Domů » Bleskovky » Qualcomm chce dostat čtečku otisků prstů pod ohebné displeje

Qualcomm chce dostat čtečku otisků prstů pod ohebné displeje

Budoucnost v podobě ohebných zobrazovačů a čteček otisků prstů pod displeji je tady, Qualcomm chce nyní obě technologie skloubit do jedné. Z tohoto důvodu začal spolupracovat s největším výrobcem LCD a OLED panelů, společností BOE.

boe display
Qualcomm chce dostat čtečku otisků prstů pod ohebné displeje

Cílem oznámeného partnerství je vyrobit ohebný OLED panel, který v sobě bude mít ultrazvukovou čtečku otisků prstů 3D Sonic. Jakmile bude toto řešení hotové, chce jej Qualcomm nabídnout výrobcům smartphonů, aby jim pomohl snížit náklady za vlastní vývoj.

Příjemným překvapením je oznámení, že první zařízení využívající této technologie budou na trhu dostupné už v druhé polovině letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. hmm tak tohle bych si třeba u druhý třetí generace Foldu nechal líbit… kdybych na to měl teda :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).