Domů » Bleskovky » Huawei Android jen tak nenahradí. Hongmeng není určený pro spotřebitele

Huawei Android jen tak nenahradí. Hongmeng není určený pro spotřebitele

Minulé měsíce byly ve znamení kauzy Huawei vs. Spojené státy. Ačkoli zpočátku vypadal spor poměrně vyhroceně, podle posledních informací se situace uklidnila a k zákazu obchodování nakonec pravděpodobně nedojde. Spolu se zákazem Androidu v telefonech od Huawei se nesla také zpráva, že Číňané chystají vlastní operační systém Hongmeng, či podle posledních zpráv nazvaný Harmony.

Huawei Mate X 05

Vlastního systému od Huawei se jen tak nedočkáme

Podle viceprezidenty a členky představenstva Huawei Catherine Chen nebyl systém Hongmeng nikdy určen pro běžné spotřebitele, ale pro průmyslové použití, zejména v oblasti bezpečnosti, díky extrémně nízké latenci. Toto prohlášení je nicméně v rozporu s tím, co jsme mohli slýchat v minulosti od jiných vysokých představitelů společnosti.

huawei p30 lite 14

Těžko říct, zda se současný postoj k vlastnímu systému z dílny Huawei změnil poté, co se napětí mezi společností a Spojenými státy začalo uklidňovat. Podle dřívějších spekulací totiž systém nebyl ani zdaleka hotový a do zařízení pro koncové zákazníky by se dostal nejdříve koncem letošního roku. Zdá se, že Huawei pouze bluffoval a nyní se snaží tímto prohlášením uklidnit své obchodní partnery.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
cosworth
Uživatel
cosworth

ja doufam ze nejaky bezpecny system zase bude

Tade
Uživatel
Tade

Jakože z Číny? Bezpečný?

cosworth
Uživatel
cosworth

jakoze z ameriky je bezpecny?

Milan Keršláger
Uživatel
Milan Keršláger

Huawei už dávno má vlastní obchod, protože Google Play v Číně nefunguje. Dál potřebuje jen AOSP a několik dalších aplikací, což není nemožné.