Domů » Bleskovky » Architecture of Radio: Originální aplikace, která vám ukáže neviditelné rádiové signály ve vašem okolí

Architecture of Radio: Originální aplikace, která vám ukáže neviditelné rádiové signály ve vašem okolí

V dnešním moderním světě okolo nás „létá“ obrovské množství elektromagnetických vln, ať jdeme kamkoliv. Dalo by se říci, že plaveme v elektromagnetickém oceánu, který však, vzhledem k omezení lidského oka, nemáme možnost vidět.

 

Pro operační systém iOS však existuje aplikace, která vám nabídne ochutnávku, jakési okénko, jak to okolo nás vypadá. Jmenuje se Architecture of Radio a ukáže vám vlny šířící se z routeru, vysílačů ve městě a můžete s ní zahlédnout i satelit vysoko na nebi.

 

Jedná se však o uměleckou představu, váš telefon elektromagnetické vlnění neměří doopravdy. Údaje jsou posbírané z dostupných databází a vše, co skrze aplikaci uvidíte, jsou pouze odhady spočítané na základě vaší polohy.

 

Aplikace vyšla jako součást výstavy holandského designera Richarda Vijgena v Centru umění a médií v německém Karlsruhe. Podle vysvětlení samotného Vijgena vznikl projekt za účelem přetočení naší denní zkušenosti. Namísto viditelného technologického prostředí odhaluje to neviditelné, v rámci kterého každodenně komunikujeme skrze naše přístroje. Aplikaci ve verzi pro iOS si můžete stáhnout z App Store, cena je 2,99 eur (cca 80 Kč). Verze pro Android by měla vyjít na začátku příštího roku.

Odkaz na App Store

Architecture of Radio na videu

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments