Qualcomm prozradil, kdy představí Snapdragon 8 Gen 2. Bude to dříve než obvykle

Snapdragon 8 Gen 1

Je už tradicí, že Qualcomm na začátku prosince pořádá na Havaji výroční setkání, na němž představuje nové technologie pro nadcházející rok. Nejinak tomu bude i letos, i když Qualcomm překvapivě zvolil dřívější termín. Podle oficiální pozvánky se letošní Snapdragon Summit odehraje mezi 15. a 17. listopadem.

snapdragon

Proč Qualcomm akci o dva týdny oproti tradičnějšímu termínu uspíší? Spekuluje se, že si americká firma chce co nejrychleji odbýt premiéru chystaného vlajkového čipsetu Snapdragon 8 Gen 2 a zajistit si tak jeho nasazení do koncových zařízení, aby bylo možné zahájit jejich prodej ještě před nadcházejícím čínským Novým rokem.

Snapdragon 8 Gen 2 bude nepochybně hlavní hvězdou celé akce. Mluví se o tom, že nabídne netradiční složení procesorové jednotky 1+2+2+3. Kromě toho očekáváme nasazení nové grafiky Arm Immortalis-G715 s hardwarovou akcelerací ray tracingu. Snapdragon 8 Gen 2 najdeme ve spoustě vlajkových smartphonů pro příští rok, mimo jiné i v řadě Galaxy S23 od Samsungu, která údajně zcela upustí od vlastních Exynosů.

Očekáváme, že kromě vlajkového Snapdragonu představí Qualcomm i další technologie, například nové čipsety pro slabší telefony, přenosné počítače nebo AR/VR soupravy. Nové čipy do hodinek vyhlížet nemusíme, neboť ty Američané představili už dnes.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku