Domů » Bleskovky » Řada Galaxy S20 se neprodává tak dobře jako loňské modely. Samsung ale není jediný

Řada Galaxy S20 se neprodává tak dobře jako loňské modely. Samsung ale není jediný

Onemocnění Covid-19 zasáhlo celou planetou a velký dopad logicky pocítí i odvětví smartphonů a technologií. Pokles prodejů se již v tento moment týká všech výrobců a to zejména kvůli snížené poptávce v Číně a Americe, kde je nakažených nejvíce.

Galaxy S20 series
Řada Samsung Galaxy S20 (zdroj: Samsung)

Samsung, největší výrobce smartphonů na světě, nedávno přišel na trh s novou řadou Galaxy S20, která má být výkladní skříní Androidu. Jenže letos není poptávka tak velká, jak Samsung očekával. Podle analýzy z Jižní Koreji se totiž prodeje řady Galaxy S20 pohybují jen na zhruba 60 % toho, co se Samsungu podařilo minulý rok s Galaxy S10.

Tip: Samsung Galaxy S20 recenze: nejlepší z nejmenších

To jsou nelichotivé výsledky, které se navíc ještě mohou zhoršit. Přesnější čísla budou známa na konci čtvrtletí, kdy firmy zveřejňují své výsledky. Za situaci může s největší pravděpodobností šíření pandemie, ale je také možné, že nová řada v očích uživatelů nenabízí dostatečně výrazná vylepšení, která by uživatele přiměla ke koupi. A v neprospěch může hrát i vyšší cena – lidé v této době zkrátka nechtějí tolik utrácet.

📱Samsung Galaxy S20 Ultra je technologická bestie (recenze CZ)

Samsung ale rozhodně není jediný. Počty prodaných telefonů se za posledních snížily v průměru o 38 %. Očekává se, že jihokorejský gigant pocítí snížení poptávky i po displejích, vybavení domácnosti a dalších odvětví svého portfolia. Naopak výroby procesorů a dalších polovodičů by se tato krize dotknout neměla.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
Subscribe
Upozornit na
guest
24 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments