Domů » Bleskovky » Řada Huawei P30 dostane Android Q. Výrobce to potvrdil na Twitteru

Řada Huawei P30 dostane Android Q. Výrobce to potvrdil na Twitteru

Společnost Huawei nedávno představila nové uživatelské prostředí EMUI 10 na bázi Androidu Q. Součástí oznámení byla také informace, že beta EMUI 10 dorazí i na zařízení z modelové řady P30, a to konkrétně 8. září. Nový tweet od britského zastoupení Huawei nyní oficiálně potvrdil, že kromě EMUI 10 se majitelé těchto zařízení dočkají také aktualizace na Android Q.

huawei p30 pro emui 10 beta

Součástí příspěvku byl také obrázek, na kterém si můžeme vidět Huawei P30 Pro s nainstalovanou beta verzí EMUI 10 a Androidem Q. Je tak velmi pravděpodobné, že čínský výrobce aktualizaci uvolní krátce pro oficiálním vydání nové verze zeleného operačního systému.

 

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
_qam_
Uživatel
_qam_

To je překvapení!

xzeit
Uživatel
xzeit

Dobrá ironie.?

_qam_
Uživatel
_qam_

Tak potvrzovat to, že pár měsíců starý telefon dostane nový android mi přijde naprosto zbytečné. To považuji za samozřejmost.
Ještě bych pochopil informaci, že nový android dostane 20ková řada. Ale tam je to taky samozřejmost.

xzeit
Uživatel
xzeit

Jak píšeš.

aligátor
Anonym
aligátor

_qam_: ta samozřejmost u řady 20 není :D je velmi pravděpodobné že např. p20pro už Qčko nedostane, což je celkem smutné.

Vindis
Anonym
Vindis

aligátor: Kde bereš tu jistotu, že nebude? Většina zdrojů píše, že P20 Qčko dostane. Tady jde jen o to, kdy to bude. Řada P20 se může přesunout do druhé fáze, proto v novém seznamu nefiguruje, protože jsou to modely v první fázi. V takovém případě P20 dostane Android Q nikoli v září, ale třeba po novém roce.

Vindis
Anonym
Vindis

Poněkud matoucí článek. U Huawei je odjakživa zavedené pravidlo, že verze EMUI koresponduje s verzi Androidu. Takže když je nějakou dobu jasné, že řada Huawei P30 dostane EMUI 10, tak to také automaticky znamená, že dostane i Android Q (10). EMUI 10 nikde a nikdy nebude pod Androidem P.

Ondrys
Anonym
Ondrys

Huawei je dnes mrtvá značka pro fandy.

Martin Makeš
Uživatel
Martin Makeš

Ondrys příští mobil si koupim one plus 8.pockam až vyjde :)

Tedy
Uživatel
Tedy

Z ceho usuzujes ze je znacka mrtva? jake dalsi plky tady budes cpat???
Ano situace okolo huawei je nejista, sice dostali dalsi 3 mesice ale co bude pak nikdo nevi….Harmony OS muze nahradit Android ovsem ohledne hw to bude problem…hisilicony si sice delaji sami ale licence ARM je take problem