TOPlist

Realme GT Master Edition: vlajkový motor střídají kožená záda s japonským podpisem

Realme GT Master 5

Značka Realme dnes představila dva nové smartphony, které se honosí přídomkem Master Edition. Jejich hlavní kouzlo tkví ve vzhledu, na něm se totiž velkým dílem podílel japonský industriální designér Naoto Fukusawa, který vymyslel netradiční design zad – jsou kožená a svým vzorem připomínají cestovní kufr. Sehnat nicméně půjdou i varianty s běžnějšími skleněnými zády.

Realme GT Master 6

Realme GT Explorer Master Edition

Začněme nejprve vybavenějším modelem, kterým je Realme GT Explorer Master Edition. Přestože jeho jméno naznačuje příbuznost s vlajkovým modelem Realme GT 5G, o jeho „přebalenou“ kopii se nejedná.

Je to poznat nejen na zádech, ale i na samotném displeji. Realme použilo 6,55“ OLED zobrazovač s Full HD+ rozlišením a poměrně výrazným zakřivením na obou delších stranách. Panel pochází od Samsungu, jeho chloubou je obnovovací frekvence 120 Hz, jas až 1100 nitů a plná podpora gamutu DCI-P3.

Realme GT Master 2

Do displeje je zabudována čtečka otisků prstů, v levém horním rohu se pak krčí otvor pro 32Mpx selfie kamerku se světelností f/2.45. Hlavní fotoaparát na zádech je pak založen na třech členech, konkrétně na:

  • hlavním 50Mpx snímači s opticky stabilizovanou optikou o světelnosti f/1.88
  • širokoúhlé kameře s rozlišením 16 Mpx, úhlem záběru 119° a světelností f/2.2
  • makro kameře s rozlišením 2 Mpx a světelností f/2.4

Mozkem Realme GT Explorer Master Edition není překvapivě Snapdragon 888, ale o něco slabší Snapdragon 870. Ten poskytuje vysoký výkon srovnatelný s loňskými vlajkami a nechybí mu ani podpora sítí 5G. Tu si dokonce budete moci užít na dvou SIM, s paměťovými kartami si však telefon nerozumí. Budete muset vzít zavděk buď verzi s 8 GB RAM a 128GB pamětí, nebo s 12 GB RAM a 256GB pamětí.

Energii si telefon bere z 4500mAh akumulátoru, který podporuje ultrarychlé nabíjení výkonem až 65 Wattů. Na bezdrátové nabíjení se bohužel zapomnělo, stejně tak musíte oželet přítomnost sluchátkového konektoru. Spojení s okolím zajišťuje USB-C, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, NFC a mobilní sítě. Telefon rovněž potěší stereo reproduktory, zato oželet musíme jakoukoliv formu zvýšené odolnosti. Operačním systémem je Android 11 s nadstavbou Realme UI 2.0.

Realme GT Master Edition

Druhý představený smartphone se pyšní podobným designem, avšak s lehce odlišnou specifikací. Například displej není zakřivený, ale plochý, přičemž jeho úhlopříčka se smrskla na 6,43“. Jedná se o OLED panel s obnovovací frekvencí 120 Hz a maximálním jasem 1000 nitů. Do displeje je integrována čtečka otisků prstů i 32Mpx selfie kamerka schovávající se za otvorem v levém horním rohu.

Realme GT Master 7

Hlavní fotoparát je částečně shodný s modelem Explorer, pouze došlo k výměně u hlavní kamery, kterou tvoří 64Mpx senzor s optikou s clonovým číslem f/1.8. O optické stabilizaci se výrobce nezmiňuje.

Na pozici čipsetu byl osazen Qualcomm Snapdragon 778G, který doprovází 8 GB RAM. Úložiště si budete moci vybrat v kapacitách 128 nebo 256 GB, přičemž tato hodnota bude konečná; do šuplíku vložíte maximálně dvě nano SIM, naštěstí obě s podporou 5G. Bezdrátovou konektivitu dále doplňuje Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 a NFC, kabelové spojení se světem zajišťuje USB-C. S ním se telefon zároveň i nabíjí, a to až výkonem 65 Wattů. Akumulátor má v případě tohoto telefonu kapacitu 4300 mAh.

Ceny a dostupnost

Realme GT Master Explorer Edition bude dostupný v šedé a meruňkové barvě, za variantu 8/128 GB dáte 2 799 CNY (asi 9 400 korun bez DPH), na verzi 12/256 GB musíte našetřit 3 099 CNY (asi 10 500 korun bez DPH).

Realme GT Master 1

Realme GT Master Edition půjde do prodeje v béžové (kůže), bílé a gradientní barvě (sklo). Za variantu 8/128 GB zájemci zaplatí 2 399 CNY (asi 8 100 korun bez DPH), verze 8/256 GB přijde na 2 599 CNY (asi 8 800 korun bez DPH).

Oba telefony půjdou do prodeje nejprve v Číně, kde bude prodej odstartován příští týden 30. července.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku