Domů » Bleskovky » Realme X3 SuperZoom: 120Hz displej a 60× zoom za příjemný peníz

Realme X3 SuperZoom: 120Hz displej a 60× zoom za příjemný peníz

Značka Realme představila pro evropské zákazníky nový smartphone, který láká na funkce známé z vlajkových modelů, a přitom se vám při pohledu na jeho cenu nezkřiví úsměv. Přivítejte smartphone Realme X3 SuperZoom.

realme x3 superzoom 2

Realme X3 SuperZoom: za málo peněž hodně displeje a fotoaparátů

Představená novinka vypadá jako dobře namíchaný koktejl funkcí, výbavy a i designu. Na první pohled zaujme sympaticky vypadající texturou pod skleněnými zády a obrovským displejem. Ten má v úhlopříčce 6,6“ a rozlišení Full HD+ na poměru stran 20:9. Jedná se o LCD zobrazovač s obnovovací frekvencí 120 Hz, který se pyšní maximálním jasem až 480 nitů. V levém horním rohu tohoto panelu najdeme oválný otvor, který tvoří domov pro duální selfie kameru s rozlišením 32 a 8 Mpx. První snímač slouží k pořizování klasických selfies, druhý je širokoúhlý. Čtečku otisků prstů byste v displeji hledali marně, nachází se v zamykacím tlačítku na pravé straně zařízení.

realme x3 superzoom 1

Hlavní fotoparát je situován do levého horního rohu zad, je tvořen „semaforem“ čtyř čoček poskládaných pod sebe. Vzhledově zaujme horní čočka, která je obdélníková, a dává tušit přítomnost periskopické přibližovací kamerky. Celkem tedy před sebou máme následující sestavu:

  • Hlavní 64Mpx snímač s optikou o světelnosti f/1.8 a elektronickou stabilizací
  • Širokoúhlá kamerka s rozlišením 8Mpx, úhlem záběru 119° a světelností f/2.3
  • 8Mpx periskopická kamerka s 5× optickým a až 60× hybridním zoomem s clonovým číslem f/3.4
  • 2Mpx makro kamerka se světelností f/2.4

Tato sestava nemá být silná pouze v pořizování fotografií, ale i v záznamu videa. Telefon zvládne natáčet video ve 4K, popř. superzpomalené záběry s 960 snímky za vteřinu.

Pod taktovkou loňského vlajkového procesoru

Aby bylo možné celý tento kolotoč utáhnout, nasadilo Realme do útrob telefonu loňský vlajkový čipset Qualcomm Snapdragon 855+. Jistě, nejedná se o aktuálně nejšpičkovější model, stále zde však máme silného a spolehlivého koně, který mohl snížit cenu na velmi příjemnou úroveň. Realme přitom nešetřilo na pamětech, už v základu dostanete 12 GB RAM a 256GB úložiště typu UFS 3.0. Rozšíření paměti není možné, duální slot slouží pouze k osazení dvou nano SIM. Ty pracují pouze v sítích LTE, sítě páté generace podporovány nejsou, stejně tak chybí podpora nejmodernější Wi-Fi 6.

realme x3 superzoom 4

Energii telefonu dodává akumulátor s kapacitou 4 200 mAh a podporou rychlého dobíjení výkonem až 30 Wattů. Telefon se dobíjí skrze USB-C, tento port zároveň slouží i k připojení drátových sluchátek, tradiční jack přítomen není. Chybí také bezdrátové nabíjení a jakákoliv deklarovaná voděodolnost. Telefon běží pod operačním systémem Android 10.

Cena a dostupnost

Realme X3 SuperZoom bude dostupný ve vybraných evropských zemích už od 2. června, nabízen bude v bílé a modré barvě. Předprodej začíná již dnes ve Španělsku a Velké Británii, cena pro Evropu je stanovena na 499 EUR (asi 13 500 korun).

realme x3 superzoom 3

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).