Domů » Bleskovky » Qualcomm dává zpátečku a bere zpět nedávnou kritiku 64bitových procesorů

Qualcomm dává zpátečku a bere zpět nedávnou kritiku 64bitových procesorů

Minulý týden vedoucí marketingu společnosti Qualcomm poměrně troufale prohlásil, že 64bitový procesor A7 není nic víc než marketingový trik. Jeho vyjádření obletělo internet a potěšilo řadu odpůrců firmy Apple. Vypadá to však, že se Qualcomm rozhodl své vyjádření vzít zpět a trochu ubrat.

Nové doplnění zveřejnil britských server TechRadar: „Komentáře, které řekl Anand Chandrasekher, vedoucí marketingu, o 64bitových procesorech, nebyly přesné. Softwarový a hardwarový ekosystém mobilních zařízení již směřuje k 64bitovým instrukcím. Evoluce přinese schopnosti a uživatelskou zkušenost ze stolních počítačů na mobilní zařízení, stejně tak umožní nové kategorie zařízení.“

 

Kolují dvě teorie, které vysvětlují takový obrat v tvrzení. První říká, že Qualcomm zrychlil vývoj 64bitových čipů a tak nechce, aby si lidé mysleli, že se jedná o nepotřebnou technologii. Druhý to bere z pohledu vztahu se společností Apple. Ta je důležitým zákazníkem, jelikož iOS zařízení využívají modemy právě od Qualcommu. Možná si tak nechce rozházet důležité vztahy jednoho z obchodních partnerů.

David Podzimek

6 komentářů

 1. ejdy (neregistrovaný)

  haha :D tu.ci

 2. dalsia trapna firma pozastavajuca z ludi ktorych jedinou zalubou je zarabat….raz povedia to raz tamto…kam vitr tam plast…je to smutne este ze mame apple hehe ;)

  • Tom (neregistrovaný)

   Nechcem ti brat iluzie, ale cielom kazdej firmy je zarabat, vratane Applu, ceny nema nasadene tak vysoko iba preto aby mali zakaznici dobry pocit z luxusu.

   Zaroven je Apple krasny priklad firmy ktora meni svoje tvrdenia ako ziadna ina. Este nedavno bola idealna uhlopriecka podla nejakej jablcnej studie 3.5. A ejhle, uz nejaky ten cas je tu iPhone so 4“

   uhloprickou. Takisto pracovat na tablete s mensim displajom nez 10 bolo udajne velmi neergonomicke. A hned nato vydali ipad mini. O plastovom a lacnejsom iphone ani nehovorim. Hehe:)

 3. honzinina (neregistrovaný)

  Co je to za pi…ny!

  64bitový procesor v 5Sce vyrobil SAMSUNG,né Qualcomm!

 4. Jeho vyjádření obletělo internet a potěšilo řadu odpůrců firmy Apple… Též mám kolem sebe několik takových případů :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).