Domů » Bleskovky » První smartphone Huawei s vlastním systémem se má objevit ještě letos

První smartphone Huawei s vlastním systémem se má objevit ještě letos

Ponechají si smartphony Huawei operační systém Android nebo vsadí na své vlastní softwarové řešení? O tom se pravděpodobně rozhodne v následujících týdnech, kdy skončí 3měsíční výjimka amerického ministerstva obchodu a začne platit úplný zákaz jakékoliv spolupráce amerických firem s čínským gigantem. Zástupci Huawei tvrdí, že chtějí Android používat i nadále, pokud však o tuto možnost přijdou, jsou připraveni nahradit jej vlastním systémem.

huawei hongmeng os

Hongmeng OS údajně není určen pro smartphony. Nebo ano?

Podle posledních informací z čínských zdrojů, které cituje agentura Reuters, Huawei aktuálně testuje smartphone s vlastním operačním systémem a plánuje jej ještě letos uvést na trh. Má se jednat o zařízení s prodejní cenou okolo 2 000 CNY (asi 6 600 korun bez DPH). Zástupci Huawei sice několikrát potvrdili, že jejich vlastní systém Hongmeng OS není určen pro smartphony, je však možné, že mlžili, nebo má čínská firma pro chytré telefony připravenou jinou alternativu.

hongmeng os

Více bychom se mohli dozvědět již tento týden, v pátek totiž odstartuje vývojářská konference Huawei. Na ní má být představen vůbec první produkt se systémem HongmengOS, kterým má být chytrá televize. Z upoutávky na konferenci je patrné, že čínská firma chce pod hlavičkou jedné platformy spojovat různé typy zařízení a nechybí mezi nimi ani smartphone.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
NOname
Anonym
NOname

Nezájem shoří jak papír

hakus5110@gmail.com
Uživatel
hakus5110@gmail.com

Od SGS 2 „jezdím“ na Samsungu. V současné době je to SGS 10+. Ano, měl jsem roupy i na „čínu“. Ale …. .
OPISOVAČE bytostně nesnáším.
Samsung je super. Hodinky, telefon, televize, lednička jsou v pohodě.
Technická podpora Samsungu nemá chybu.
Tak proč vyčurané čínské plagioátory ?

Karle
Uživatel
Karle

Třeba proto, že ti vyčuraní čínští plagiátoři (jako firma) dávají do výzkumu víc, než celá EU? Nebo proto, že ti vyčuraní čínští plagiátoři mají (jako stát) ročně dvakrát víc mezinárodních patentů, než USA?

Už jste dneska čural?

Michal
Anonym
Michal

Ale houby, jsou to šmejdi, jen skupují firmy s technologíí, tu vyberou a to je všechno, každý by se měl vyhejbat čemukoliv čínskýmu a nepodporovat tu zlodějskou svoloč. Asi před měsícem jsem koupil kráječ na vajíčka, struny se hned vytahaly jak guma u tepláků, az pak jsem si všiml, že je to čínskej šmejd a tak je to u nich se vším, co teprve ty jejich discoblejskavý telefony, každej tejden novej model, přitom všechno na jedno brdo a podpora vázne.

jklejna58
Anonym
jklejna58

+1

tomas
Anonym
tomas

Samozrejme ked kúpiš za 15kc nemôžeš čakať kvalitu aj keby bola vyrobená cesku

Michal
Anonym
Michal

Za 15kč to v Česku nelze ani vyrobit, i kdyby to bylo v takto mizerné kvalitě, natož to prodávat.

tomas
Anonym
tomas

Michal. Nepochopil.

Saker
Anonym
Saker

A ked uz sme pri tom, tvoj SG10+ nebol prvy s reverznym nabijanim, to podla tvojej logiky pajcol samsung od huawei?

Skoda ze aj citacku v displeji pajcli ze. Alebo mas iba potrebu sa chvalit drahym telefonom.

K hongmengu… mam mate20pro, je super, ale huawei podla mna este nedoladil emui napr. na uroven Samsungu. Pochybujem ze tak rychlo doladia svoj novy system, asi to nebude take easy.

Mag.net
Uživatel
Mag.net

Jenže samsung má čtečku ultrazvukovou, huawei optickou, takže tam těžko kopírovali.

Martin123
Uživatel
Martin123

Nevíte kdy bude Honor 20 Pro v ČR v prodeji?