Quick Charge 2.0: Rychlé nabíjení a další novinky od Qualcommu

Výrobci chytrých telefonů se neustále ženou za vyšším výkonem, jemnějším displejem či větším počtem megapixelů, zapomíná se však na poměrně důležitý faktor, kterým je výdrž baterie. Zatímco klasické nedotykové mobily nám kdysi vydržely několik dní v provozu, u dnešních chytrých telefonů je občas problém, aby přežily v provozu jeden celý den. Řešením je samozřejmě větší kapacita baterie, Qualcomm na to však jde opačnou cestou a představil mikročip Quick Charge 2.0, který urychlí nabíjení zařízení až o 75 %. Ukázka v praxi proběhla na tabletu, kterému obvykle nabití trvá okolo 7 hodin. Výsledek byl velmi působivý, jelikož to samé zařízení bylo plně nabito během necelých 3 hodin.

Tento čip bude integrován v procesoru Qualcomm Snapdragon 800, k dispozici však bude samostatně, díky čemuž bude moct být instalován i do jiných zařízení. Další zajímavou funkcionalitou, kterou americká společnost představila, je Snapdragon Voice Activation. Každé zařízení se Snapdragonem 800 může být probuzeno pouze vyslovením dříve nastaveného hlasového pokynu, aniž by bylo potřeba se ho dotýkat. Funkce navíc i přes svůj nepřetržitý běh téměř nevybíjí baterii. Lídr v oblasti mobilních čipsetů opět ukazuje, kdo je tu pánem a zejména první jmenovaná funkce by pro spoustu uživatelů mohla být velmi užitečnou, ačkoliv větší výdrž baterie pořád nenahradí.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku