Qualcomm Snapdragon 810 bude přenášet data rychlostí 7 gigabitů za vteřinu

Qualcomm dokončil akvizici společnosti Wilocity, která je členem aliance pro vývoj vysokorychlostních bezdrátových sítí na frekvenci 60 GHz, založených na standardu IEEE 802.11ab. Tato technologie je známá pod názvem WiGig, nabízí teoretickou rychlost přenosu dat až 7 gigabitů za vteřinu na vzdálenost cca 10 metrů a zároveň je velice energeticky účinná.

  

Příští čip od Qualcommu, Snapdragon 810, by měl mít technologii WiGig integrovánu, společně s tradiční Wi-Fi na frekvencích 2,4 a 5 GHz. Její použití je ale vhodné pouze na krátké vzdálenosti, neboť frekvence WiGig velmi špatně prochází skrze stěny. Díky vysoké přenosové rychlosti se hodí například pro přímé streamování videa o vysokém rozlišení. První zařízení s novým Snapdragonem 810 by se měla objevit v první polovině příštího roku.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku