Realme chystá smartphone s poddisplejovou selfie kamerou

Realme prototype under display c

Jak vyřešit umístění selfie kamery v chytrých telefonech, je stále otevřená otázka. Zatímco většina výrobců se spokojila s kompromisem v podobě výřezu, některé firmy na to jdou trochu jinak. Pokusy s vysouvací kamerou od Xiaomi se sice masivněji neprosadily, zato selfie fotoaparát pod displejem by budoucnost mít mohl.

Nejdále je v tomto ohledu čínský výrobce ZTE, který u modelu Axon 30 takřka eliminoval všechny neduhy fotoaparátu umístěného pod displejem. Vstřícně se na toto řešení tváří také Samsung, který s ním experimentuje u svého ohebného smartphonu Galaxy Z Fold 3. V obou případech ale platí, že poddisplejová selfie kamera je pro běžného uživatele luxusní funkce.

Čerstvý vítr by nicméně mohl přinést výrobce Realme, který podle informací serveru The Mobile Hunt plánuje výrobu chytrého telefonu s poddisplejovou selfie kamerou už v příštím roce. Spekulace stojí na základě podaného patentu Realme, který ukazuje smartphone, u něhož celou přední stranu zabírá pouze displej.

Z přiložených kreseb k patentu lze také vyčíst umístění kolébky hlasitosti na levé straně, vypínacího tlačítka na pravé straně a USB-C portu na spodní hraně v doprovodu šuplíku pro SIM kartu. Podpora pro stále populární 3,5mm audio konektor bohužel chybí. Zadní straně ještě dominuje modul trojitého fotoaparátu.

Realme už dříve dokázalo, že umí bořit hranice

Plány pro smartphone s poddisplejovou selfie kamerou nepřímo potvrdil v září vedoucí marketingu Realme Xu Qi na sociální síti Weibo. V příspěvku sdílel snímek telefonu, který nemá žádný výřez, a v komentáři neopomněl zmínit, že vysouvací mechanismus taktéž není na pořadu dne. Vzhledem k tomu, že Realme už několikrát dokázalo přinést dříve prémiové technologie do nižší střední třídy, nedivili bychom se, kdyby se jim podobný kousek povedl i v případě poddisplejové selfie kamery.

Autor článku blank
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku