Domů » Bleskovky » Donald Trump uvažuje o zmírnění sankcí pro Huawei, kongres je ale ostře proti

Donald Trump uvažuje o zmírnění sankcí pro Huawei, kongres je ale ostře proti

Americký prezident Donald Trump přislíbil na nedávném summitu G20 zmírnění sankcí vůči firmě Huawei, avšak čínský gigant ještě zdaleka nemá vyhráno. Proti se totiž postavil americký kongres, který chce jakékoliv dohodě zabránit.

Zmírnění sankcí? Jedině se svolením kongresu

Skupina senátorů vedená Timem Cottonem a Chrisem Van Hollenem připravila zákon The Defending America´s 5G Future, který má omezit schopnost Trumpovy administrativy povolovat americkým společnostem spolupráci s Huawei. Jestliže tento zákon vejde v platnost, nebude zároveň americké ministerstvo obchodu smět vyškrtnout Huawei z černé listiny. Veškeré budoucí kroky by pak musely nejprve projít schválením v kongresu.

huawei 1

Není to poprvé, kdy Donald Trump v podobné věci narazil. V prakticky stejné situaci se loni ocitl kvůli společnost ZTE; jejímu návratu do byznysu se snažili zabránit senátoři v čele s nejhlasitějším Marcem Rubiem. Ten se netají tím, že by nejraději vymazal z USA všechny čínské společnosti a nazývá Trumpovu snahu vrátit Huawei zpátky do křesla jako katastrofální chybu. Čína podle něj představuje velkou hrozbu pro národní bezpečnost USA, duševní vlastnictví a technologie.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments