Domů » Bleskovky » Reality Editor: Mobilní aplikace, která propojí chytrou domácnost s rozšířenou realitou

Reality Editor: Mobilní aplikace, která propojí chytrou domácnost s rozšířenou realitou

Letos jsme na řadě technologických konferencí často slýchali o internetu věcí, který čeká zářná budoucnost. Chytré se snaží být všechno a je jedno, zda se jedná o žárovku, odpadkový koš či toaletní mísu a moc dobře si toho sou vědomi i samotní výrobci.

Závratnou rychlostí se blížíme době, kdy chytré bude naprosto vše v našem okolí. Tím však vyvstává otázka, jak všechna tato zařízení propojit a udělit jim funkcionalitu, která nám usnadní každodenní situace. S velice zajímavou myšlenkou přišel výzkumný tým z MIT, který vyvinul aplikaci s názvem Reality Editor. Software je určený pro mobilní zařízení využívající hlavní fotoaparát k zobrazení rozšířené reality.

Namířením na objekt se speciálním kódem se zobrazí nabídka možností s ovládacími prvky. Řekněme, že byste chtěli například změnit nastavení teploty ve vaší ložnici a nechce se vám už vstávat z postele. V praxi bude stačit vzít do ruky smartphone, namířit s ním na termostat a upravit teplotu. Ještě zajímavěji se jeví vzájemné propojování jednotlivých zařízení a vytváření individuálních souvislostí.

Pohledem na televizor a jeho virtuálním propojením s klimatizací či osvětlením lze nadefinovat soubory funkcí a reakci na jednotlivé úkony. Míra přizpůsobení v podstatě závisí pouze na fantazii a počtu chytrých spotřebičů. Tvůrci aplikace zároveň dodávají, že velké naděje vkládají do automobilů, jejichž elektroinstalace je stále pokročilejší a dovolí naprogramování velice zajímavých kombinací. Pro lepší ilustraci doporučujeme shlédnout přiložené video, při jehož natáčení nebyly použity žádné digitální úpravy.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments