Domů » Bleskovky » Řada Huawei P30 dostane Android Q. Výrobce to potvrdil na Twitteru

Řada Huawei P30 dostane Android Q. Výrobce to potvrdil na Twitteru

Společnost Huawei nedávno představila nové uživatelské prostředí EMUI 10 na bázi Androidu Q. Součástí oznámení byla také informace, že beta EMUI 10 dorazí i na zařízení z modelové řady P30, a to konkrétně 8. září. Nový tweet od britského zastoupení Huawei nyní oficiálně potvrdil, že kromě EMUI 10 se majitelé těchto zařízení dočkají také aktualizace na Android Q.

huawei p30 pro emui 10 beta

Součástí příspěvku byl také obrázek, na kterém si můžeme vidět Huawei P30 Pro s nainstalovanou beta verzí EMUI 10 a Androidem Q. Je tak velmi pravděpodobné, že čínský výrobce aktualizaci uvolní krátce pro oficiálním vydání nové verze zeleného operačního systému.

 

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

10 komentářů

 1. To je překvapení!

  • Dobrá ironie.?

   • Tak potvrzovat to, že pár měsíců starý telefon dostane nový android mi přijde naprosto zbytečné. To považuji za samozřejmost.
    Ještě bych pochopil informaci, že nový android dostane 20ková řada. Ale tam je to taky samozřejmost.

   • Jak píšeš.

   • _qam_: ta samozřejmost u řady 20 není :D je velmi pravděpodobné že např. p20pro už Qčko nedostane, což je celkem smutné.

   • aligátor: Kde bereš tu jistotu, že nebude? Většina zdrojů píše, že P20 Qčko dostane. Tady jde jen o to, kdy to bude. Řada P20 se může přesunout do druhé fáze, proto v novém seznamu nefiguruje, protože jsou to modely v první fázi. V takovém případě P20 dostane Android Q nikoli v září, ale třeba po novém roce.

 2. Poněkud matoucí článek. U Huawei je odjakživa zavedené pravidlo, že verze EMUI koresponduje s verzi Androidu. Takže když je nějakou dobu jasné, že řada Huawei P30 dostane EMUI 10, tak to také automaticky znamená, že dostane i Android Q (10). EMUI 10 nikde a nikdy nebude pod Androidem P.

 3. Huawei je dnes mrtvá značka pro fandy.

  • Ondrys příští mobil si koupim one plus 8.pockam až vyjde :)

  • Z ceho usuzujes ze je znacka mrtva? jake dalsi plky tady budes cpat???
   Ano situace okolo huawei je nejista, sice dostali dalsi 3 mesice ale co bude pak nikdo nevi….Harmony OS muze nahradit Android ovsem ohledne hw to bude problem…hisilicony si sice delaji sami ale licence ARM je take problem

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).