Domů » Bleskovky » Qualcomm Quick Charge 3+ přináší rychlé nabíjení i pro levnější telefony

Qualcomm Quick Charge 3+ přináší rychlé nabíjení i pro levnější telefony

Společnost Qualcomm včera představila nový nabíjecí standard Quick Charge 3+, a to i přesto, že již nějakou dobu je tu s námi Quick Charge 4+. V případě čerstvé novinky se Qualcomm rozhodl dodat rychlé nabíjení i pro své levnější čipsety, a tím i levnější telefony.

quick charge

Quick Charge 3+: extra síla pro klasické USB-A

Technologie Quick Charge 3+ má nabídnout stejné rychlosti nabíjení jako Quick Charge 4+, Qualcomm slibuje dobití běžného smartphonu na 50 procent na pouhých 15 minut, a to při teplotě až o 9°C nižší než v případě minulé generace. Novinkou je, že těchto vymožeností si budou moci dopřát smartphony poháněné čipstety Snapdragon 765 a 765G, a co je důležitější – tato technologie pracuje i s adaptéry s USB-A zdířkou.

qualcomm

Díky tomu mohou výrobci ušetřit náklady, na druhou stranu se však jedná o nepříjemný krok, který by mohl ještě více zbrzdit adopci modernějšího USB-C. Vůbec prvním smartphonem, který Quick Charge 3+ podporuje, je čerstvě představené Xiaomi Mi 10 Lite Zoom, o něm však zatím nevíme, zda se do české republiky vůbec podívá. Dá se však počítat s tím, že se v budoucnu dočkají smartphony od dalších výrobců (pokud nebudou používat vlastní nabíjecí „standard“).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).