Domů » Bleskovky » Huawei Android jen tak nenahradí. Hongmeng není určený pro spotřebitele

Huawei Android jen tak nenahradí. Hongmeng není určený pro spotřebitele

Minulé měsíce byly ve znamení kauzy Huawei vs. Spojené státy. Ačkoli zpočátku vypadal spor poměrně vyhroceně, podle posledních informací se situace uklidnila a k zákazu obchodování nakonec pravděpodobně nedojde. Spolu se zákazem Androidu v telefonech od Huawei se nesla také zpráva, že Číňané chystají vlastní operační systém Hongmeng, či podle posledních zpráv nazvaný Harmony.

Huawei Mate X 05

Vlastního systému od Huawei se jen tak nedočkáme

Podle viceprezidenty a členky představenstva Huawei Catherine Chen nebyl systém Hongmeng nikdy určen pro běžné spotřebitele, ale pro průmyslové použití, zejména v oblasti bezpečnosti, díky extrémně nízké latenci. Toto prohlášení je nicméně v rozporu s tím, co jsme mohli slýchat v minulosti od jiných vysokých představitelů společnosti.

huawei p30 lite 14

Těžko říct, zda se současný postoj k vlastnímu systému z dílny Huawei změnil poté, co se napětí mezi společností a Spojenými státy začalo uklidňovat. Podle dřívějších spekulací totiž systém nebyl ani zdaleka hotový a do zařízení pro koncové zákazníky by se dostal nejdříve koncem letošního roku. Zdá se, že Huawei pouze bluffoval a nyní se snaží tímto prohlášením uklidnit své obchodní partnery.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

4 komentářů

  1. ja doufam ze nejaky bezpecny system zase bude

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).