Domů » Bleskovky » Donald Trump uvažuje o zmírnění sankcí pro Huawei, kongres je ale ostře proti

Donald Trump uvažuje o zmírnění sankcí pro Huawei, kongres je ale ostře proti

Americký prezident Donald Trump přislíbil na nedávném summitu G20 zmírnění sankcí vůči firmě Huawei, avšak čínský gigant ještě zdaleka nemá vyhráno. Proti se totiž postavil americký kongres, který chce jakékoliv dohodě zabránit.

Zmírnění sankcí? Jedině se svolením kongresu

Skupina senátorů vedená Timem Cottonem a Chrisem Van Hollenem připravila zákon The Defending America´s 5G Future, který má omezit schopnost Trumpovy administrativy povolovat americkým společnostem spolupráci s Huawei. Jestliže tento zákon vejde v platnost, nebude zároveň americké ministerstvo obchodu smět vyškrtnout Huawei z černé listiny. Veškeré budoucí kroky by pak musely nejprve projít schválením v kongresu.

huawei 1


Není to poprvé, kdy Donald Trump v podobné věci narazil. V prakticky stejné situaci se loni ocitl kvůli společnost ZTE; jejímu návratu do byznysu se snažili zabránit senátoři v čele s nejhlasitějším Marcem Rubiem. Ten se netají tím, že by nejraději vymazal z USA všechny čínské společnosti a nazývá Trumpovu snahu vrátit Huawei zpátky do křesla jako katastrofální chybu. Čína podle něj představuje velkou hrozbu pro národní bezpečnost USA, duševní vlastnictví a technologie.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Janek
Anonym
Janek

Lze jen doufat, že firma Huawei chápe co je ve hře. Možná i vedení ČLR pochopi s kým má tu čest obchodovat. Vztahy Číny a USA jsou v obchodním a finančním sektoru natolik provázané, že jejich kolaps ovlivní globální ( kapitalistický) systém natolik, že nepochybně na to doplatí běžný spotřebitel. To však paranoidní senát USA nezajímá, hlavně, že prosadí svou ideologii a jak to tak vypadá, tak cílem může být i odstavení presidenta. Není to tak dávno, co se o to pokusila demokratická strana na základě podvržených důkazů . Otázka je, co se stane až i jiní budou prosazovat jen… Číst vice »

geronimo_cz
Anonym
geronimo_cz

pokud je narodni bezpecnost ideologie, tak by ji mel mit kazdy nekomunisticky stat..

cert
Anonym
cert

Narodni bezpecnost je dnes predevsim blabol, kterym se da ospravedlnit cokoliv a USA ji bezne pouzivaji jako argument pro obchazeni pravidel WTO. A samozrejme pro dalsi ucely od smirovani po vojenske operace tisice kilometru daleko. Narodni bezpecnosti se neohani jen EU, protoze v Bruselu slovo „narodni“ zakazali :)

marastudna 50
Uživatel
marastudna 50

Už toho bylo nějak dost.Tato obchodní válka opravdu nemá žádný smysl,je z toho pouze velká koméédie.

geronimo_cz
Anonym
geronimo_cz

Marek Studnička (neregistrovaný) : co ma podle Vas obchodni valka za spojistost s tim, ze cinska vlada ma zajem o uzivatelska data, bylo ji dokazano odposlouchvani v sidle Africke Unie a tudiz je bezpecnosti riziko pro jakykoliv stat?

cosworth
Uživatel
cosworth

plati to i v pripade smirovani ze strany usa?

David
Anonym
David

Čiňané už od nepaměti bezcitně kopírují vše, co se jim dostalo do ruky, kralují v průmyslové špionáži a do teď jim to procházelo. U mě se soucitu nedočkají. Konečně dostali přes prsty.

jk001
Anonym
jk001

David máš Google ták skús trochu ponamáhať tu svoju hlavičku a nie vypisovať hlúposti ako všetko mení sa ja čina napr pôrodnosť z rastúcou úrovňou života už nemusia regulovať lebo väčšina má tak jedno dve deti nariadenie o jednom dieťati je dávno zrušené tak je aj v oblasti priemyselného vlastníctva a patentov v roku 2018 Čína podľa Svetovej organizácie duševného vlastníctva alebo (WIPO) vlani už ôsmy rok v rade prihlásila najviac patentov vo svete za celý rok 2018 ich bolo 3,17 milióna čina prihlásila 1,37 miliona patentov USA len okolo 600 tisíc takže viac ako tretinu všetkých patentov svete prihlásila… Číst vice »

Filip
Anonym
Filip

Jen at to nechaji zakonzervovane. At si Huawei hraje na pisecku v cine, ale do USA a Evropy at radeji nestrka svuj podvodnicky nos.