Domů » Bleskovky » Raspberry Pi 3 přichází v nové revizi. Je výkonnější a umí se napájet z ethernetu

Raspberry Pi 3 přichází v nové revizi. Je výkonnější a umí se napájet z ethernetu

K příležitost oslav včerejšího mezinárodního dne „Pí“ připravila organizace Raspberry Pi Foundation novou generaci svého stejnojmenného mikropočítače. Nejnovější generace se jmenuje Raspberry Pi 3 Model B+ a oproti svému předchůdci přináší několik vylepšení, která kutilové ocení.

Nová „malina“ dostává stejný procesor od Broadcommu, oproti 1,2 GHz však jeho čtyři jádra běží v taktu 1,4 GHz. Model B+ také zrychluje bezdrátovou konektivitu, nová duální Wi-Fi umí pracovat ve frekvencích 2,4 a 5 GHz, Bluetooth povýšilo na verzi 4.2. Polepšil si i standardní ethernetový port, který je nově gigabitový.

Raspberry Pi 3 Model B+: meet the makers

Poslední novinkou je funkce Power over Ethernet (PoE), díky které je možné nové Raspberry napájet přímo ethernetovým portem bez nutnosti připojovat tento mikropočítač do elektrické sítě. Pro tyto účely bude později k dispozici vlastní PoE HAT, který zvládne z etnernetového portu „vytáhnout“ potřebných 5 V pro napájení zařízení.

Raspberry Pi 3 Model B+ si ponechává stejnou velikost jako jeho předchůdci, zachována je i cena, která je stanovena na 35 USD (asi 720 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).