Domů » Bleskovky » První smartphone Huawei s vlastním systémem se má objevit ještě letos

První smartphone Huawei s vlastním systémem se má objevit ještě letos

Ponechají si smartphony Huawei operační systém Android nebo vsadí na své vlastní softwarové řešení? O tom se pravděpodobně rozhodne v následujících týdnech, kdy skončí 3měsíční výjimka amerického ministerstva obchodu a začne platit úplný zákaz jakékoliv spolupráce amerických firem s čínským gigantem. Zástupci Huawei tvrdí, že chtějí Android používat i nadále, pokud však o tuto možnost přijdou, jsou připraveni nahradit jej vlastním systémem.

huawei hongmeng os

Hongmeng OS údajně není určen pro smartphony. Nebo ano?

Podle posledních informací z čínských zdrojů, které cituje agentura Reuters, Huawei aktuálně testuje smartphone s vlastním operačním systémem a plánuje jej ještě letos uvést na trh. Má se jednat o zařízení s prodejní cenou okolo 2 000 CNY (asi 6 600 korun bez DPH). Zástupci Huawei sice několikrát potvrdili, že jejich vlastní systém Hongmeng OS není určen pro smartphony, je však možné, že mlžili, nebo má čínská firma pro chytré telefony připravenou jinou alternativu.

hongmeng os

Více bychom se mohli dozvědět již tento týden, v pátek totiž odstartuje vývojářská konference Huawei. Na ní má být představen vůbec první produkt se systémem HongmengOS, kterým má být chytrá televize. Z upoutávky na konferenci je patrné, že čínská firma chce pod hlavičkou jedné platformy spojovat různé typy zařízení a nechybí mezi nimi ani smartphone.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments