Qualcomm Snapdragon 700 přináší umělou inteligenci do vyšší střední třídy

Společnost MediaTek na veletrhu MWC odhalila čipset Helio P60, který má do vyšší střední třídy telefonů přinést hardwarovou podporu umělé inteligence. Tímto čipem chce čínský výrobce zaplnit díru na trhu, ovšem konkurovat mu v tom bude Qualcomm; ten totiž dnes odhalil novou rodinu čipsetů Snapdragon 700.

Podle číslování je patrné, že čipsety Snapdragon 700 budou spadat mezi nejvýkonnější „osmičkové“ Snapdragony do vlajkových modelů a „šestkové“ Snapdragony pro střední třídu. Podle výrobce nabídnou spoustu funkcí z nejvýkonnějších čipsetů, a to v cenově dostupnějších zařízeních. Qualcomm zatím neodhalil jednotlivé modely ani jejich specifikace, musíme se tak spokojit s informací, že budou nabity veškerými moderními součástmi – mají např. obsahovat procesorová jádra Kryo, grafické čipy Adreno, obrazové procesory Spectra ISP, apod.

Ve výsledku tak se máme dočkat zhruba o třetinu vyššího výkonu a lepší efektivity než u Snapdragonu 660. Chybět nebude ani podpora rychlého nabíjení Quick Charge 4+, ultrarychlého LTE nebo Bluetooth 5. Řada Snapdragon 700 bude podporovat technologii Qualcomm Artifical Intelligence Engine pro vylepšení výkonu zařízení, schopností fotoaparátu a dalších funkcí s využitím umělé inteligence; v této oblasti má být až dvakrát výkonnější než Snapdragon 660.

První komerční vzorky čipsetů Snapdragon 700 by měly dorazit k zákazníkům v prvním pololetí letošního roku.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku