Domů » Bleskovky » Řada Moto G6 předčasně odhalena. Alza ji vystavila před oficiální premiérou

Řada Moto G6 předčasně odhalena. Alza ji vystavila před oficiální premiérou

Premiéra smartphonů Moto G6, G6 Play a G6 Plus je na spadnutí. Oficiální premiéra zřejmě proběhne už příští týden, již dnes si však jejich produktové karty můžete prohlédnout na eshopu Alza.cz.

Moto G6

Základní model disponuje širokoúhlým 5,7″ displejem s Full HD+ rozlišením, a i když oproti minulé generaci dojde k redukci okolních rámečků, půdorysná stopa telefonu poměrně výrazně naroste na 154,5 × 72,2 × 8,3 mm. Čtečka otisků prstů zůstává integrována do spodního rámečku, tělo telefonu je ve všech směrech zaoblené, takže se bude dobře držet a nebude v kapse řezat do kalhot.

Moto G6 si bere sílu z čipsetu Qualcomm Snapdragon 450 spárovaného se 3 nebo 4 GB RAM, vnitřní úložiště bude nabízeno v kapacitách 32 nebo 64 GB s možností dalšího rozšíření paměťovou kartou. V kruhovém fotomodulu na zádech se ukrývají dvě čočky fotoaparátů s rozlišením 12 a 5 Mpx, pro pořizování selfies pak poslouží 16Mpx kamerka.

V útrobách telefonu dále najdeme 3 000mAh baterii s podporou rychlého dobíjení a jeden nebo dva sloty na paměťovou kartu (podle varianty). Operačním systémem je Android 8.0 Oreo.

Moto G6 Play

Druhý chystaný model má dostává stejný design a prakticky navlas stejné rozměry, liší se pouze výbavou. Rozlišení klesá z FullHD+ na HD+, na pozici čipsetu je osazen slabší Snapdragon 430. Telefon bude nabízen ve dvou paměťových variantách – 2 + 16 GB a 3 + 32 GB.

V kruhovém fotomodulu zabydlela pouze jedna čočka fotoaparátu s rozlišením 12 Mpx, selfie kamerka má rozlišení 5 Mpx. Zvláštností je umístění čtečky otisků prstů, na místo pozice pod displejem bude odemykání zajišťovat kruhové logo Motorola na zadní straně. Telefon také potěší 4 000mAh baterií se schopností rychlého dobíjení a možností vybrat si verzi s jedním či dvěma sloty na SIM kartu. Na telefonu rovněž běží Android 8.0 Oreo.

Moto G6 Plus

Poslední a zároveň nejvybavenější model dostává větší 5,93″ displej s FullHD+ rozlišením. Design zůstává poplatný základnímu modelu, takže nás čeká čtečka otisků prstů pod displejem a duální fotoaparát na zadní straně. Jeho rozlišení je 12 + 5 Mpx, pro selfies je připravena 16Mpx kamerka.

V útrobách Moto G6 Plus tiká čipset Qualcomm Snapdragon 630 a opět bude na výběr ze dvou paměťových variant, tentokráte 4 + 32 nebo 6 + 64 GB. Telefon bere energii z 3 200mAh baterie, opět nechybí chybět podpora rychlého nabíjení. I v tomto případě bude telefon na výběr ve variantě na jednu či dvě SIM a bude jej pohánět Android 8.0 Oreo.

Cena a dostupnost

Všechny tři modely mají na na svých displejích zobrazené datum 3. dubna, což je patrně datum oficiální premiéry, na které bude odhalena dostupnost a ceny. Ty zatím Alza.cz neuvádí, z jiných zdrojů však víme, že základní Moto G6 má přijít na 249 USD (asi 5 100 korun bez DPH) a model Play má stát 199 USD (asi 4 100 korun bez DPH), cenu G6 Plus zatím neznáme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Alza si ale chystá modely do katalogu, aniž by věděla, jestli je bude mít v nabídce. Například Pixel C tam byl měsíce a nikdy nedošlo k prodeji. Takže spíš odhaduji, že tým Alzy zachytil spekulace a začal vytvářet produktové stránky.

    • Asi tak, u spousty výrobků jim svítí jen „Těšíme se“ už týdny a měsíce, ale nenaskladní ve výsledku ani kus. Alza by se raději měla zamyslet nad tím, zda výrobky skutečně nabídne a ne se snažit je jako první pouze „ukázat“.

    • Pixel C obcas nasklasnili, az me prekvapilo, ze ho za tu cenu nekdo koupil.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).