Domů » Bleskovky » Qualcomm Toq: Chytré hodinky s dlouhou výdrží a Mirasol displejem

Qualcomm Toq: Chytré hodinky s dlouhou výdrží a Mirasol displejem

Je tomu pouze pár hodin co Samsung s velkou pompou představil své hodinky Galaxy Gear a už jsme se dočkali konkurenční odpovědi od společnosti Qualcomm. Ta v tichosti oznámila své vlastní řešení chytrých hodinek nesoucí název Toq. Na první pohled zaujmou svým jednoduchým a čistým designem bez jakéhokoliv tlačítka. Veškeré ovládání bude obsluhovat kapacitní displej založený na technologii Mirasol. Ten kombinuje výhody klasických LCD a E-Ink panelů, které můžeme najít například v elekronických čtečkách knih.

 

Díky tomu se mohou budoucí uživatelé těšit na vynikající čitelnost na přímém slunečním světle a nesrovnatelně delší výdrž, než kterou nabízí Samsung Galaxy Gear. Při příležitosti loňského kongresu WMC jsme měli možnost si vyzkoušet technologické demo s tímto druhem panelu, který nás mile překvapil svou rychlostí odezvy a barevným podáním. Aby při běžném nošení nedocházelo k nechtěným dotekům, Qualcomm na pásek hodinek umístil dotykový senzor, který slouží k uzamknutí displeje.

   

Podle tiskových materiálů vydrží hodinky Toq několik dnů na jedno nabití. Dokonce díky minimálním energetickým nárokům technologie Mirasol, není třeba žádné tlačítko pro vypínání displeje. Hodinky jsou kompatibilní se všemi mobilními zařízeními s operačním systémem Android od verze 4.0.3. Qualcomm Toq nabídnout možnost rychlé kontroly zmeškaných událostí či notifikací a doinstalování dalších aplikací. 

Výrobce velice zajímavým způsobem vyřešil samotné nabíjení celého zařízení, které probíhá bezdrátově za pomoci vlastní technologie Qualcommu (WiPower LE). Hodinky lze předobjednat již nyní, přičemž do volného prodeje se dostanou v průběhu letošního října za částku 300 USD (zhruba 6 000 Kč bez daně). Na pultech obchodů se časem objeví varianta s označením Premium Audio Edition, která kromě samotných hodinek nabídne bezdrátová sluchátka sloužící k přehrávání hudby a jako headset.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

6 komentářů

 1. detasek (neregistrovaný)

  Ještě přidat fitness edici včetně sluchátek a beru :-)

 2. Johny (neregistrovaný)

  Přesně tak, ty možnosti fitness. A třeba i navázání na aplikace v telefonu tam chybí. Ač teď to v některých asi teď zabublá, tohohle je zřejmě schopen v budoucnu jen Apple, takto široce kompatibilního zařízení, na které by mohli všichni vývojáři pod jedním OS vyvíjet.

  • Zitto (neregistrovaný)

   U hodinek samsungu byla vidět aplikace runkeeper už při představení…

  • Johny (neregistrovaný)

   Ano, předinstalovaná aplikace tam může být od runkeeperu a od kohokoliv, koho si Samsung uplatí, jenže furt je to zařízení které neni optimalizované. Pokud vyrobí někdo jiný hodinky, ty jako vývojář budeš muset všechno předělat zas na ně a ROZHODNĚ teda nebudeš moci počítat s tím, že ve své Android aplikaci otevřeš rozšíření pro použítí s hodinkami. Protože nevíš, které uživatel bude se svým zařízením používat. To u Apple odpadá, protože zde bude zařízení jen jedno pro jeden systém. V tom je ten rozdíl.

  • Johny (neregistrovaný)

   Teď jsem to trochu poplet, samozřejmě se bavím o Qualcomm hodinkách, tak koho Qualcomm uplatí. Ale rozhodně nemůžeš počítat s tím, že jsou kompatibilní a mají stejné prostředí a ovládání jako Samsung nebo Sony hodinky. Takže tenhle RUNKEEPER nebude stejný pro zbylá zařízení.

 3. Líbí se mi víc než ty Samsungácký, ale 6 táců bych za to nedal,za hodinky max do 3tis.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).