Domů » Bleskovky » První Nokia dostává Android 10. Překvapivě se jedná o loňský model

První Nokia dostává Android 10. Překvapivě se jedná o loňský model

Společnost HMD má celé své portfolio smartphonů aktualizované na Android 9.0 Pie, v příštích měsících se rozběhne kolotoč aktualizací na novější Android 10. Jako první vlaštovku finská firma vypustila dnes pro model Nokia 8.1, který byl uveden na globální trh loni v prosinci, dva měsíce předtím si však odbyl čínskou premiéru pod označením Nokia X7.

android 10 nokia
Přehled smartphonů Nokia, které se dočkají aktualizace na Android 10

Díky přítomnosti čistého Androidu z programu Android One se mohou majitelé Nokie 8.1 těšit na prakticky všechny novinky od Google – tmavý mód, rychlé odpovědi z notifikace, podpora gest, apod. Podle oficiálního harmonogramu by se nového Androidu měly v tomto čtvrtletí dočkat i smartphony Nokia 7.1 a 9 PureView.

Nokia 8 1 update

Aktualizováno 15. října: v rámci druhé vlny aktualizací se dočkali i majitelé v České republice a na Slovensku, update na Android 10 je pro ně dostupný od dnešního dopoledne.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments