Domů » Bleskovky » První tablet s Tizenem se začíná prodávat v Japonsku: Určený je především vývojářům

První tablet s Tizenem se začíná prodávat v Japonsku: Určený je především vývojářům

Samsung se pravděpodobně bude dlouho držet Androidu, ale stále pracuje na alternativě, kterou si nechává jako zadní vrátka, a tou je platforma Tizen. Telefony s tímto systém jsme viděli již několikrát a teď se přidal i tablet. První zařízení je určeno primárně pro vývojové účely, proto nemá smysl dělat závěry, jak by mohl vypadat model určený pro běžné zákazníky a kdybychom se ho mohli dočkat.

 

Zařízení obsahuje displej s úhlopříčkou 10,1 palce a rozlišením 1920 x 1200 pixelů, čtyřjádrový procesor s taktem 1,4 GHz postavený na technologii ARM, o kterém nemáme bližší informace, ale pravděpodobně se bude jednat o čip z rodiny Exynos produkovaný Samsungem. Dále tablet obsahuje 2 GB operační paměti a 32GB úložiště. Model je určený pro vývojáře a v současné době je dostupný pouze na japonském trhu, není tak pravděpodobné, že bychom se s ním u nás mohli v dohledné době setkat.

David Podzimek

Diskuze k článku

  1. Tom (neregistrovaný)

    iPad s kulatyma ikonkama. No jo, Samsung.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).