Domů » Bleskovky » Raketový nástup nového iOS 12 se prozatím nekoná

Raketový nástup nového iOS 12 se prozatím nekoná

Nástup iOS 12 nebyl tak zdařilý, jako tomu bylo v minulých letech u předchozích verzí. Těžké odhadnout, co mohlo být příčinou: zda čekání na iOS 12.1, které má přinést opravu chyb a slíbené nové funkce, anebo prostý fakt, že je v oběhu nesrovnatelně více jablečných zařízení.

V porovnání s ostatními verzemi vychází, že procentuální zastoupení aktuální iterace je pouhých 20,7 %, což je o několik řádů méně než 63 %, jež dosáhlo iOS 7 k desátému dni od vypuštění mezi uživatele.

Graf z dílny analytické společnosti Mixpanel znázorňující adaptaci nových iterací mobilního operačního systému iOS v závislosti na čase

Důvodem relativního nezájmu může být právě očekávaná podpora skupinového FaceTime a dualsim až u desetinkové verze 12.1. Vysoké procento v případě iOS 7 vidí analytická společnost Mixpanel především v tehdejším zlomkovém počtu zařízení ve srovnáním s dneškem.

Matěj Valošek

Zarytý fanoušek sci-fi, starého i nového, seriálového i filmového, knižního či hraného. Ve zbytku času holduje asijské kuchyni a snaží se vzdělávat v korejštině.
Subscribe
Upozornit na
guest
20 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments