watch a sluchátka nebo i další telefon.

3v1 bezdrátová nabíječka CubeNest S310

První, co mě po vybalení nabíjecí stanice z krabice zaujalo, byl design. Kombinace kovu v tmavě šedé barvě a gumových ploch vypadá na stole opravdu elegantně. Pro iPhone je určený prostřední stojánek s MagSafe dobíjením, na který telefon stačí položit. Plocha je navíc polohovatelná, takže je možné displej natočit tak, jak potřebujete – třeba při vaření v kuchyni, když se potřebujete dívat na recept. Kromě umístění v režimu na výšku lze iPhone samozřejmě uchytit i na šířku, což se může hodit třeba při sledování videa.

Chválím také za dostatečně silné magnety, které zajistí jisté uchycení iPhonu – rozhodně se nemusíte bát, že by při nechtěném dotyku z nabíječky spadl. Nabíjení jsem testoval s iPhonem 13 Pro Max, který váží poctivých 238 gramů a na nabíječce držel jako přibitý.

CubeNest S310 10
Bezdrátová nabíjecí stanice CubeNest S310 (3v1)

Levá dobíjecí cívka je určená buď pro nabíjení sluchátek, nebo libovolného jiného zařízení s podporou standardu Qi, tedy i smartphonů s Androidem. Na pravé straně má své místo dedikovaná nabíječka pro Apple Watch. Produkty značky CubeNest rovněž disponují přepěťovou, proudovou a tepelnou ochranou. Součástí balení je i 20W adaptér s USB-C napájecím kabelem v černé barvě.

CubeNest S310 04
Součástí balení je 20W adaptér a oboustranný USB-C kabel

CubeNest S310 disponuje 20W nabíjecím výkonem, nicméně i nejnovější iPhone by se měl dobíjet maximálně 7,5 Watty, na které je tato MagSafe nabíječka certifikovaná. Měřením jsem ale došel k závěru, že nabíjecí cívka poskytuje o něco vyšší výkon pohybující se lehce nad hranicí 10 Wattů.

20 W využijete jen pro telefony s Androidem, které takto rychlé bezdrátové nabíjení podporují. Pro dobíjení Apple Watch je k dispozici standardních 5 Wattů.

CubeNest S310 03
Pravá část nabíječky patří Apple Watch

V případě, že Apple Watch nabíjíte přes noc, nebude vám 5W výkon nijak vadit, nicméně pokud patříte mezi ty, kdo si hodinkami měří kvalitu spánku, budete jim energii muset doplnit během dne nebo před spaním. Apple Watch Series 5 jsem s CubeNest S310 dobíjel zhruba 100 minut.

Otestoval jsem také nabíjení iPhonu 13 Pro Max se 4352mAh baterií, které ze 2 % do plné kapacity zabralo 4 hodiny a 35 minut, přičemž na 50 % jsem se dostal po 130 minutách a na 70 % po 190 minutách. I když máte na nabíjecí stanici umístěných vícero zařízení, nedochází při jejich dobíjení k zahřívání podložky.

Kompaktnější nabíječky

Značka CubeNest má v nabídce i další nabíjecí stojánky pro ty, kteří nutně nepotřebují doplňovat energii u tří zařízení najednou. Všechny její produkty nesou podobnou designovou linku, ale liší se počtem zařízení, které zvládnou nabíjet. Bezdrátová nabíječka CubeNest S210 rovněž nabízí stojánek s MagSafe pro dobíjení iPhonu, pod kterým najdete druhou cívku pro dobíjení sluchátek nebo libovolného jiného zařízení s podporou standardu Qi. Cena modelu S210 je 1 499 Kč včetně DPH.

CubeNest S310 09
Kromě modelu CubeNest S310 si můžete pořídit i kompaktnější verze s menším počtem nabíjecích ploch

Pro úplné minimalisty přijde vhod nabíječka CubeNest S111, která stejně jako předchozí dva modely disponuje polohovací plochou – tu můžete ve sklopené (nebo libovolné jiné) poloze používat pro MagSafe dobíjení iPhonu, případně ji lze natočit do vodorovné polohy a položit na ni jakýkoliv jiný telefon či sluchátka. Cena za toto příslušenství je 739 Kč včetně DPH.

Závěrečné hodnocení

Bezdrátová nabíjecí stanice CubeNest S310 je praktické příslušenství, které využijete zejména v případě, že používáte vícero produktů od společnosti Apple. Chválím i design nabíječky, díky kterému se bude na pracovním stole skvěle vyjímat. A navíc na ní mohou dobíjet telefon i ti členové domácnosti, kteří nemají iPhone.

CubeNest S310 12

Výrobce to nepřehání ani s cenou. Ta byla stanovena na 1 699 Kč včetně DPH, což je vzhledem k možnostem nabíječky částka zcela adekvátní.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku