Domů » Bleskovky » Qualcomm Snapdragon 810 bude přenášet data rychlostí 7 gigabitů za vteřinu

Qualcomm Snapdragon 810 bude přenášet data rychlostí 7 gigabitů za vteřinu

Qualcomm dokončil akvizici společnosti Wilocity, která je členem aliance pro vývoj vysokorychlostních bezdrátových sítí na frekvenci 60 GHz, založených na standardu IEEE 802.11ab. Tato technologie je známá pod názvem WiGig, nabízí teoretickou rychlost přenosu dat až 7 gigabitů za vteřinu na vzdálenost cca 10 metrů a zároveň je velice energeticky účinná.

  

Příští čip od Qualcommu, Snapdragon 810, by měl mít technologii WiGig integrovánu, společně s tradiční Wi-Fi na frekvencích 2,4 a 5 GHz. Její použití je ale vhodné pouze na krátké vzdálenosti, neboť frekvence WiGig velmi špatně prochází skrze stěny. Díky vysoké přenosové rychlosti se hodí například pro přímé streamování videa o vysokém rozlišení. První zařízení s novým Snapdragonem 810 by se měla objevit v první polovině příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).