Domů » Bleskovky » První smartphone s novým systémem od Huawei má dorazit už letos. Jaký to bude?

První smartphone s novým systémem od Huawei má dorazit už letos. Jaký to bude?

V těchto dnech se koná v Číně vývojářská konference společnosti Huawei, na které jsou představovány novinky ze světa softwaru. Čínský gigant na úvodní tiskové konferenci odhalil novou verzi prostředí EMUI postavenou na Androidu Q, a také zbrusu nový operační systém Harmony OS, který by teoreticky mohl v budoucnu Android nahradit.

Huawei Harmony OS

Huawei Mate 30 lite: první smartphone s Harmony OS?

Huawei sice neplánuje od Androidu utíkat, ale politická a obchodní situace mezi USA a Čínou může rozhodnout za něj. Podle čínských zdrojů se dokonce jednoho testovacího smartphonu s Harmony OS máme dočkat už letos – mělo by se jednat o čínskou verzi smartphonu Huawei Mate 30 Lite. Na globální variantě tohoto modelu by měl běžet systém Android Q s prostředím EMUI 10.

Řada Huawei Mate 30 má být představena už v polovině září, předobraz zmíněného Mate 30 lite prý již odhalen byl – má se jednat o nedávno uvedený model Huawei nova 5i Pro. Huawei tak možná na čínském trhu jenom vymění systém a jméno, což je však poměrně riskantní krok; pokud bude mít uživatel na výběr, patrně sáhne po verzi s Androidem. I když nechme se překvapit, třeba bude mít Harmony OS nějaká esa v rukávu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
13 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments